ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو – با تکنیک تیفانی – استیند گلس – پروژه بیرجند

محل ساخت : بیرجند ، ایران

 

بی شک تمام دنیا با گنبدهای مشهور ایرانی که یکی از مولفه های معماری این مرز و بوم و جلوه ای از فرهنگ هنر آن است، آشنا هستند و گنبدهای ایرانی، در کل دنیا آوازه ی بسیار دارند. استفاده از این گنبدها به شکل سنتی، اگرچه در معماری های مدرن و بی هویت امروزی، کمرنگ شده است، اما هیچ گزینه ی دیگری نتوانسته جایگزین زیبایی بصری و اصالت این گنبد ها شود. شرکت دکوراسیون کاژه با استفاده از تکنیک تیفانی- استیند گلس و در هم آمیختن جلوه هایی از صنعت و مدرنتیه، با مولفه هایی از معماری ایرانی باستان، توانسته زیبایی و اصالت این گنبدها را به فضای مدرن امروزی اضافه کند و لطافتی معنوی را در فضای خشک و ماشینی شهرها پدید آورد. حال می خواهیم یکی از پروژه هایی را که شرکت کاژه در شهر بیرجند به مرحله ی اجرا رسانده است، قدم به قدم مورد بررسی قرار دهیم و ضمن آشنایی با تکنیک استیند گلس، از تماشای خلق اثری هنری لذت ببریم.

طراحی و شماره گذاری

شرکت دکوراسیون کاژه، در این مرحله با ارائه ی طرح های بسیار زیبا و منحصر به فرد به مشتری، به توافق قطعی با او می رسد. تیم طراحی کاژه کاملا حرفه ای بوده و با توجه به ویژگی های محل اجرای پروژه و مطابق با نظر و سلیقه ی کارفرما، بهترین و زیباترین طرح ها و رنگ ها را به آن ها ارائه می دهد. پس از نهایی شدن طرح اجرایی، بخش های مختلف آن شماره گذاری و سپس چاپ می شوند، تا برای انتقال طرح بر روی شیشه، مورد استفاده قرار گیرند.

 

 

 

انتقال طرح بر روی شیشه

در این مرحله طرح چاپ شده، بر روی شیشه های رنگی و تیفانی مورد نظر قرار می گیرند و به صورت قطعات مختلفی که هر یک شماره ای  جداگانه دارند، برش زده می شوند. مرحله ی برش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، و گروه اجرایی کاژه از تخصص و تجربه ی کافی در این زمینه برخوردارند. آن ها تمامی قطعات را، در نهایت ظرافت و دقت برش زده و شیشه ها را طبق شماره گذاریِ انجام شده در طرح نهایی، شماره گذاری می کنند.

 

مونتاژ قطعات برش داده شده

در این مرحله متخصصین اجرایی شرکت دکوراسیون کاژه، وارد عمل شده و با استفاده از ابزارآلات تخصصی نظیر تخته ی اجرا، لدکیم، هویه و قلع بدون روغن و روغن لحیم، قطعات برش داده شده را، با توجه به شماره هایی که دارند، همچون قطعات یک پازل، در کنار هم قرار داده و با ظرافت و زیبایی تمام، به هم پیوند می زنند. در پایان با استفاده از رنگ آمیزی و آبکاری، فلزات و قطعات مختلف، به رنگ دلخواه در می آیند. پس از اجرای طرح با تکنیک تیفانی- استیند گلس، قطعات آماده شده، بر روی اسکلت فلزی گنبد، که از پیش در محل اجرای پروژه قرار گرفته است، نصب می شوند و به صورت حرفه ای و تخصصی، ایمن سازی می گردند.

 

 

استفاده از این گنبدهای شیشه ای که نمودی از هویت و فرهنگ ایرانی هستند، نور آفتاب را در فضای محیطتان به زیباترین شکل ممکن، منعکس می کند و طیفی از زیباترین رنگ ها را، در فضای مورد نظرتان می گستراند. گروه تخصصی کاژه، با بهره مندی از متخصص ترین نیروهای اجرایی و ارائه ی متنوع ترین طرح ها، محیط زندگی و کاریتان را به بهترین شکل زینت می بخشد و جلوه ای از معماری ایرانی را به دنیای مدرن و ماشینی عصر جدید می افزاید.