استاندارد ارتفاع و عرض پارتیشن شیشه ای چقدر است؟ ( استاندارد پارتیشن شیشه ای )

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

استاندارد ارتفاع و عرض پارتیشن شیشه ای چقدر است؟

بررسی ابعاد استاندارد پارتیشن شیشه ای

ابعاد پارتیشن شیشه ای شامل ارتفاع و عرض دکوراسیون می شود. عرض پارتیشن بنا به پروژه تعیین می شود و اصولا محدودیتی در آن وجود ندارد. ارتفاع پارتیشن بنا به کف سازی ساختمان، سقف سازی ساختمان، نوع پارتیشن و نیاز کارفرما متغیر است. یکی از پارامترهای اصلی که بر روی ارتفاع پارتیشن اثر می گذارد، نوع پارتیشن است. هر نوع دکوراسیون داخلی با متریال خاصی اجرا می شود و بسته به متریال به کار رفته در ساخت پارتیشن شیشه ای، ارتفاع آن تعیین می شود.

دسته بندی پارتیشن شیشه‌ای به سه گروه تمام ارتفاع یا تمام قد، ارتفاع متوسط یا کم ارتفاع محدود می شود. دکوراسیون کاژه با طراحی فوق العاده ظریف و با در نظر گرفتن مناسب ترین ارتفاع ممکن برای هر نوع پارتیشنی، دکوراسیون داخلی را تولید می کند.

بررسی ویژگی و استاندارد پارتیشن شیشه ای تمام ارتفاع یا تمام قد

پارتیشن شیشه‌ای تمام ارتفاع، از کف ساختمان تا سقف ساختمان را کاملا می پوشاند. ارتفاع اتاق شیشه ای بسته به ارتفاع ساختمان تا 360 سانتی متری قابل اجرا است. از مزایای اجرای پارتیشن تمام ارتفاع، می توان به جداسازی فضای داخلی ساختمان اشاره کرد. این نوع دکوراسیون داخلی هیچ گونه محدودیتی در ابعاد ندارد و تا ارتفاع 3.6 متری را پاسخ گو است. درب مناسب برای این نوع پارتیشن می تواند شیشه ای و یا ام دی افی باشد. بازسازی ساختمان با پارتیشن شیشه ای تمام ارتفاع، نیاز به تهویه دارد، چرا که فضای جدا شده، کاملا بسته است.

پارتیشن شیشه ای تمام ارتفاع شامل اتاق شیشه ای فریم لس یا بدون فریم و اتاق شیشه ای فریم دار می شود. عمدتا برای ادارات و شرکت ها با سقف هایی به ارتفاع 2.1 متر تا 3.2 متر از پارتیشن شیشه ای تمام قد استفاده می شود تا حریم شخصی کارمندان حفظ شود. علاوه بر حفظ امنیت حریم شخصی کارمندان، این نوع دکوراسیون داخلی عایق صوتی می باشد.

پارتیشن شیشه ای تمام قد
پارتیشن شیشه‎ای تمام قد

بررسی ویژگی پارتیشن با ارتفاع متوسط

بازسازی ساختمان با پارتیشن شیشه ای در ارتفاع های مختلف اجرا می شود. یکی از این نوع پارتیشن ها، اجرای پارتیشن با ارتفاع متوسط است که تا ارتفاع 210 سانتی متری قابل اجرا است. پارتیشن شیشه ای با ارتفاع 2.1 متری مناسب اتاق شیشه ای فریم دار است و اتاق شیشه ای بدون فریم یا فریم لس مناسب این نوع ارتفاع نیست. چرا که مقاومت و ایستایی این نوع پارتیشن در ارتفاع بیشتر از 2.1 متر، کاهش می یابد.

درب مناسب این اتاق شیشه ای فریم دار با ارتفاع متوسط، درب های شیشه ای و ام دی افی هستند. دکوراسیون کاژه در طراحی پارتیشن شیشه ای فریم دار با ارتفاع متوسط از شیشه سکوریت دو جداره استفاده می کند، چرا که مقاومت شیشه دو جداره بیشتر از تک جداره است.

بررسی ویژگی پارتیشن کوتاه

اتاق شیشه ای با ارتفاع کوتاه را می توان با هر نوع پارتیشنی ساخت. عدم محدودیت در انتخاب نوع پارتیشن، از مزایای استفاده از پارتیشن کم ارتفاع است. ارتفاع این نوع دکوراسیون داخلی 150 سانتی متر است. این نوع پارتیشن بندی به سقف متصل نمی شود و صرفا برای تقسیم بندی فضای ساختمان مناسب است. اصولا این نوع پارتیشن، فاقد درب است و گاها از درب شیشه ای و ام دی افی برای پارتیشن کم ارتفاع استفاده می شود.

دکوراسیون کاژه با استفاده از شیشه تک جداره و دو جداره، پارتیشن شیشه ای کوتاه مناسب سقف با ارتفاع 1.5 متر طراحی می کند. دکوراسیون داخلی کم ارتفاع شامل اتاق شیشه ای فریم دار، اتاق شیشه ای بدون فریم یا فریم لس و اتاق شیشه ای منحنی می شود.

پارتیشن شیشه ای با ارتفاع متوسط
پارتیشن شیشه‌ای با ارتفاع متوسط

بررسی ویژگی پارتیشن خود ایستا برای ارتفاع های بلند

گاهی پارتیشن های طراحی شده مناسب سقف های بلند با ارتفاع 3 تا 4 متر به بالا، هستند که در این شرایط در ابتدای امر به ستون های تقویتی و نگه دارنده های تقویتی نیاز است. چرا که شیشه و فریم بندی به تنهایی قابلیت ایستایی در ارتفاع های بلند را ندارد. در ارتفاع های بلند، شیشه با فریم بندی معمولی دچار لرزش و ارتعاش می شود و از این رو بایستی ستون های تقویتی احداث شود.

پارتیشن شیشه‌ای open office

نوعی پارتیشن شیشه‌ای به نام open office وجود دارد که برای ساختمان هایی با سقف های 1.7 متر تا 2.3 متر اجرا می شود و به صورت خود ایستا می باشد و به سقف متصل نمی گردد. این نوع اتاق شیشه ای با ارتفاع مذکور، با اتصالات مناسب اجرا می شود که ایستایی لازم را کسب کند.

پارتیشن شیشه ای open office با اتصالات قوی در بین دهانه ها و فضاهای مختلف، قابل اجرا می باشد. از مزایای اجرای پارتیشن خود ایستا می توان به این نکته اشاره کرد که طراحی و اجرای این نوع دکوراسیون داخلی نیازی به زیرسازی ندارد و از این رو در هر فضایی قابلیت اجرا دارد.

پارتیشن شیشه ای open office
پارتیشن شیشه‌ای open office

آیا عرض پارتیشن دارای محدودیت است؟

ساخت پارتیشن شیشه‌ای بسته به ابعاد مد نظر کارفرما و فضای ساختمان دارد. ارتفاع پارتیشن در شرایط مختلف بررسی شد و من باب عرض پارتیشن باید گفت، بسته به طراحی پارتیشن دارد و محدودیتی ندارد. عدم محدودیت به این معنا نیست که پارتیشن شیشه ای با عرض طویل ساخته و اجرا شود، بلکه بایستی به نحوی باشد که اتاق شیشه ای تحمل وزن و فشار آن را داشته باشد و به نحوی نباشد که اتاق شیشه ای، وزن پارتیشن را تحمل نکند و فرو بریزد.

دکوراسیون کاژه با طراحی های مدرن، توانسته اعتماد مشتریان خود را جلب کند و پروژه های زیادی را به نتیجه برساند. برای مشاهده کارهای دکوراتورهای کاژه توصیه می شود اینجا را کلیک کنید و وارد سایت شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response