استخر چهار فصل با سقف متحرک استخر در محوطه سازی باغ ویلا

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

استخر چهار فصل با سقف متحرک استخر در محوطه سازی باغ ویلا

محوطه سازی و ساخت استخر چهار فصل

محوطه سازی یکی از المان‌های مهم مربوط به بازسازی ساختمان است. امروزه به دلیل تغییر شرایط زندگی و افزایش آپارتمان نشینی، دسترسی به فضای سبز به کم‌ترین میزان رسیده است. محوطه سازی و ایجاد لند اسکیپ با به کارگیری تکنولوژی‌های روز، باعث می‌شود یک جلوه زیبا به ساختمان داده شود. در ادامه مقاله استخر چهار فصل با سقف متحرک استخر در محوطه سازی باغ ویلا همراه ما باشید.

در واقع برای تعریف لند اسکیپ می‌توانیم بگوییم: لند اسکیپ یعنی ساخت و بازسازی نمای خارجی و فضای بیرونی مربوط به ساختمان.

ساخت استخر چهارفصل نیز یکی از طراحی‌های مربوط به لند اسکیپ و بازسازی ساختمان است. تیم کاژه در زمینه بازسازی ساختمان، ایجاد لند اسکیپ و انجام محوطه سازی به شما کمک می‌کند. گروه مهندسی کاژه با استفاده از تکنولوژی روز و داشتن خلاقیت در طراحی لند اسکیپ، بهترین ایده‌های لند اسکیپ را به شما ارائه می‌دهد.

در مقاله امروز ویژگی‌های استخر چهارفصل را بررسی خواهیم کرد، هم چنین به اهمیت استخر چهار فصل در محوطه نیز می‌پردازیم.

استخر چهار فصل و طراحی آن در ویلا

استخر چهارفصل و روباز به دلیل داشتن مزیت‌های فراوان، یکی از بخش‌های مهم محوطه سازی، در ویلا‌ها و منازل مسکونی و مجتمع‌های تفریحی است. برای این که افراد بتوانند از استخر‌های روباز خود در چهار فصل مختلف سال استفاده کنند، باید اطلاعات کافی درمورد نگهداری استخر داشته باشند. امروز اطلاعات مربوط به نگهداری از استخر چهارفصل و روباز را بررسی خواهیم کرد.

استخر چهار فصل

یکی از قسمت‌های مهم، سقف متحرک آن است. برای ساخت سقف متحرک از متریال‌های با کیفیت استفاده می‌شود، تا در طول چهار فصل به عنوان پوشش مناسب از آن استفاده شود. استخر یکی از المان‌های کاربردی لند اسکیپ است، بسیاری از افراد علاقه زیادی دارند تا از این المان در محوطه ویلای خود استفاده کنند. استفاده از این بخش از طراحی لند اسکیپ مزیت‌های زیادی دارد.

برای این که بتوانید از مزیت‌های سقف متحرک استفاده کنید، استفاده از سقف برقی می‌تواند موثر واقع شود. برای ساخت و نصب سقف متحرک استخر چهارفصل، از متریال مختلف استفاده می‌شود، با این حال مناسب‌ترین روش استفاده از سقف برقی است.

سقف پارچه‌ای

یکی دیگر از روش‌های استفاده از سقف متحرک، استفاده از سقف پارچه‌ای است. با به کارگیری سقف پارچه‌ای در طول چهار فصل، می‌توانید از استخر روباز و پوشیده استفاده کنید.

نگهداری و اجرای سقف متحرک در هر یک از فصل‌ها را بررسی خواهیم کرد. سقف متحرک استخر در فصل بهار: برای اجرا و نصب سقف متحرک استخر در فصل بهار؛ در صورت بارش‌های بهاری نیز می‌توانید از استخر خود استفاده کنید. با بستن سقف برقی استخر، می‌توانید در هنگام وزش باد و هوای نابه‌سامان بهاری، به راحتی از استخر چهار فصل خود استفاده کنید.

در کنار بارش‌های رگباری، وزش باد و شرایط جوی ناپایدار بهار، روزهای آفتابی بهار مطلوب و دلپذیر هستند. در روزهای آفتابی بهار، تابش نور خورشید ملایم و مطلوب است. به همین دلیل خیلی از افراد ترجیح می‌دهند زیر تابش ملایم آفتاب از استخر خود استفاده کنند. در این شرایط نیز می‌توانید سقف متحرک را باز کنید و هنگام تابش نور ملایم شنا کنید. قطعا استفاده از استخر و شنا کردن در این شرایط، باعث رضایت و لذت شما خواهد بود.

پسقف متحرک استخر - کاژه

استفاده از استخر با سقف متحرک در فصل تابستان

تابستان از جمله فصل‌هایی است که به دلیل پایداری جو و گرم بودن هوا، افراد تمایل زیادی دارند تا شنا کنند. البته همان طور که می‌دانید تابش نور آفتاب در مدت روز با شدت‌های مختلف تغییر می‌کند. به همین دلیل افراد در زیر تابش شدید نور نمی‌توانند شنا کنند.

برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست به دلیل تابش خورشید، هنگام استفاده از استخر در فصل تابستان، می‌توانید از سقف متحرک استفاده کنید. با نصب و اجرا کردن سقف متحرک برقی، در فصل تابستان می‌توانید هنگام تابش شدید نور، از استخر چهار فصل استفاده کنید.

استفاده از استخر چهارفصل در فصل پاییز؛ در فصل پاییز شرایط آب و هوا به طور مداوم در حال تغییر است. بادهای شدید دائم در حال وزش هستند، بارش باران نیز شدید است. یکی دیگر از مشکلاتی که در این فصل باعث ایجاد دردسر می‌شود، ریزش برگ درختان است. این عوامل باعث کثیف شدن استخر می‌شوند، و استفاده از استخر روباز در هنگام باد و بدون نیز ممکن نیست. برای استفاده از استخر و شنا کردن در فصل پاییز، می‌توانید از سقف متحرک استفاده کنید. در فصل زمستان نیز هوا به شدت سرد می‌شود، بارش برف نیز از معضلات دیگر این فصل است. با استفاده از سقف برقی می‌توانید در فصل زمستان نیز از استخر خود استفاده کنید.

در واقع نصب سقف متحرک برقی، نکته‌ی بسیار مهمی در ایجاد استخر چهار فصل است.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته