معرفی کلی ورق های پلی کربنات

پلی کربنات متریال نسبتا جدیدی است که می تواند در اشکال و فرم های گوناگون به عنوان پوشش یا جدا کننده مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال برای بسیاری از استخرها در محوطه های باز می توان با استفاده از این پوشش فضایی را محیا ساخت که امکان استفاده چهار فصل از آن وجود داشته باشد. این پوشش ها می توانند با کمترین هزینه و به راحتی بر روی هر فضایی قرار گیرند و استفاده از آن فضا را به حداکثر برسانند.

پوشش استخر

پوشش استخر

زیبایی پوشش استخر 

علاوه بر عملکرد، این پوشش ها زیبا بوده و با رنگ بندی متنوع می توانند تنوعی در لنداسکیپ یا طراحی محوطه محسوب شوند. با پوشش های پلی کربنات فضا در زمستان گرم و در تابستان به علت سایه اندازی از آفتاب شدید در امان خواهد بود. سایر پوشش های قدیمی، به گونه ای می باشند که تنها استفاده از فضا در فصل گرم یا سرد را محیا می کنند و عملا در سایر فصول بلااستفاده می مانند.

پوشش استخری

پوشش استخری

ویژگی های پوشش استخر 

همچنین پوشش پلی کربنات ورود هرگونه آلودگی، حشرات و حیوانات، گرد و خاک و غیره را به داخل استخر محدود می کند و مانع سقوط احتمالی کودکان به داخل استخر می شود.

این پوشش ها قابلیت جمع شدگی داشته و می توان بنا به سلیقه کارفرما آن ها را باز یا بسته نمود. باز و بسته نمودن پوشش روی استخر بسیار ساده بوده و امری غیر تخصصی می باشد. به این صورت که توسط اهرم دستی یا اتوماتیک و تنها به وسیله یک نفر می توان این پوشش را جمع نمود.

سازه

طرح سقف پوشش دهنده روی استخرها از جنس پلی کربنات می تواند تخت، قوس دار، شکسته، هرمی یا چند ضلعی باشد. سازه این پوشش از جنس پروفیل آهنی بوده و به وسیله رنگ کوره ای یا اپوکسی پوشش داده می شود. همچنین سازه می تواند از جنس آلومینیوم یا قوطی گالوانیزه باشد و با مقاطع مختلف بنا بر سایز و مساحت ساخته شود.

ساخت سازه درون کارگاه انجام شده و تا محل پروژه حمل و نصب می گردد. در ساخت سازه بارهای مرده همچون برف، باران، باد و غیره محاسبه می شود تا از واژگونی آن جلوگیری شود.

پوشش روی این سقف می تواند علاوه بر جمع شدگی، ویژگی بازشوندگی نیز داشته باشد. از این رو همانند پنجره در سقف، در مواقع دلخواه می توان هوا و نور را وارد محدوده تعیین شده کرد.

سازه پوشش استخری

سازه پوشش استخری

 

نورگیر حبابی

پوشش استخر اگر به صورت ثابت طراحی و اجرا شود می تواند به وسیله نورگیر حبابی پوشانده شود. نورگیرهای حبابی صد در صد آب بندی و عایق برف و باران بوده و دوام بالا، خاصیت ضربه پذیری و تحمل بار بیشتری نسبت به ورق های ساده دارند.

امکان نصب بازشو در نورگیرهای حبابی بیشتر بوده و از این رو در بیمارستان ها، فضاهای تجاری، لابی ها و فضاهای عمومی کاربرد بیشتری دارند.

 

نورگیر حبابی

نورگیر حبابی

 

می توان برای باز و بسته شدن پوشش روی سقف ریموت در نظر گرفت تا این امر برای کارفرما آسان تر شود. پوشش استخر با هر فرم یا طرحی می تواند بصورت سقف بازشو یا سقف متحرک بوده یا به صورت یک تکه باشد که با یک ردیف ریل و نوار نقاله زیر آن این مهم صورت می گیرد.

همچنین پوشش استخر می تواند بصورت چند تکه یا سقف متحرک اصطلاحا تلسکوپی باشد که برای هر تکه یک ردیف کامل ریل و یراق آلات نیاز است.

پوشش های استخری با ورق های پلی کربنات در عین سادگی ریزه کاری های اجرایی خاص خود را دارند که اگر توسط متخصص طراحی و اجرا نشوند، عمر مفید پایین و دوام کمی خواهند داشت.

جالب است بدانید با داشتن چنين پوشش هايي در سقف استخرها یا فضاهای مشابه آن، امكان استفاده از نور طبيعي خورشید به صورت غیر مستقیم یا فیلتر شده براي فضای مورد نظر محفوظ بوده و در عين حال سقف در برابر عوامل جوی و غیر جوی همچون باد، باران، برف، آلودگی صوتی، دید و منظر، حریم و اشراف محافظت می گردد.

با طراحي های خاص و مدرن یا سنتی، زيبايي محيط هر فضایی را مي توانيد افزايش دهيد.

نورگیر حبابی

نورگیر حبابی

نکته ی مهم در مورد نورگیر حبابی

توجه داشته باشید در انتخاب پوشش برای فضای مدنظر خود بدین گونه تصمیم بگیرید:

پوشش هاي ثابت در اماكني از قبيل سقف پاساژهای کوچک و بزرگ، محيط هاي ورزشي سوله مانند یا در فضای باز، اماكن تجاری و اداری یا کاربری های مختلط، سقف رستوران ها، كافي شاپ ها، پوشش پاركينگ، پوشش انبار ذخیره كالا (شامل کالاهای حساس یا عادی)، پوشش بخش هايي از سقف سوله ها و کارخانه های تولیدی یا کارگاه ها، سقف تراس ها یا بالکن ها، حياط خلوت، پاسيو یا گلخانه ها، ایوان ها یا بهارخواب ها و همچنین فودکورت ها می تواند استفاده شود.

پوشش استخری متحرک

پوشش استخری متحرک

نورگيرهای ساختماني در اشكال مختلف با توجه به فرم نما می توانند توسط ورق های پلی کربنات طراحی و اجرا شوند. پوشش سقف پياده رو و پل های عابر پياده و ساير موارد ديگر نیز می تواند با ورق های پلی کربنات در اشکال و رنگ های متنوع طراحی و اجرا شوند. برای مشاوره با ما تماس بگیرید