انواع سنگ نمای ساختمان

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

انواع سنگ نمای ساختمان

مقدمه

یکی از مهم ترین موارد در انتخاب سنگ نمای ساختمان تنوع موجود می باشد. با توجه به اینکه در این محصولات تنوع بسیار خوبی وجود دارد باید با توجه به سلیقه خود سنگ ها را انتخاب کنید. انواع سنگ نمای ساختمان برای کاربرد های گوناگون مناسب می باشد. در هر نوع ساختمان با کاربری های گوناگون باید از سنگ های مختلف استفاده نمود.

نمای ساختمان در سبک های مختلف اجرا شده و باید با توجه به این تنوع سبک سنگ نمای ساختمان را انتخاب نمود. هر نوع سنگ دارای ویژگی های خاص خود بوده و برای مصارف مختلف مناسب می باشد. استفاده درست و بجا از سنگ نمای ساختمان بسیار مهم بوده و تقریبا کاری تخصصی می باشد. باید توجه داشته باشید که استفاده از این سنگ ها در نماهای مختلف نیازمند تجربه بوده باید از فروشگاه های خاصی خرید را انجام داد.

از طراحی تا اجرا می توان نوع سنگ را تغییر داد. این مدت زمان به شما این اجازه را می دهد تا با تحقیق کامل نمای سنگ‌ ساختمان را انتخاب کنید. در انتخاب و خرید بهتر است که از افراد باتجربه و حرفه ای کمک بگیرید. شناخت انواع سنگ در نوسازی و بازسازی ساختمان نیز بسیار تاثیر گذار می باشد. مجموعه های بسیار زیادی در کشور وجود دارند که این محصولات را عرضه می کنند. برای اینکه بتوانید به راحتی بالاترین کیفیت را تشخیص دهید می توانید از کاژه کمک بگیرید. در ادامه انواع سنگ نمای ساختمان را نام برده و شرح خواهیم داد.

معرفی انواع سنگ نمای ساختمان

برای هر نوع از آب و هوا و منطقه ای باید از یک نوع سنگ نمای ساختمان استفاده نمود. باید دقت داشته باشید که مقاومت در برابر شرایط جوی در هر نوع سنگی متفاوت می باشد. انواع سنگ نمای‌ ساختمان را می توان به صورت زیر نام برد.

– سنگ مرمر

این نوع سنگ بسیار محبوب بوده و در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. از این سنگ می توان در نمای ساختمان و همچنین در طراحی کف زمین نیز استفاده نمود. دقت داشته باشید که این سنگ دگرگونی دوام بسیار بالایی را در برابر انواع شرایط جوی دارد. از مزیت های دیگر در این نوع سنگ می توان به تنوع طرح و رنگ اشاره کرد. طول عمر این نوع سنگ بسیار خوب بوده و برای نماهای مختلف مناسب می باشد.

– گرانیت

گرانیت یک نوع سنگ آذرین بوده که دارای سختی بسیار زیاد می باشد. مقاومت و استحکام را می توان از ویژگی های این نوع سنگ نمای ساختمان در نظر داشت. تنوع رنگ در این نوع سنگ از خاکستری روشن شروع شده و تا مشکی و صورتی نیز ادامه دارد. این نوع سنگ قابلیت پولیش کاری را داشته و می توان تا حدی سطح آن را آینه ای کرد.

– سنداستون

این نوع از جنس رسوبی بوده و دارای استحکام تقریبی می باشد. استحکام موجود در این نوع سنگ بستگی به نوع چسبی دارد که ذرات را به هم چسبانده است. می توان این سنگ را در رنگ های خاکستری، قهوه ای، قرمز و بنفش مورد استفاده قرار داد.

سنگ نمای ساختمان

– لایم استون

این نوع سنگ از جنس رسوبی بوده و به صورت طبیعی به وجود می آید. میتوان این نوع سنگ را به همراه متریال های دیگر به کار گرفت. این نوع سنگ دارای سایز بندی های بسیار متنوعی می باشد. تنوع بالا در سایز، رنگ و قطر در این محصولات بسیار قابل ملاحظه می باشد. علاوه بر نما می توان این محصولات را در کف و دکوراسیون نیز مورد استفاده قرار داد.

– تراورتن

سنگ تراورتن بسیار مقاوم بوده و می توان در رنگ های سفید، کرم و خاکستری آن ها را مشاهده نمود. این نوع سنگ نیاز به مراقبت خاصی نداشته و به راحتی می توان آن ها را تمیز نمود. وزن بسیار عالی در این محصولات باعث شده است تا افراد بسیار زیادی از آن ها استفاده کنند.

نکات مهم در انتخاب سنگ نمای ساختمان

حال که با تنوع موجود آشنا شدید باید بدانید که در هنگام انتخاب انواع سنگ ها چه نکاتی مهم تر می باشند. برای سنگ نمای ساختمان اولین مورد که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید مقاومت می باشد. مقاومت و استحکام یک سنگ می تواند طول عمر آن را تعیین کند. یکی دیگر از فاکتور های انتخاب یک سنگ برای نما قابلیت تعمیرات و نظافت می باشد. می توان به وسیله این قابلیت کیفیت و زیبایی موجود در سنگ نمای ساختمان را حفظ نمود.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response