ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو – با تکنیک تیفانی – استیند گلس – پروژه نارنجستان

محل ساخت : نارنجستان تهران

به کار گیری گنبدهای شیشه ای، در فضاهای نورگیر مسکونی، تجاری و یا اداری، تکنیکی جدید است که با ادغام هنر، صنعت، سنّت و مدرنیته، جلوه ی بصری بسیار زیبایی را به فضا می بخشد و با گستراندن طیف هایی از نور طبیعی در رنگ های مختلف، باعث سرزندگی و حیاط در محیط می گردد.

شرکت دکوراسیون کاژه با اجرای انواع پروژه های استیند گلس و تیفانی، دارای شهرت بسیار زیادی در زمینه ی ساخت گنبدهای شیشه ای است و پروژه های گوناگونی را تاکنون، در سراسر کشور اجرا نموده است. یکی از این پروژه ها، ساخت گنبد شیشه ای در نارنجستان تهران است که در این جا تمامی مراحل آن را بررسی خواهیم کرد و از تماشای لحظه لحظه ی ساخت این اثر هنری، لذت خواهیم برد.

 

طراحی و برش شیشه

مرحله ی اول، طراحی سطح گنبد است که با بهره برداری از مولفه های معماری اصیل ایرانی و ترکیب آن، با نقش های امروزی و مدرن، و با رعایت اصول زیبایی شناسی و ترکیب بندی، توسط گروه طراحی کاژه، انجام می شود. بعد از نهایی شدن طرح گنبد و تایید آن توسط مشتری، طرح مورد نظر چاپ شده و تمام قطعات تشکیل دهنده ی طرح، شماره گذاری می شوند.

حال با گذاشتن طرح چاپ شده بر روی شیشه های تیفانی، در رنگ ها و طرح های مورد نظر،  برشکاری قطعات شیشه ای، انجام می گیرد. این مرحله نیازمند دقت عمل و مهارت بسیار زیادی است و متخصصین اجرایی

شرکت دکوراسیون کاژه، در این زمینه کاملا حرفه ای و با تجربه هستند. لازم به ذکر است که قبل از تمام این مراحل، اسکلت فلزی گنبد در محل پروژه، باید جوشکاری و نصب شده باشد و نازک کاری های آن به اتمام رسیده باشد.

 

 

 

 

 

مونتاژ قطعات

پس از برشکاریِ قطعات شیشه ای و شماره گذاری آن ها بر طبق طرح چاپ شده، نوبت به مونتاژ آن ها می رسد. در این مرحله متخصصین کاژه با استفاده از ابزار آلات تخصصی نظیر لدکیم، لحیم و قلع و ابزار مورد نیاز دیگر، شیشه های تیفانی و رنگی برش داده شده را به هم وصل می کنند و آن ها را همچون قطعات یک پازل، بر روی پنل های از پیش تهیه شده، قرار می دهند. این پنل ها به گونه ای ساخته شده اند که بخشی از قوس گنبد را تشکیل می دهند و با گذاشتن آن ها در کنار هم، روی سطح گنبد، طرح مورد نظر، کم کم خود را نشان می دهد.

 

 

 

این گنبدها در مقابل بارش برف و باران و نفوذ آب، کاملا مقاوم هستند و نقش بسیار زیادی را در نوردهی محیط ایفا می کنند. با استفاده از تکنیک استیند گلس و تیفانی، می توانید بخشی از فضای خانه یا محیط کارتان را به گونه ای کاملا متفاوت تغییر دهید و یکنواحتی و خشکی حاکم بر محیط را از بین ببرید. خوشبختانه شرکت دکوراسیون کاژه با برخورداری از تجربه و مهارت کافی در این عرصه، بهترین طرح ها و راه کارها را در زمینه ی ساخت گنبدهای شیشه ای به مشتریان ارائه می دهد و از صفر تا صد پروژه ها را مدیریت می کند و بدون کوچک ترین زحمتی برای مشتری، تغییرات چشمگیری را محیط اطراف وی، رقم می زند.