گنبد های شیشه ای استیندگلس

گنبد های شیشه ای استیندگلس

ولیعصر

خیابان ولیعصر ، تهران

دیدن پروژه

مسجد جابری

بندرعباس ، ایران

دیدن پروژه

بانک توسعه صادرات

میدان آرژانتین ، تهران

دیدن پروژه

خانه ویلایی

خانه ویلایی ، یزد

دیدن پروژه

بانک رسالت

سعادت آباد ، تهران

دیدن پروژه

کاژه سازنده تخصصی گنبد های شیشه ایی استیند گلس

گنبد های شیشه ای استیندگلس

استفاده بهینه از نور طبیعی همواره دغدغه معماران بوده است. سقف به عنوان یک عنصر اصلی و مهم در ساختمان می تواند محل مناسبی برای ورود نور طبیعی باشد. در معماری سنتی این استفاده به صورت “هورنو” در سقف خانه ها، بازارها، مساجد و غیره صورت می گرفته است و نور طبیعی به شیوه های مختلف به منظور روشن سازی فضای درونی وارد ساختمان می شده است. اما امروزه به وسیله گنبد های شیشه ای استیندگلس، نور در مقدار دلخواه و با طرحی منحصر به فرد وارد فضای معماری می شود و روح و جانی تازه به آن می بخشد.

گنبدهای شیشه ای استیندگلس، راهبردی کارآمد برای ورود نور طبیعی به ساختمان

در حقیقت گنبدهای شیشه ای استیندگلس موهبتی برای معماران، طراحان ساختمان و کارفرمایان در جهت روشن ساختن و حداکثر بهره گیری از نور طبیعی می باشند. هنگامی که به علت ابعاد زمین یا پلان میزان نورگیری طبیعی محدود می شود، استفاده از این گنبدها راهگشا خواهد بود.

زیبایی در گنبد های شیشه ای استیندگلس

پلان معکوس ایجاد شده به وسیله گنبد های شیشه ای استیندگلس در سقف، نظر هر بیننده ای را به خود جلب نموده و نقطه عطفی در طراحی یک معمار محسوب می شود. همچنین معمولا این گنبدها در بخش مرکزی پلان و بر روی void  تعبیه می شوند از این رو شکوه و جلالی وصف ناپذیر به فضای داخلی و محیط آن می دهند. هر شخصی که وارد بنا شود ناخودآگاه به سمت گنبدهای شیشه ای استیندگلس جذب شده و دقایقی به تماشای آن می نشیند.

گنبدهای شیشه ای استیندگلس کاملا عایق بوده و از ورود هر گونه آلودگی و آب به داخل بنا جلوگیری می کنند. در صورتی که از شیشه های رنگی در این گنبدها استفاده شود، با عبور نور از شیشه ها و پخش آن بر روی کف، زیبایی وصف ناپذیری از بازی نور و رنگ در کف پدید می آید که زبان همگان را به تحسین خواهد گشود.

گنبدهای شیشه ای استیندگلس، نقطه قوت طراحی معماری در ساختمان

گنبدهای شیشه ای استیندگلس نسبت به نورهای مصنوعی ارجحیت دارند و همچنین به عنوان نقطه قوت در فضا سازی داخلی و نما برای کارفرما محسوب می شوند.

اکثر معماران و طراحان تحصیل کرده در اروپا و آمریکا که مطابق علم روز ساختمان به معماری و طراحی می پردازند از گنبد های شیشه ای استیندگلس در پروژه های خود استفاده می کنند. کارفرمایان نیز در تلاشند در حد امکان در اکثر پروژه های خود از گنبد های شیشه ای استیندگلس به عنوان عنصری لاکچری در ساختمان استفاده کنند زیرا معترف اند خریداران ساختمان با دیدن گنبد های شیشه ای استیندگلس شیفته ساختمان هایشان می شوند.

شرکت کاژه بهترین مشاور و مجری گنبد های شیشه ای استیندگلس بوده که تاکنون پروژه های زیادی را با این گنبدها اجرا نموده است. از افتخارات شرکت ما رضایت صد درصدی مشتریانمان است.

مزایای گنبد های شیشه ای استیندگلس

از ویژگی های مثبت گنبدهای شیشه ای استیندگلس می توان به ایمنی بالای شیشه های موجود در این گنبدها اشاره نمود که چند برابر سایر شیشه های تزئینی می باشد. همچنین بنا به در خواست کارفرما می توان شیشه های موجود در گنبد های شیشه ای استیندگلس را سند بلاست یا اسیدواش نموده تا دید به داخل بنا محدود شود اما عبور نور به قوت خود باقی بماند.

شیشه ی گنبد های شیشه ای استیندگلس علاوه بر کارآمدی و ایمنی عنصری تزئینی نیز هستند که به زیبایی بنا و جزئیات هنرمندانه آن می افزایند.

سازه گنبدهای شیشه ای استیندگلس بسیار سبک و در عین حال مقاوم بوده و از این رو بار اضافی به سازه اصلی ساختمان وارد نمی کند.

همچنین شکست منحصر به فرد نور خورشید در ساعات مختلف طرح های یکتایی در ساختمان پدید می آورد و در هر ساعتی از روز تلالو زیبایی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد می نماید که باعث ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی می شود.

انجام هر پروژه با گنبدهای شیشه ای استیندگلس، از ابتدا با محاسبات ابعاد نورگیر، ساخت سازه فلزی، طراحی شیشه استیند گلاس و اجرا توسط استادکاران ماهر و مهندسین تحصیل کرده انجام می شود.

شما چه کارفرما باشید و چه طراح، می توانید همین الان برای پروژه خود از گنبد های شیشه ای استیندگلس استفاده کنید و برند ویژه ای برای خود در صنعت ساختمان سازی بسازید.

برای تماس با ما می توانید از بخش تماس در صفحه اصلی سایت شرکت کاژه ارتباط برقرار کنید. مشاوران حرفه ای و آموزش دیده در شرکت ما، پاسخگوی کلیه سوالات شما خواهند بود.

 

نمونه های گنبد شیشه ای استیند گلس

  همه ی ما می دانیم که استفاده از استیندگلس تا چه حدی در زیباسازی دکوراسیون داخلی ساختمان ها نقش دارد. یکی از استفاده هایی که از این شیشه ها می شود ساخت گنبد شیشه ای استیند گلس است. گنبد شیشه ای استیند گلس می تواند طرح های گوناگونی داشته باشد که آن ها را برای هر...

گنبدهای شیشه ای طرح مدرن

انواع گنبدهای شیشه ای گنبدهای شیشه ای علاوه بر طرح های کلاسیک می توانند طرح های مدرن و انتزاعی نیز داشته باشند. این گنبدها در طی چندین سال از گذشته تا کنون، به علت مجلل بودن و زیبایی وصف ناپذیر عنصری جدانشدنی از خانه اشراف و ثروتمندان بوده اند. طرح های مدرن از این...

گنبد شیشه ای طرح کلاسیک

  معرفی گنبد شیشه ای  در ایران قدیم سالیان طولانی، گنبد یکی از عناصر لاینفک معماری و ساختمان سازی بوده است. امروزه نیز استفاده مجدد از گنبدها مرسوم شده است و معماران با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته ساخت و تولید، سعی در استفاده بهینه از گنبد در بناهای خود...

نقش استیند گلس در دکوراسیون ساختمان

شیشه استیند گلس چیست؟ اگر دقت کنید می بینید که شیشه همیشه بخش مهمی از طراحی داخلی ساختمان بوده و زیبایی بخش ساختمان ها است. با کمی دقت بیشتر این رویه را  در خانه های قدیمی نیز می توانید بینید که از شیشه های رنگی در پنجره ها و درب ها استفاده شده است. این شیشه های رنگی...

گنبد های نور گیر پلی کربنات

ما در این مقاله گنبد های نور گیر پلی کربنات را معرفی می کنیم و به مزیت های این متریال در ساخت گنبد های شیشه ای اشاره خواهیم کرد. معرفی ورق پلی کربنات محکم ترین و سخت ترین ماده از لحاظ دوام و استقامت در شرایط جوی نامناسب، و همچنین شفافیت و گذرا بودن نور، بعد از شیشه به...

2تکنیک اجرای گنبد های شیشه ای تزئینی

سقف های گنبدی شکل به دلیل شکل هندسی خاصی که دارند به انسان آرامش می دهند. به همین دلیل در ساختمان هایی مانند مساجد و کلیساها از گنبد ها استفاده می شود. اما ساختمان های دیگر هم از آنها استفاده می کنند. فرقی نمی کند که ساختمان شما مسکونی باشد یا اداری، استفاده از گنبد...

گنبد شیشه ای ; قصر موسیقی کاتالان، شاهکار شیشه و موسیقی

با نگاهی به تاریخ معماری اروپا، به خصوص معماری اماکن مذهبی همچون کلیسا، متوجه اهمیت نور و روشنایی در این نوع معماری می شویم. یکی از ترفندهای معماران اروپایی برای القای شکوه، زیبایی همراه با نور کافی، بهره‌گیری از تکنیک‌های شیشه های تزئینی در معماری بوده است. تکنیک هایی چون استیندگلس و تیفانی همواره به کمک معماران این بناهای آمده اند و زیبایی خاصی به این بناها بخشیده اند.

گنبد شیشه ای لافایت ; فرانسه

نمونه های سقف ها و گنبد های شیشه‌ای در جهان، معکوس ایران کم نیستند. گرچه به طور طبیعی و با توجه به مانا بودن متریال های به کار رفته در گنبدهای ساخته شده با سنگ و آجر این گنبدها در سراسر دنیا به وفور پیدا می شوند، اما می توان بناهای باشکوهی را نام برد که از سازه گنبد شیشه‌ای در معماری خود استفاده کرده اند و به این لحاظ بسیار هم شاخص هستند. در اکثر این بناها هم عمده موضوع شاخص همین سقف ها و گنبدهای شیشه‌ای آن‌هاست.

گنبد شیشه‌ای استیند گلس – «خانه کشاورزی اردن»

گنبدهای شیشه ای از جمله محصولات وابسته به معماری هستند که در معماری امروز کاربرد بسیاری پیدا کرده اند. این سازه های نوین علاوه بر زیبایی و شکوه، کاربردهای دیگری هم دارند: نور را از خود عبور می دهند، ایجاد روشنایی و افزایش شفافیت در محیط دارند، نور را تلطیف و از تابش های مزاحم نور جلوگیری می کنند، طراحی داخلی را به سمت متدهای روز دنیا سوق می دهند، کیفیت فضایی را برای ایجاد محیطی لوکس و خاص ارتقا می دهند و امکان کنترل دید از بیرون به درون و از درون به بیرون را فراهم می کنند.

5 گنبد شیشه ای معروف دنیا

    پنج گنبد شیشه ای مشهور جهان گنبدهای شیشه‌ای با توجه به کاربرد شیشه و فلز جلوه و شکوه خاصی دارند. معماری مدرن نگاه خاصی به این نوع سازه‌ها داشته و در حال حاضر ده‌ها نوع از این نوع بناها در سراسر جهان ساخته شده است. شیشه به دلیل خاصیت انعکاسی و همینطور قابلیت عبور...

ولی عصر تهران ; ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو با مقطع بیضی – با تکنیک استیندگلس – تیفانی

گنبدهای شیشه‌ای یکی از فنون تزئینات در معماری است. هرچند حضور گنبدهای شیشه‌ای در معماری سنتی ایران بسیار محدود و انگشت‌شمار بوده، اما این هنر وابسته به معماری جایگاه ویژه‌ای در معماری جهان دارد. مثلاً بزرگ‌ترین گنبد شیشه‌ای جهان در چین احداث شده که همچون یک سقف انبوهی از مراکز خرید، ساختمان‌ها و مراکز تفریحی را زیر خود جای داده است.

مسجد جابری بندر عباس ; ساخت 2 گنبد شیشه ای دکوراتیو – با تکنیک تیفانی – استیندگلس

پروژه گنبدهای شیشه‌ای مسجد جابر بندرعباس، در تابستان ۱۳۹۶ به سفارش مهندس هاشمی کلید خورد. به دلیل اجرای پروژه در مکانی مذهبی و جایگاه والای آن نزد نمازگزاران، توجه ویژه به رنگها و نقوش بکار رفته در پروژه از اهمیت خاصی برخوردار بودند

بانک رسالت ; ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو – با تکنیک تیفانی – استیند گلس

گروه کاژه، متخصص در پروژه‌های تزئینی وابسته به معماری و دکوراسیون داخلی، در زمره شرکت‌هایی محسوب می‌شود که استفاده از گنبدهای شیشه را در معماری امروز را مدنظر قرار داده است. این گروه با انجام پروژه‌های بسیاری در بناهای مختلف تجارب مفیدی در این زمینه کسب کرده است.

ارومیه ; ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو – با تکنیک تیفانی – استیند گلس

ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو - با تکنیک تیفانی - استیند گلس - پروژه ارومیه محل ساخت : ارومیه ، ایران   سقف نورگیر گنبدی شکل شیشه ای نقش خارق العاده ای در فضای خانه ایفا میکند مخصوصا وقتی این گنبد با شیشه و تکنیک استیندگلس آذین شده باشد، پروژه گنبد شیشه ای استیندگلس...

زعفرانیه ; ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو – با تکنیک تیفانی – استیند گلس

در پروژه زعفرانیه (در محل شوروم شرکت مهراز) فضای خالی در سقف راهرو وجود داشت که از بالا توسط سازه دیگری آب‌بندی شده بود. درواقع محل موردنظر دیگر احتیاج به آب‌بندی نداشت، اما لازم بود سازه‌ای زیبا و با رنگ‌های مناسب که کمترین مزاحمت را برای نور طبیعی سالن ایجاد کند در فضای خالی ایجاد شود.

نیاوران ; ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو – با تکنیک تیفانی – استیند گلس

گنبد شاید زیباترین و عجیب‌ترین سازه ساخته شده به دست بشر باشد. سازه گنبد درواقع نیم‌دایره‌ای توخالی ست که در طی تاریخ با متریال مختلف ساخته شده است. حضور گنبد در معماری ایرانی-اسلامی غیرقابل انکار است. زیارتگاه‌ها، مساجد و مقبره‌های اسلامی بسیاری مزین به این سازه هستند

باغ فردوس ; ساخت گنبد شیشه ای دکوراتیو – با تکنیک تیفانی – استیند گلس

یکی از این سفارشها انجام شده مربوط به یک منزل مسکونی ویلایی در حوالی باغ فردوس بود که با توجه به وسعت محل در نظر گرفته شده برای گنبد، ازجمله سازه های بزرگ برای منازل محسوب می‌شود.
قطر دایره این گنبد پس از ساخت و نصب بیش از 5 متر است که تمهیدات خاصی را برای طراحی و نصب آن طلب می‌کرد. برای ساخت سازه سه دایره فلزی از بزرگ به کوچک برحسب اندازه سطح مقطع محل ساخته شد و پس از تقسیم این نیم دایره توخالی به لت‌های مساوی، توسط فلزهای خمیده این سه دایره به هم متصل شد و سازه اولیه تشکیل شد. این سازه با توجه به ابعاد بزرگ آن توسط جرثقیل حمل و در محل مورد نظر قرار گرفت.

سفارش مستقیم گنبد شیشه ایی استیند گلس

جهت سفارش گنبهای شیشه ایی استیند گلس لطفا از مشاوره فنی و فروش شرکت کاژه بهرمند شوید

021-88492314

درباره نویسنده

دکوراسیون کاژه

راه های ارتباطی با کاژه : تلفن : 88492314 تلگرام : @kajeh ایمیل : info@kajeh.com

فیلم روز

فیلم گنبد یزد

با ما در تماس باشید : 88492316

باما در تماس باشید : 88492316

تلگرام شرکت کاژه