اصطلاحات تخصصی صنعت شیشه در ساختمان:

امروزه در صنعت ساختمان و ساخت و سازها شیشه کاربرد زیادی دارد و استفاده از صنعت شیشه در این حوزه بسیار ضروری و حائز اهمیت است. شرکت کاژه از جمله شرکت های ساختمانی است که در این زمینه فعالیت های بسیار زیادی دارد.

در صنعت شیشه انواع گوناگون شیشه با نام ها، ویژگی ها، رنگ و کاربردهای متفاوت وجود دارد. شیشه ها با توجه به نوع نیاز و کاربردی که دارند در دکوراسیون داخلی ساختمان و یا بازسازی ساختمان استفاده می کنیم.

در ابتدا به انواع شیشه ها اشاره می‌کنیم که عبارتند از:

شیشه های شفاف

که از ساده ترین و ابتدایی ترین نوع شیشه در صنعت شیشه می باشند.

شیشه های خام

که ساختاری شکننده دارد و به دلیل عدم حرارت دهی از مقاومت مکانیکی بالایی برخوردار نیستند. برای همین در دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان ها زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند.

شیشه های فلوت

می باشند که از شناور شدن آنها بر روی فلز مذاب به دست می آیند و از نظر عبور نور بسیار دارای کیفیت بالایی هستند و سطح کاملا صاف و صیقلی دارند

شیشه های نیمه سکوریت

شیشه هایی هستند که با حرارت در کوره تا نزدیک نقطه ذوب میرسند و پس از خنک شدن به دست می‌آیند. نسبت به شیشه های خام بسیار مقاوم تر هستند. هنگامی که این شیشه ها شکسته می شوند شامل ذراتی با اندازه های متوسط می باشند. از این شیشه ها در بازسازی ساختمان ها و دکوراسیون داخلی بسیار استفاده می شود.

صنعت شیشه ساختمان و اصطلاحات تخصصی

دیگر واژه های صنعت شیشه در ساختمان های اداری و صنعتی

شیشه های دوجداره

که دارای ساختاری دولایه هستند که توسط فرم مخصوص از هم جدا می شوند و فضای خالی بین دو لایه از هوا و یک گاز بی اثر پر می شوند. این نوع شیشه ها در مقابل عبور حرارت مقاوم تر از شیشه های تک لایه هستند و عایق صدا نیز دارند و در دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

شیشه های سکوریت

۵ برابر مقاوم تر از شیشه های خام هستند و پس از شکسته شدن دارای ذرات بسیار ریزی می باشند.

شیشه های لمینت

دارای ساختاری متشکل از یک یا چند صفحه شیشه ای می باشند که با پلیمری شفاف و یا مات به همدیگر می چسبند. در صورت شکسته شدن، ذرات شیشه به درون لایه ها می چسبند و نمی ریزند و از لحاظ ایمنی و امنیت این شیشه ها بسیار مورد تایید میباشد. در بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

شیشه های اتوکلاو

دارای ساختاری یک پار چه هستند.

شیشه های ضد هجوم

این شیشه ها از ایمنی بسیار بالایی برخوردارند و در واقع ساختار این شیشه از لمینت است. معمولاً از بیش از دو لایه شیشه تشکیل می‌شود. نوع میان پلی مری در ساختار این شیشه ها باعث شده است که مقاومت بالا برود و در برابر ضربه هایی مانند ضربه چکش و یا تبر بسیار مقاوم هستند.

شیشه های ضد گلوله

ساختار لمینت و بیش از دو لایه شیشه دارند. میان لایه های پلیمری هستند و قابلیت جذب گلوله را نیز دارند. از این شیشه ها در دکوراسیون داخلی مکان هایی که باید از امنیت بالایی برخوردار باشند استفاده می شود. مانند موزه ها .

شیشه های ضد حریق

این شیشه ها نسبت به شیشه های معمولی و دیگر شیشه‌ ها از مقاومت بسیار بالایی در مقابل حرارت برخوردارند. قابلیت مقاومت در برابر دمای ۱۲۰درجه را نیز دارند. برای خرید این نوع شیشه ها میتوانید به سایت مربوط به شرکت ساختمانی کاژه مراجعه کنید .

واژه های صنعت شیشه ساختمان های اداری و صنعتی

شیشه های ضد حریق به چند دسته تقسیم می شوند

  • شیشه های ضد حریق مدل E_integrity
  • شیشه های ضد حریق مدل Ew_Rediation
  • شیشه های ضد حریق مدل Ew_Rediation control
  • شیشه های ضد حریق مدل EI_insulation

که هر کدام نسبت به ساختار تشکیل دهنده اش کارایی خاص خود را دارد . برای بررسی بهتر و اطلاعات بیشتر در مورد این شیشه ها به سایت شرکت کاژه مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید.

اصطلاحات شیشه و استفاده آن در صنعت دکوراسیون داخلی

شیشه آفتابگیر

همان شیشه های ضد آفتاب هستند که از جذب پرتوها و گرمای نامطلوب خورشید جلوگیری می‌کنند. این نوع شیشه ها در بازسازی ساختمان ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و معمولاً جایگزین شیشه های قدیمی می شوند.

شیشه های گرمایشی

معمولاً دو یا سه جداره می باشند. این شیشه ها با وجود سیستم گرمایشی که دارند از متراکم شدن برف روی شیشه ها جلوگیری می کنند.

از جمله مزایای استفاده از این شیشه ها می توان:

  • پاک کننده برف در فصل زمستان
  • کاهش بار ساختاری
  • استفاده نکردن از مواد شیمیایی ذوب کننده برف
  • آزاد بودن در افزایش و تغییر سطح جداره ها و همچنین کاهش یافتن خطر ریزش توده های یخی و برفی
  • انتقال نور شفاف و بهتر و همچنین تاثیرات زیست محیطی و مثبت
  • صرفه جویی در مصرف انرژی

برای خرید این شیشه ها، آشنایی و راهنمایی بهتر می توانید به سایت مربوط به شرکت کاژه مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه گسترش دهید.