اصطلاحات صنعت کابینت آشپزخانه

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آشنایی با اصطلاحات صنعت کابینت آشپزخانه

امروزه افراد زیادی هنگام ساخت و یا بازسازی ساختمان، همچنین در تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود اقدام به نصب، خرید و یا تعویض کابینت آشپزخانه می نمایند. لازمه این کار آشنا شدن افراد با اصطلاحات صنعت کابینت آشپزخانه می باشد تا با اطمینان بیشتری اقدام به خرید و سفارش کابینت کنند. شناخت اصطلاحات صنعت کابینت آشپزخانه باعث می شود که افراد راحت‌تر بتوانند با سازنده کابینت در مورد تعمیر، تعویض و یا خرید کابینت آشپزخانه صحبت کنند.

همچنین هنگام سفارش و اجرای کار از نتیجه نهایی رضایت کامل داشته باشند. البته در این زمینه شرکت های دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان بسیاری فعالیت دارند. شرکت کاژه یکی از شرکت‌هایی است که در این زمینه فعالیت بسیاری دارد و در کار خود بسیار موفق است. این شرکت با کادری مجرب خدمات ارزنده ای در خصوص دکوراسیون و بازسازی ساختمان به مشتریان ارائه می دهد. همچنین جهت ارتقاء دانش فنی مجریان و کاربران از طریق سایت کاژه اطلاعات مفید و کاربردی بسیاری در اختیار آنان قرار داده می شود.

کابینت آشپزخانه و اصطلاحات این صنعت

کابینت های پایه:

شامل کابینت های استانداردی است که در خانه همه وجود دارد. با این نوع کابینت آشپزخانه همه افراد آشنایی دارند زیرا این کابینت در آشپزخانه همه ما به کار میرود.

تک کابینت یا یک کابینت:

این نوع کابینت هم به صورت قفسه بندی و هم به صورت بدون قفسه اجرا می گردد. معمولاً بیشتر از ۴۸ اینچ ارتفاع ندارند این کابینت ها معمولاً بصورت دیواری نصب می شوند.

جعبه های کابینت

جعبه کابینت به عنوان لاشه کابینت ساخته می‌شود. این نوع جعبه ها از همه جوانب شبیه کابینت آشپزخانه هستند و معمولاً در قفسه داخلی کابینت ها قرار می‌گیرند و برای نگهداری وسایل استفاده می شود.

اصطلاحات صنعت کابینت سازی

اصطلاحات فنی و اجرایی آشپزخانه

چهره کابینت.

چهره کابینت آشپزخانه، سطوح نمای قابل مشاهده کابینت هستند. معمولاً به طرح اجرایی و نمای کلی کابینت نصب شده در محل اطلاق می شود.

روکش کابینت

پوسته ای که روی کابینت آشپزخانه نصب می گردد روکش نام دارد. روکش کابینت انواع مختلفی دارد مانند روکش چوب، ام دی اف، ممبران و … . برچسب ها نیز نوعی روکش محسوب می گردند.

جعبه‌های کشویی

که به‌صورت جعبه های کوچک و آماده در کابین ها و کشوی کابینت آشپزخانه قرار می‌گیرند. عرض، طول و عمق جعبه ها به اندازه کشو کابینت می باشد. برای نگهداری لوازم و وسایل کوچک تر از این جعبه ها در کابینت ها استفاده می شود. این جدا کننده ها دسترسی به وسایل کوچک را آسان می کنند.

تقسیم کننده کشو

به منظور جدا کردن و تفکیک وسایل درون کشو استفاده می شوند. آنها را درون کشو کابینت آشپزخانه کار می گذارند و معمولاً دارای دسته های مخفی هستند.

لولا

از جمله قطعات سخت افزاری در صنعت کابینت سازی به شمار می آیند و باعث می‌شوند درب کابینت ها راحت باز و بسته شود. لولا ها انواع مختلفی مانند آرام بند، ساده و پیستونی دارند.

کابینت دیواری

کابینت هایی هستند که به دیوار آشپزخانه نصب می‌شوند. در قسمت بالای کابینت های پایه قرار می گیرند و معمولا تا ارتفاع زیر سقف نصب می گردند.

ممبران کابینت

ممبران روکشی از جنس PVC است که با دستگاه روی چوب یا MDF نصب می شود. این روکش تا حدی خاصیت ضدآب و ضد خش دارد. ممبران در طرح و رنگهای مختلف موجود است.

اصطلاحات فنی و اجرایی آشپزخانه

مفاهیم کاربردی در کابینت سازی آشپزخانه

کابینت های بدون قاب

نوع خاصی از کابینت آشپزخانه هستند که از درب هایشان برای پنهان کردن قاب کابینت استفاده می شود. درب های بزرگ این نوع کابینت باعث می شوند که لولاها از داخل کابینت به بدنه وصل شوند و پنهان باشند.

صفحه HPL

این ورق با ضخامت 5 سانتیمتر برای پوشاندن کابینتهای پایین و قسمت OPENآشپزخانه استفاده می شود. این صفحه در دو نوع مات و براق با رنگ بندی متنوع و طرح گوناگون در بازار موجود است.

پاخور کابینت

برای پوشاندن قسمت پایین کابینت بکار برده می شود که جنس آن معمولا از جنس درب کابینت می باشد.

کلیپس کابینت

گیره ای پلاستیکی است که در پشت پاخور کابینت نصب می گردد. کلیپس، پاخور را به پایه کابینت متصل می کند.

تاج

تاج کابینت در قسمت بالای کابینت نصب می گردد. از جنس کابینت است و در آن لامپ های نواری یا هالوژن برای نورپردازی تعبیه می شود.

کابینت جزیره.

کابینتی که در وسط نصب می گردد و به دیگر کابینتها متصل نیست. دور تا دور کابینت جزیره از جنس و رنگ کابینت های دیواری و پایین است.

اپن آشپزخانه OPEN.

کابینتی که سمت سالن پذیرایی نصب می گردد و پشت آن دیوار نیست. در قسمت بالا و کنار آن از باکس های MDF و کناف برای دکوراسیون و نورپردازی استفاده می شود.

مفاهیم کاربردی در ساخت و بازسازی ساختامان

آشنایی با لوازم جانبی در ساخت کابینت

همان‌طور که آشنایی با اصطلاحات صنعت کابینت در صنعت دکوراسیون داخلی مهم است لوازم جانبی هم در این صنعت نقش بسزایی دارند.

قفسه های قابل تنظیم

بر اساس نیاز ذخیره سازی شخص قابل تنظیم هستند. این قفسه ها شیار های زیادی دارند که در امتداد کناره های عمودی جعبه های کابینت آشپزخانه ساخته می شوند. شخص استفاده کننده می‌تواند این قفسه ها را به هر ترتیب و فاصله ای که می‌خواهد قرار دهد.

لولاهای پنهان، قفسه های ثابت و پنجه پا از دیگر لوازم جانبی اضافی در صنعت ساخت کابینت آشپزخانه می باشند.

به طور کلی شما می توانید با درک کامل و آشنایی با این اصطلاحات و لوازم جانبی، کابینت آشپزخانه مورد نیاز خود را راحت و با آگاهی بیشتری سفارش دهید. در این صورت خرید بصرفه، لوکس و با کیفیتی خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی می توانید به سایت شرکت کاژه مراجعه فرمایید.

 

 

مطلب پیشنهادی کاژه

 

 

کابینت آشپزخانه ; از 0 تا 100 طراحی و اجرا | با بهترین کیفیت و قیمت تضمینی

 

4.5/5 - (25 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته