نیم ست شطرنج و تخته نرد

تخته نرد

باستان شناسان با اتکا به یافته های خود از شهر سوخته معتقدند این بازی به ۳۰۰۰ سال قبل باز می گیرد. ارزش و اصالت این بازی مبتنی بر فکر، برنامه ریزی و شانس خیلی بیشتر از یک میراث فرهنگی است. بازی با مهره های زیبای تخته نرد، زندگی را شیرین و لحظات را لذت بخش می کند.

نیم ست شطرنج و تخته نرد

نیم ست شطرنج و تخته نرد

رگه های چوب

معمولا تخته نرد را از جنس پلاستیک، چوب، فلز و شیشه طراحی و اجرا می کنند. اما هیچ کدام نمی تواند جای یک چوب زنده را بدهد. چوب زنده است و تخته نردی که با چوب ساخته شود نگاه نشاط آور نقش و نگار چوب را در دل ها محک می زند. امروزه تخته نرد را انواع چوب هایی مثل گردو، کیکم و راش می ساند و هر کدام برای خود داستانی دارد.

 

 

«این ماده سخت و خشن در دست خراطان خمیر***اشکال زیبا چون بلور در مبل ها چوب است و بس»

رگه ها و رنگ طبیعی چوب چشم ها را جلا می دهد. وقتی تخته نرد شما با دست یک هنرمند ساخته و پرداخته شود هیچ کسی نمی تواند مدعی شود که این چوب زنده نیست. بازی کردن و انداختن تاس های بی ثبات روی صفحه صاف و زیبای تخته نرد  شادی و نشاط را در بین خانه و خانواده رقم می زند.

 

اگر تا به حال از بازی تخته نرد لذت نبرده اید یا علاقه ای به یادگرفتن و انجام این بازی مهیج نداشته اید؛ مقصر شما نبوده اید! مقصر اصلی تخته نرد مرده ی از جنس غیر چوب بوده است.

 

اگر یک تخته نرد چوبی را از نزدیک لمس کنید حتی چشم هایتان را نمی توانید از نگاه کردنش بدزدید. امروز قصد داریم یک اثر بی نظیر را به شما معرفی کنیم که نفس هایتان را بند می آورد.

 

نیم ست شطرنج و تخته نرد

شاید یک روز میهمان داشته باشید و بخواهید چند وقتی را به تفریح و سرگرمی با او دور یک میز جمع شوید. اثر نفیس ما دو اپشن دارد. تخته نرد و شطرنج دو گزینه ای است که می توانید به رقیبتان پیشنهاد کنید. نیم ست شطرنج و تخته نرد ما دو عدد مبل نفیس هم دارد که این میز گرد را تکمیل می کند.

 

ساختار نیم ست شطرنج و تخته نرد

کاری که بعد از هنرنمایی نازک کار بدست می آید، یک تخته با دو صفحه است. صفحه اول بازی تخته نرد دارد و صفحه دوم را مخصوص شطرنج بازان طراحی کردند. با یک چرخش ۹۰ درجه به راحتی می توان کاربری صفحات را عوض کرد. جالب است بدانید؛ اگر کسی از راز پنهان این اثر نفیس خبر نداشته باشد، دو کاربری بودن آن او را شگفته زده می کند. دو عدد کشوی مخفی هم در طراحی نیم ست شطرنج و تخته نرد طراحی شده است که جای مخصوصی برای نگه داری مهره ها و تاس های بازی هاست.

اگر از نزدیک به این کار زیبا توجه کنید، تکنیک زیبای معرق را حس می کنید، چوب متفاوتی که در حاشیه ها با تکنیک معرق استفاده شده تضاد بین دو چوب را به خوبی نشان می دهد.

صفحه های این اثر از جوش بسیار زیبایی اجرا شده است. رگه های خروشان آن نشان از قدمت بسیار زیاد چوب دارد؛ که به نوعی تخته را کم نظیر نشان می دهد.

 

 

مهره ها

برای ساخت مهره های شطرنج و تخته نرد دو نوع چوب متفاوت انتخاب می کنند. معمولا مهره های سیاه را از گردوی تیره رنگ و مهره های سفید را از چوب گلابی می سازند. تکنیک های زیادی در ساخت مهره ها استفاده می شود.

 

تخته در داخل یک میز از جنس راش قرار دارد، که چرخش صفحه هم در داخل آن اتفاق می افتد. پایه های این میز به هنرمندی منبت شده اند و این دومین تکنیکی است که در ساخت این شطرنج به کار برده اند. انتخاب چوب مناسب و ترکیب رنگی که به وجود آمده است حس زیبایی شناختی را به کاربر القا می کند.

نیم ست شطرنج و تخته نرد

نیم ست شطرنج و تخته نرد

دو عدد مبل راحت و شیک محیط بازی را مزین کرده است. پایه های این مبل ها به همان سبک میز ساخته شده است. این نشان می دهد که هنرمند این مجموعه یک استاد است. نکته ی جالبی که درباره این مبل ها وجود دارد، رنگ های مکمل مبل هاست. مبل اولی با یک روکش سفید چرمی در مقابل مهره های سفید رنگ شطرنچ چیده شده است. درحالی که در مقابل مهره های سیاه رنگ یک مبل منبت شده با روکش با کیفیت مشکی چرمی چشم ها را به خود جذب می کند.

 

مبل های راحت، شما را ساعت ها به بازی شطرنج تشویق می کند

راحتی مبل ها را فقط با تست کردن می توان فهمید ولی ما تضمین می کنیم که این مبل ها به صورت کاملا استاندارد طراحی شده اند/ همچنین استفاده از چرم طبیعی آن را برای استفاده طولانی مناسب کرده است. شیک و زیباست همانطور که در تصویر می بینید. چشم ها را می رباید چرا که هنر دست است. ارتفاع استاندارد میز، سبک، عرض و زاویه مبل ها همگی منطقی و برای یک بازی مهیج تخنه نرد یا شطرنج طراحی شده است.

نیم ست شطرنج و تخته نرد

نیم ست شطرنج و تخته نرد

فضای کاربری

از این اثر کم نظیر در بیشتر محیط ها مثل، اتاق نشیمن، خانه ویلایی، هتل، نمایشگاه و بسیاری از مکان های دیگر قابل استفاده است. در هر مکانی از این کار استفاده کنید، دکوراسیون آن جا را بی نظیر می کند و روح تازه ای به ملک شما می بخشد.

 

ارسال به خارج از کشور

امکان ارسال نیم ست شطرنج و تخته نرد به خارج از کشور وجود دارد. برای این کار با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

مقالات جدید:

مزایای استفاده از پارتیشن استیند گلس در خانه بروزرسانی ۲۰۱۸

آینه دکوراتیو ؛ ۹ راه حل متفاوت استفاده از آن در خانه