اجرای اسکای لایت؛ 6 دلیل وسوسه‌انگیز برای گشودن دریچه‌ای رو به آسمان!

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

اجرای اسکای لایت؛ 6 دلیل وسوسه‌انگیز برای گشودن دریچه‌ای رو به آسمان!

اگر برای بازسازی ساختمان یا تغییر دکوراسیون داخلی به دنبال یک ایده منحصربه‌فرد و متمایز هستید، چرا به اجرای اسکای لایت فکر نمی‌کنید؟

اسکای لایت یا سقف نورگیر، یک سازه مدرن است که نصب آن در کنار زیبایی ظاهری، مزایا و کارکردهای زیادی را برای ساختمان شما به همراه می‌آورد. این سازه نورگیر را می‌توان در انواع و اَشکال مختلفی طراحی و اجرا کرد.

معضل کمبود نور در مناطق  مسکونی شهری روزبه‌روز ابعاد جدیدتری به خود می‌گیرد. این معضل بسیاری از سازندگان ساختمانی را وا داشته که سقف نورگیر را به‌عنوان یک سازه‌ی پیش‌فرض در طراحی خود بگنجانند. بااین‌حال، عدم وجود این سازه به‌طور پیش‌فرض نیز مانعی در مسیر تجهیز ساختمان به سقف نورگیر ایجاد نمی‌کند. خوشبختانه می‌توانید با اجرای این سازه در قالب یک پروژه بازسازی یا تغییر دکور، برای منزلتان دریچه‌ای رو به آسمان باز کنید!

اجرای اسکای لایت؛ 6 دلیل وسوسه‌انگیز برای گشودن دریچه‌ای رو به آسمان!

مزایای نصب اسکای لایت

مزایای اجرای اسکای لایت آن‌قدر زیاد است که شاید ذکر و توضیح یکایک آن‌ها در این مجال کوتاه میسر نباشد. درواقع زمانی می‌توانید این مزایا را به بهترین شکل ممکن درک کنید، که زندگی زیر سقف نورگیر را عملاً تجربه کرده باشید. بااین‌حال، اگر مایل به کسب یک ذهنیت کلی درباره مزایای این سازه هستید، تا انتهای این مطلب با کاژه همراه باشید. ما 6 مورد از مهم‌ترین مزایای نصب سقف شیشه ای را با شما عزیزان در میان می‌گذاریم.

1. روشن کردن فضا

مهم‌ترین مأموریت اسکای لایت این است که جریان نور طبیعی را وارد فضای زندگی شما کند. درواقع این بدیهی‌ترین دلیل اجرای سقف شیشه ای نورگیر است. نورگیرها با روشن کردن فضا، نقش پررنگی در تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان ایفا می‌کنند. چه چیزی شگفت‌انگیزتر از این سراغ دارید که در اتاقتان بنشینید یا بایستید و به‌طور هم‌زمان آسمان آبی روز یا پهنه‌ی سیاه پرستاره را در بالای سرتان ببینید؟!

البته شاید فکر کنید که قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید می‌تواند مشکل‌ساز شود! ولی این نگرانی نباید چشمتان را روی مزایای متعدد سقف نورگیر ببندد. چون برای نصب این سقف در بهترین موقعیت و جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب راه‌های زیادی وجود دارد.

2. گردش هوای طبیعی و تازه

سقف نورگیر شیشه ای را می‌توان همراه با آپشن تهویه نصب و اجرا کرد. در این صورت اجرای اسکای لایت علاوه بر هدایت نور طبیعی به داخل خانه، تازگی هوای محیط را نیز حفظ می‌کنند. به‌عنوان مثال با نصب سقف نورگیر در حمام می‌توانید بخار آب را از محیط خارج سازید. اگر هم از بوی آشپزی در فضای آشپزخانه خسته شده‌اید، می‌توانید با نصب سقف نورگیر تهویه دار این مشکل را حل کنید. برای تهویه محیط‌هایی مثل اتاق‌های زیرشیروانی، پنجره‌های سقفی راهکار مناسبی هستند. با تعبیه پنجره‌های متحرک که با دست یا کنترل از راه دور باز و بسته می‌شوند، می‌توان فضای اتاق را مملو از هوای تازه کرد.

3. کاهش مصرف انرژی

اجرای اسکای لایت با تسهیل ورود جریان نور طبیعی، نیاز به استفاده از لامپ‌های برقی یا گازی را کاهش می‌دهد. به این ترتیب هر ماه می‌توانید شاهد صرفه‌جویی قابل‌توجهی در هزینه مصرف انرژی باشید.

4. بهبود سلامتی

اجرای سقف نورگیر شیشه ای می‌تواند شاخص‌های سلامتی را بهبود و ارتقا دهد. خانه‌ای را که روشنایی آن فقط با لامپ تأمین می‌شود با یک خانه نورگیر مقایسه کنید. به نظر شما محیط کدام خانه سالم‌تر است؟ برای جواب دادن به این سؤال نیازی به فکر کردن نیست! نور طبیعی ضمن ایجاد ارتباط ذهنی با محیط بیرون، سطح انرژی، روحیه و خُلق مثبت را بالا می‌برد.

کاهش استفاده از نور مصنوعی می‌تواند در کاهش خستگی چشم و کاهش احتمال بروز مشکلات بینایی نیز دخیل باشد. علاوه بر این، نور طبیعی واردشده از سقف شیشه ای از رشد کپک‌ها و قارچ‌ها ممانعت به عمل می‌آورد. چراکه تاریکی، بستر مساعدی را برای رشد و نمو این جانوران کوچک و مزاحم فراهم می‌کند. با در نظر گرفتن تمام این موارد، اجرای اسکای لایت جوِ شادتر و سالم‌تری را بر محیط خانه حکم‌فرما می‌سازد.

5. افزایش قیمت ملک

اجرای اسکای لایت یک اقدام عالی در بازسازی ساختمان بوده که از نظر زیست‌محیطی نیز یک ایده ارزشمند است. سقف نورگیر با صرفه‌جویی در مصرف انرژی، یک سازه‌ی سازگار با محیط زیست محسوب می‌شود. این ویژگی مطمئناً مشتریان احتمالی مِلکتان را در آینده تحت تأثیر قرار می‌دهد و آن‌ها را مجاب می‌سازد تا خانه را با قیمت بهتری از شما بخرند. داشتن سقف نورگیر می‌تواند تا 10% قیمت اصلی، ارزش خانه را افزایش دهد.

6. بهبود دکوراسیون داخلی

اجرای سقف نورگیر می‌تواند یک اتاق کوچک را به‌مراتب بزرگ‌تر از آنچه هست، نشان دهد. درواقع بزرگنمایی ظاهری، خاصیت منحصربه‌فرد شیشه است که همه سازه‌های شیشه ای اعم از اتاق شیشه ای، پارتیشن شیشه ای و سقف شیشه ای از آن برخوردار هستند.

به لطف هجوم نور طبیعی به فضای درون ساختمان، دکوراسیون داخلی جلوه بهتری می‌گیرد. توهمی که جریان نور در انسان می‌آفریند، یک توهم مثبت است. چراکه با بزرگ‌تر نشان دادن فضا، به جای حس خفقان، حس آزادی و آسایش را القا می‌کند. اگر مایل هستید که وسعت ظاهری فضای خانه را به حداکثر برسانید، می‌توانید به اجرای هم‌زمان اسکای لایت با سازه‌های شیشه ای دیگر فکر کنید.

در اینجا باید یادآوری کنیم که مزایای اجرای اسکای لایت، صرفاً مختص ساختمان‌های مسکونی نیست. بلکه ساختمان‌های تجاری اعم از سازمان‌ها و مراکز تولیدی نیز می‌توانند از این مزایا بهره‌مند شوند. تأکید روزافزون بر بهبود بهره‌وری نیروی کار، دلیل محکمی برای استقبال نهادهای تجاری و انتفاعی از اجرای سازه‌های شیشه ای در محیط کار است.

اجرای اسکای لایت

سخن آخر

تحقق انتظارات شما از اجرای اسکای لایت، مستلزم طراحی درست و نصب دقیق سازه در ساختمان است. در غیر این صورت درگیر شدن با مشکلاتی مثل خرابی سازه یا نشت آب از آن، دور از ذهن نخواهد بود. برای حصول اطمینان از کیفیت اجرای پروژه باید کار را به مجموعه‌ای بسپارید که ضمن برخورداری از تخصص و تجربه، تعهد به رضایت مشتریان را یکی از اصول کاری خود بداند. کاژه به پشتوانه نیروی انسانی متبحر و مجرب، اعتماد و رضایت شما عزیزان را ارج می‌نهد و پروژه مدنظرتان را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه به سرانجام می‌رساند.

اجرای اسکای لایت

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته