اصطلاحات نقاشی ساختمان

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

آشنایی با اصطلاحات نقاشی ساختمان

امروزه صنعت نقاشی ساختمان یکی از کاربردی ترین مشاغل در بازسازی ساختمان شده است. به عنوان مثال صنعت نقاشی ساختمان در بازسازی ساختمان و دکوراسیون داخلی کاربرد بسیار زیادی دارد. اگر شما جزء افرادی هستید که به تازگی در صنعت نقاشی ساختمان فعالیت دارید یا کار می کنید باید با تمامی اصطلاحات این صنعت آشنایی کامل را داشته باشید. آشنایی با اصطلاحات نقاشی ساختمان نشان دهنده کیفیت کار بالا و دانش فنی شما می باشد. این امر می‌تواند کار شما را در صنعت نقاشی ساختمان بسیار راحت و بی دردسر کند.

در ادامه به معرفی و توضیح برخی از اصطلاحات صنعت نقاشی ساختمان خواهیم پرداخت.

رنگ های آکسان:

رنگهای آکسان یکی از انواع مختلف رنگ های نقاشی ساختمان است. این رنگها در واقع به رنگ های گرم ، تند و پر انرژی معروف هستند که می‌توانند یک مجموعه رنگ درخشان و زیبا را به وجود بیاورند. رنگ صورتی تند نمونه ای بسیار خوب و جالب از رنگ های آکسان است. در یک اتاق و یا حتی در یک سالن که دارای رنگ کرم است قرار دادن چند کوسن و یا مبل با رنگ صورتی تند می تواند فضایی شاد و بسیار زیبا را برای شما به وجود بیاورد.

رنگ های زمینه:

یکی از رایج ترین اصطلاحات صنعت نقاشی ساختمان رنگهای زمینه است. رنگ زمینه به زبان ساده تر همان رنگی است که بیشترین سطح روی دیوار را می پوشاند. در واقع همان رنگ اصلی به کار رفته در نقاشی ساختمان است. این رنگ پس زمینه ای است برای رنگ های دیگری که در نقاشی ساختمان به کار رفته اند، مانند رنگ های اکسان و رنگ های متضاد.‌

نقاشی ساختمان و اصطلاحات تخصصی

اصطلاحات کاربردی در رنگ آمیزی ساختمان

رنگ های متضاد:

رنگ های متضاد یکی از اصطلاحات رایج در رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان است که در واقع همان رنگ هایی هستند که به سرعت بر روی افرادی که به محیط وارد می شوند تاثیر می گذارند. تاثیر رنگها باید بر بینایی افراد تاثیر بسیار زیادی بگذارد این تصویر باید به صورتی باشد که حتی پس از بستن چشمانشان نیز تا مدت کوتاهی این رنگ در ذهن آنها باقی بماند. رنگ متضاد یکی از مهم‌ ترین اصطلاحاتی است که باید نقاشان ساختمان به آن توجه کنند. زیرا می تواند تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان بگذارد.

رنگ های سرد :

اصطلاح رنگ های سرد مربوط به رنگ هایی است که اغلب آن ها از مقدار بسیار زیادی رنگ آبی بوجود آمده باشند. از رنگ های سرد بسیار کاربردی و معروف می توان رنگ خاکستری را مثال زد. رنگ هایی از طیف خاکستری که مقداری رنگ آبی در آنها به کار رفته باشد احساس سردی را به مخاطبان القا می‌کنند. اینگونه رنگ ها همان رنگ های سرد هستند. اما شما باید به این نکته توجه کنید که خاکستری هایی که در ترکیب آنها قرمز و یا حتی بنفش به کار رفته است احساس گرما را به مخاطب القا می کنند. خاکستری هایی که در ترکیب ساخت آنها رنگ آبی به کار برده شده باشد رنگ های سرد هستند. خاکستری هایی که در ساخت آنها رنگ های قرمز و بنفش به کار برده شده باشد رنگ های گرم هستند.

اصطلاحات کاربردی در رنگ آمیزی ساختمان

کلمات کلیدی در نقاشی ساختمان

رنگ های مکمل:

  • رنگ مکمل یکی از حرفه ای ترین اصطلاحاتی است که باید نقاشان و افرادی که در صنعت نقاشی ساختمان فعالیت می کنند با آن آشنایی کامل داشته باشند. شما می توانید رنگ های مکمل را در چرخه رنگ پیدا کنید. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرخه رنگ چیست؟ چرخه رنگ در واقع چرخه ای است که تمامی رنگها بر روی آن قرار دارند. اما رنگ‌های مکمل رنگ هایی هستند که در چرخه رنگ روبروی یکدیگر قرار می گیرند و با یک خط صاف می توانیم آنها را به یکدیگر متصل کنیم.
  • رنگ های مکمل در کنار هم منظره های بسیار زیبا و جذابی را به وجود می آورند. هنگام نقاشی ساختمان شما می توانید از تکنیک رنگ های مکمل استفاده کنید تا دکوراسیون داخلی جلوه ای بسیار خاص و زیبا داشته باشد. رنگ های مکمل در واقع هیچ شباهتی با یکدیگر ندارند و هیچگاه از یک خانواده رنگی نیستند. از جمله رنگ های مکمل میتوان به رنگ های آبی و نارنجی اشاره نمود. آبی و نارنجی یکی از رایج ترین رنگ های مکمل در دکوراسیون داخلی و نقاشی ساختمان است. اگر رنگ زمینه و رنگ اصلی فضای شما آبی است می توانید با قرار دادن چند مبل و صندلی نارنجی فضایی بسیار شاد‌ و جذاب را به وجود بیاورید.

اصطلاحات و کلماتی که در بالا به کار برده شد تنها بخشی از اصطلاحات نقاشی ساختمان است. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با این اصطلاحات از سایت شرکت کاژه کمک بگیرید. این شرکت با بهره گیری از کادری بسیار مجرب و با تجربه شما را در تمامی زمینه‌ها مانند صنعت نقاشی ساختمان و دکوراسیون داخلی راهنمایی می کند.

کلمات کلیدی در نقاشی ساختمان

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته