آجر دکوراتیو و کاربردهای آن در دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آجر دکوراتیو و کاربردهای آن در دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان

آجر دکوراتیو اخیرا در بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است زیرا هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی کاربرد دارد. آجر دکوراتیو در عین زیبایی دارای بافتی متراکم و محکم است که در برابر سرما، گرما و رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

کاربرد آجر دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی جنبه های مختلفی دارد. استفاده در شومینه ، TV Wall و دیوار های جداکننده ساختمان بخشی از کاربردهای این عنصر جذاب به شمار می آید. علاوه بر این آجر دکوراتیو فقط مختص نماکاری نیست و در ساخت کوره های صنایع فلزی مثل فولاد نقش به سزایی دارد.

در ساخت آجر های دکوراتیو از خاک چینی استفاده می شود که دارای بافتی ریز و متراکم است و استحکام زیادی دارد.

کاربرد آجر دکوراتیو در نمای خارجی ساختمان

یکی از دغدغه های کسانی که تصمیم به بازسازی ساختمان می گیرند نمای ظاهری و بیرونی ساختمان است. نمای ظاهری ساختمان تاثیر قابل توجهی در افزایش جذابیت و به دنبال آن افزایش نرخ فروش ساختمان دارد. در سال های اخیر تنوع آجرهای دکوراتیو بسیار زیاد شده است و در رنگ ها و سایز های مختلف تولید می شود. برای انتخاب آجر نما علاوه بر توجه به زیبایی آن باید حواسمان به جنس و کیفیت آجر نیز باشد.

آجر دکوراتیو انتخاب مناسبی برای نمای خارجی ساختمان است. زیرا مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی مختلف دارد. این یکی از مهمترین ویژگی های این نوع آجر است زیرا که نمای ساختمان در دراز مدت بطور قابل توجهی تحت تاثیر شرایط جوی قرار می گیرد.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنیم این است که در مدت زمان طولانی بارش باران آسیبی به نما وارد نکند به خصوص در مناطقی که دارای بارش های فراوان هستند. از جمله ویژگی های آجرهای دکوراتیو که باعث محبوبیت آن شده مقاومت در برابر رطوبت است. دیگر ویژگی مهم آجر دکوراتیو عایق بودن آن است که باعث کاهش هزینه های انرژی می شود و امروزه این مسئله بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از مهمترین مواردی که اکثر افراد مد نظر قرار می دهند قیمت و هزینه ی نصب است. آجرهای دکوراتیو به خاطر وزن سبکی که دارد هزینه ی آن بسیار به صرفه خواهد بود. همچنین در هنگام نصب نیاز به نگهدارنده ندارد بنابراین اجرت نصب آن نسبت به دیگر انتخاب ها کمتر خواهد بود.

استفاده از آجر دکوراتیو در نمای بیرونی ساختمان
استفاده از آجر دکوراتیو در نمای بیرونی ساختمان

کاربرد آجر دکوراتیو در نمای داخلی ساختمان

امروزه بسیاری از افراد تصمیم به بازسازی ساختمان خود می گیرند زیرا هزینه بازسازی ساختمان به مراتب کمتر از ساخت و ساز است. سهم عمده کار بازسازی ساختمان به طراحی دکوراسیون داخلی مربوط می شود. قطعا انتخاب طرح و مصالح مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است که علاوه بر زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی، صرفه اقتصادی نیز داشته باشد.

یکی از آیتم هایی که برخی افراد برای زیبایی دکوراسیون داخلی منزل خود در نظر می گیرند شومینه است. شومینه در قدیم به جای بخاری و شوفاژ استفاده می شده است ولی امروزه بیشتر نقش دکوری ایفا می کند. از آنجایی که آجر دکوراتیو عایقی حرارتیست انتخاب این آجر برای شومینه بهترین گزینه است. همچنین تنوع این نوع آجر باعث می شود که انتخاب آن برای هر خانه و با هر سلیقه ای آسان باشد.

یکی دیگر از آیتم هایی که در بازسازی ساختمان به آن توجه می شود TV Wall است. امروزه جدا کردن نمای دیواری که تلویزیون روی آن نصب می شود یکی از مواردی است که زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی منزل می دهد. پس آجر دکوراتیو می تواند یکی از گزینه های طراحی نمای TV Wall باشد.

مورد مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که آجر های دکوراتیو قابلیت چسبانیدن بر روی سطوح دارند و این باعث می شود نصب آن بسیار راحت و سریع انجام شود.

استفاده از آجر دکوراتیو در طراحی اتاق خواب
استفاده از آجر دکوراتیو در طراحی اتاق خواب

چه نوع آجری و از کجا تهیه کنم؟

اگر قصد بازسازی ساختمان و یا تغییر دکوراسیون داخلی منزل دارید و نمی دانید چه طرحی مناسب ساختمان شماست و یا از چه متریالی استفاده کنید به چند مورد توجه کنید. اول اینکه تنوع و گوناگونی آجر های دکوراتیو بسیار بالاست پس با توجه به نوع کاربرد و کیفیت محصول، آجر دکوراتیو مورد نظرتان را انتخاب کنید. دومین مسئله هزینه پرداختی در ازا کیفیت محصول است. با توجه به تنوع بالا مسلما تنوع قیمت ها نیز بالاست پس مراقب باشید و از فروشگاه های مورد اطمینان خریداری کنید.

پیشنهاد ما به شما کاژه است. شرکت کاژه یکی از بهترین گزینه ها برای تحقیق و بررسی در زمینه بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان می باشد. متخصصان کاژه همراه خوبی برای شما هستند تا با خیال راحت و به بهترین شکل ممکن کار بازسازی ساختمان خود را انجام دهید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته