آموزش سریع فیوز گلس – صنعت شیشه گری ( همجوشی شیشه )

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آموزش سریع فیوزگلس

آموزش سریع فیوز گلس – صنعت شیشه گری ( همجوشی شیشه )

هنر شیشه گری فیوز یا هم جوشی شیشه از جمله هنرهایی است در تکنیک شیشه گری که به روش گرم و به واسطه ذوب و پخت شیشه در کوره های مخصوص انجام میگیرد. با برش شیشه در قطرهای مختلف، رنگ بندی برا اساس رنگ های مخصوص فیوزینگ شیشه و پخت و فرم دهی بر اساس قالب های نسوز این هنر شکل میگیرد. دمادهی کوره در این تکنیک بسیار مهم است زیرا خروجی مطلوب کار با دادن دما و زمانهایی متناسب با قطر شیشه، قالب، رنگ و نوع کیفیت بستگی به همین مادهی می باشد.

این کوره ها با بدنه هایی فلزی و عایق هایی که به ترتیب با پتو نسوز و آجرنسوز در دیواره و کف و سقف کوره قرار میگیرد ساخته میشود. منبع دمای برقی به کمک المتنهایی در سقف و دیواره ها قرار میگیرد که چرخش گرما را در داخل محفظه به طوری یکنواخت انجام میگیرد. تنظیمات دمایی که در محفظه ای دیجیتال و بر اساس دما و زمان توقف در 6 الی 8 مرحله  میباشد صورت میگیرد.

تنوع محصولات و هنرهایی که در این تکنیک میتوان انجام داد شامل حجم ها و شیشه هایی تخت میباشد. شیشه های تخت قابل اجرا در تزئینات و نورگیرهای درب، پنجره ها، سقف ها، کف، ستون ها، تابلوها، جواهرات و بسیاری دیگر قابل اجرا میباشد. حجم ها شامل ظروف و فرم های متنوعی است که قابلیت زیادی دارد و به دلیل عام بودن و پر طرفدار بودن این شیشه ها در بین سلایق امروزی میتوان این هنر شیشه گری را در زمره ی پر درآمدترین هنرها دانست.

3.5/5 - (4 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته