آموزش سریع استین گلاس ( استیند گلس ) – صنعت شیشه گری ( معرق شیشه )

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آموزش سریع استین گلس

آموزش سریع استین گلس ( استیند گلس ) – صنعت شیشه گری ( معرق شیشه )

در دنیای امروزی که کسب تجربه و مهارت خصوصا در زمینه هنر و ارزش نهادن به جایگاه والای هنر بسیار مهم تلقی می شود، نشان از حسی زیبا را میدهد که حاصل از ارتباط ذات هر انسانی است که هنری درون خود دارد و پرورش این هنر به واسطه آموزش صورت میگیرد که حاصل از یادگیری است. آموزشِ هنر شیشه گری در زمره هنرهایی خاص قرار میگیرد که در دنیای امروزی که هنر مدرن در صدر هنرها قرار دارد بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

هنر استین گلاس که به نوعی معرق شیشه محسوب میشود، هنری آمیخته با شیشه و فریم هایی فلزی(سرب و قلع) است که نوع پیشرفت یافته و بروز شده ی همان ارسی های سنتی ایرانی ولی با تمایزاتی متعدد است. مراحل آموزش هنر ساخت شیشه استین گلاس به این صورت است که پس از انتخاب طرح مورد نظر توسط هنر آموز، تمرین برش شیشه با اصول و با ابزارهای خاصی به هنر آموز آموزش داده می­شود. مرحله برش شیشه  از مهمترین مراحل هنر استین گلاس میباشد که قطعات شیشه باید بر اساس الگوهای تعیین شده و بدون بزرگی و کوچکی باشد که این مهارت با تمرین و تکرار و دقت سهل و ممکن میشود. بعد از انتخاب رنگ قطعات شیشه ها و سپس برش قطعات اصلی شروع به مونتاژ و اسکلت بندی کار مینماییم. این مرحله از جذاب ترین مراحل کار است. شروع مونتاژ بعد از فیکس کردن بخشی از فریم با میخ صورت میگیرد و شیشه ها در فریم هایی که اتصال دهنده ی دو قطعه با هم و دیگر قطعات است بهم میچسبند. لدکیم بخاطر مواد سازنده خود که از سرب و قلع میباشد بسیار نرم بوده و به کمک ابزار کف چین در خطوط انتهایی که در حاشیه قطعات پیچیده شده برش داده میشود. بعد از اتمام مونتاژ، جوش زدن قطعات برش داده شده لدکیم به همدیگر و پر کردن فضاهای خالی مابین سرب ها با جوش قلع مرحله نهایی کار است و در بعضی موارد میتوان خطوط را رنگ کرد.

آموزش سریع استین گلس

چرا استین گلاس ( استیند گلس ) ؟

زیبایی این شیشه ها و کاربرد فراوانی که میتواند در فضاهای معماری ما، چه شهری و چه داخلی داشته باشد، این هنر را مبدل به جذاب ترین آپشن در تزئینات دکوراتیو تبدیل کرده است.

کاربردهای متنوع این هنر در تزئینات درب ها، مابین کابینت، سقف های نورگیر، گنبدها و انواع شیشه های تزئینی که می­تواند زیبایی بخش محیط باشد. اینکه بتوانیم گوشه ای از محیط زندگی خود را با سلیقه و طرح و نقشی متناسب با دکور، رنگ و حس و حال فضای خصوصی خود بسازیم، در نوع خود بسیار شگفت انگیز است. هم چنین میتوان جنبه های درآمد زایی این هنر را نیز یاد آور شد که به دلیل نو و خاص بودن این شیشه های استین و به دلیل تلالو رنگی درخشان و عبور نور و تبدیل آن به فرم هایی رنگین، توانسته علاقه ی وافری میان مهندسان معمار و همچنین مردم نسبت به این شیشه ها ایجاد کند. به همین دلیل میتوان این هنر را در زمره ی هنرهای پر درآمد در تزئینات دکوراتیو به حساب آورد.

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته