انواع پارتیشن شیشه‌ ای از لحاظ شکل و ظاهر

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

انواع پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای براساس زیبایی ظاهری و طرح به سه دسته مختلف تقسیم می شود که تولید و ارائه آن توسط شرکت های گوناگون صورت می گیرد. البته نوع و طرح پارتیشن با توجه به نوع شیشه تعیین می شود که بر اساس طرح به شرح زیر می باشد.

پارتیشن شیشه‌ ای طرح دار

در این نوع پارتیشن شیشه‌ای ، طرح هایی به نمایش گذاشته می شوند که تعیین کننده حال و هوای مکان می باشند. این سازه همانطور که از نامش پیدا است حاوی طرح روی شیشه است که این طرح با کالکشن های متنوعی که از طرف شرکت های تخصصی در این زمینه ارائه می شوند هماهنگ است و کارفرما شکل عملی به آن می بخشد. ناگفته نماند که این نوع پارتیشن می تواند فضا را به صورت دکوراتیو به نمایش بگذارد.

پارتیشن شیشه‌ ای مات

افرادی که می خواهند در فضای کاری خود از عبور نور زیادی برخوردار باشند و همزمان دیگر اعضای شرکت یا منزل، حریم خصوصی او را رعایت کنند بهتر است از پارتیشن شیشه ای مات جهت تفکیک فضا استفاده نمایند. البته این نوع پارتیشن فضا را بسته نشان می دهد ولی چشم انداز دل پذیری در فضا به وجود می آورد. از طرف دیگر، می توان تنها قسمتی از ارتفاع شیشه را مات کرد تا دید در فضا با محدودیت کامل مواجه نشود.

پارتیشن مات بیشتر در دکوراسیون داخلی ادارات و فضاهای مربوط به سرویس بهداشتی و حمام منازل مسکونی به کار برده می شود که با مراجعه به شرکت و برند معتبر کاژه می توان به انواع پارتیشن ها از جنس شیشه دسترسی پیدا کرد. سپس مطابق نیاز و فضای مورد نظر اقدام به خرید و نصب آن از طریق همین شرکت کاژه نمود.

پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن شیشه ای رنگی

دکوراسیون داخلی ظریف و طراحی پویا باعث می شود تا پارتیشن رنگی از جنس شیشه خود را به نمایش بگذارد و در فضای مورد نظر یک هارمونی رنگی جذاب به وجود آورد. سپس با عبور نور از پارتیشن رنگی، فضا تغییر می کند و شکلی شاد به خود می گیرد.

سکوریت

اگر خواهان فضایی ایمن در محیط کار یا زندگی خود هستید از شیشه سکوریت جهت پارتیشن بندی آن مکان استفاده نمایید. این نوع شیشه دارای جنس ضد ضربه و نشکن می باشد که می توان آن را در فضاهای کارگاهی و یا فضاهای امنیتی به کار برد.

پارتیشن شیشه ای - کاژه

پارتیشن شیشه ای دوجداره

دوجداره

شما حتما آشنایی کافی با پنجره های دوجداره دارید و از آن ها به عنوان عایق صدا و انرژی استفاده می کنید. بنابراین پارتیشن دوجداره از نوع شیشه ای را می توان برای محدود سازی دما و صدا به کار برد و در فضای کارگاهی، محیط های اداری و پزشکی از آن استفاده نمود. زیرا عایق صدا در مکان های مختلف طوری عمل می کند که هر محیط به صورت مستقل عمل نماید و قسمت دیگر پارتیشن با مشکل سر و صدا مواجه نشود.

انواع پارتیشن شیشه ای از نظر چارچوب

برخی مواقع افراد خواهان بازسازی ساختمان خود هستند ولی به دلایلی همچون نبود امکانات و هزینه نمی توانند تغییر دلخواه را در ساختمان ایجاد نمایند. پارتیشن هایی از جنس شیشه به علت انعطاف پذیری بالا می تواند این مشکل را حل نماید. حال این پارتیشن ها بر اساس چارچوب و فریم های گوناگون دسته بندی می شوند و کاربرد آن ها با هم متفاوت است. البته پارتیشن های لولایی و ریلی جزء رایج ترین نوع پارتیشن ها از نظر چارچوب می باشند.

چارچوب لولایی

این نوع پارتیشن به لولا مجهز می باشد که فضا را برای تفکیک و تغییر آماده می نماید. زیرا بسته یا باز شدن درب از طریق لولا صورت می گیرد و پارتیشن می تواند فضا را بهترین شکل ممکن پویاسازی کند. پارتیشن لولایی از جنس شیشه بیشتر در فضاهای کارگاهی و اداری به کار می رود. همچنین با بسته و باز شدن درب موجب تفکیک و تقسیم بندی فضا بدون ایجاد دردسر می شود.

چارچوب ریلی

پارتیشن شیشه ای با چارچوب ریلی یا متحرک، یکی از محبوب ترین نوع پارتیشن ها جهت فضاسازی پویا می باشد. در نتیجه با استفاده از این نوع پارتیشن می توانید مکان را محدود سازید و موقع نیاز، از طریق ریل پارتیشن را حرکت دهید و فضا را به حالت اول برگردانید. البته بیشتر در قسمت هایی که درب وجود دارد، این نوع پارتیشن های متحرک یا ریلی به کار می رود.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته