آشنایی با ترندهای کابینت آشپزخانه؛ انتخابی راحت همراه با ترند سال

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آشنایی با ترندهای کابینت آشپزخانه

آیا تا به حال درباره موضوع ترندهای کابینت آشپزخانه را شنیده‌اید؟ ترند در لغت فارسی آن هم به مفهوم امروزی یک تعریف مشخصی ندارد. در واقع به معنای آن چیزی است که رایج و به اصطلاح مد شده است. برای مدت نامعلومی می‌تواند در صدر درخواست ها قرار بگیرد.

اشتباه نکنید، کلمه مد و ترند مختص فضای مد و فشن لباس و… نیست. در بخش‌هایی که مدام در حال تغییر و تحول هستند و بیشتر بر جنبه زیبایی تاکید دارند کلمه ترند استفاده می کنند. دکوراسیون داخلی و زیباسازی فضای داخلی نیز از این امر مستثنا نیست. به طور مثال سبک خاصی از مبلمان، کاغذ دیواری یا کابینت آشپزخانه ترند سال 2022 شناخته شده است.

شرکت های بزرگ سلیقه مردم را به سمت طرح ‌جدید سوق می‌دهند. به عبارت دیگر این طراحان هستند که تا حدود زیادی به سلیقه ها جهت می‌دهند.

ترندهای کابینت آشپزخانه نیز توسط طراحان حرفه ای به بازار معرفی می شوند.

معرفی ترندهای کابینت آشپزخانه، محبوب ترین ها

در گذشته بسیاری از طرح ها رایج بود و در اکثر خانه ها مشاهده می شدند. آشپزخانه اپن، کابینت های تک رنگ و موارد دیگر را می توان نام برد. امروزه انسان مدرن با دنیایی از طرح و رنگ، تکرار را نمی پذیرد. از جایی به بعد دوست دارند ایده های جدید را ببیند و حتی انتخاب کنند.

طراحان ایده های نو را با متریال های نو با حداکثر کیفیت و زیبایی برای تمام سلایق اجرا می کنند. کار اصلی طراحان در تمام بخش های‌ معماری و دکوراسیون داخلی نیز همین است.

برخی طرح ها که به عنوان ترند در ساخت کابینت شناخته می شوند به شرح زیر می باشد:

طرح جزیره: در گذشته یک بخش جدایی ناپذیر از آشپزخانه، ساخت اُپن بود. طی چند سال گذشته یکی از ترندهای کابینت آشپزخانه طرح جزیره است. این طرح با استقبال بسیار زیادی روبه رو شده است. چند کاره بودن این طرح بر محبوبیت آن افزوده است. کنار هم قرار گرفتن سینک، اجاق گاز و محل سرو غذا سرو یک طراحی بینظیر را خلق می کند. جزیره ای دو تکه (دوبل) طرح جدیدتر آن است که به عنوان یکی از ترندها به طراحی آشپزخانه اضافه شده‌ است.

کابینت سوپری طراحی یکی دیگر از طرح های جدید و پرطرفدار است. این کابینت به صورت یک کمد بلند طراحی می شود که معمولاً از کف تا سقف امتداد دارد. تمام مواد غذایی در آن نگهداری می شوند. در آن قفسه و طبقه های مختلف طراحی می‌شود که نظم را در آشپزخانه به صورت ویژه برقرار می‌کنند.

 

معرفی ترندهای کابینت آشپزخانه

 

سنگ مرمر برای پوشش کابینت یکی از ترندهایی است که همیشه مد بوده است. البته امسال بر محبوبیت آن افزوده شده است. برای صفحه کابینت ردیف پایین و همچنین جزیره، سنگ مرمر انتخاب هوشمندانه، خاص و جذاب است.

کابینت با چوب گردو یا روکش آن نیز امسال به عنوان ترند معرفی شده است. زمانی که سبک مدرن با متریال های جدید ظهور کرد حضور سبک کلاسیک و کابینت چوبی بسیار کم رنگ شد. البته مجدد کابینت با روکش چوب یا تمام چوب مورد استقبال قرار گرفته است.

چوب یک طرح نوستالژیک است که در سبک کلاسیک به عنوان یک طراحی مجلل و لوکس شناخته می شود. به رغم قیمت بالای چوب گردو اما بسیار پرطرفدار است. حتی کابینت با روکش این چوب طراحی و تولید می شود. ظاهر رنگی اما تیره آن توجه خاص لوکس پسندان را به خود جلب کرده است.

ترندهای کابینت آشپزخانه در دنیای رنگ ها

اجازه دهید راحت بگوییم که آشپزخانه تک رنگ با چند رنگ محدود، قدیمی و از مد افتاده است. در سبک معاصر هر رنگی از کابینت که شما دوست دارید طراحی و تولید می‌شود. رنگ هایی با تناژ‌های تیره و روشن به ویژه به صورت ترکیبی جذاب و چشمگیر هستند. انتخاب رنگ هایی که با تمام دکوراسیون داخلی هارمونی ویژه ای داشته باشند سخت خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می کنیم شما رنگ را انتخاب کنید و سپس ادامه طراحی داخلی یا بازسازی ساختمان را به متخصصین کاژه بسپارید.

رنگ مشکی یکی از رنگی هایی است که امروزه با استقبال خاصی مواجه شده است. مشکی را با رگه های از نقره‌ای یا طلایی انتخاب می کنند. این ترکیب ترندی خاص اما شیک است که در ترکیب با نورپردازی مخفی جلوه ای لوکس را به نمایش می گذارد.

همان طور که قصه آلیاژ طلا با بقیه آلیاژها متفاوت است، رنگ طلایی نیز با بقیه رنگها فرق می کند. حضور آن جلوه ای بی نظیر، لوکس و لاکچری را به نمایش می گذارد. همچنین تمام عناصر و رنگها را در دکوراسیون تحت تاثیر قرار می دهد. به طور مثال کابینت سبز با طلایی و مشکی با رگه های طلایی جلوه ای بی نظیر را به نمایش خواهند گذاشت.

به جرات می‌توان گفت این رنگ همیشه ترند خواهد ماند. البته در سال 2021 نیز یک ترند موفق بوده است. حتی در شیرآلات آشپزخانه نیز از این رنگ استفاده می شد.

یکی از اِلمان ها در ترندهای کابینت‌ آشپزخانه طراحی بدون دستگیره است. حتی برخی درب های ردیف بالایی را به صورت جک بالابر طراحی می کنند.

با یک بار دقت در انتخاب می توانید برای همیشه از انتخاب خود راضی باشید.

 

ترندهای کابینت آشپزخانه

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته