معرفی انواع مختلف پوشش استخری

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

معرفی انواع پوشش استخری

معرفی انواع پوشش استخری

تصمیم‌گیری نوع پوشش استخری با وجود چندین سبک و گزینه برای انتخاب، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. این انتخاب بویژه در مناطق ساحلی حائز اهمیت است. پوشش استخری اولین خط دفاعی در برابر زباله‌ها، حشرات و حیوانات است. ما در سایت کاژه شما را با  انواع پوشش استخری متحرک و ثابت سبک و مزایای پوشش دور استخر آشنا می‌کنیم تا تصمیم‌گیری آسان‌تر شود.

انواع پوشش استخری:

1. پوشش صفحه‌ای استاندارد

پوشش استاندارد حصاری در سرتاسر استخر ایجاد می‌کند. این سبک بیشتر در فلوریدا رایج است و از ورود حشرات، تمساح و زباله به داخل استخر جلوگیری می‌کند. این سبک در اندازه‌های مختلف قابل ارائه است.

پوشش طبقه‌ای

2. پوشش طبقه‌ای

پوشش‌های دوطبقه برای استخرهای طبقه دوم خانه ساخته می‌شوند و می‌توانند بالکن را پوشش دهند تا امکان بیشتری برای زندگی در فضای آزاد ایجاد کند. ارتفاع یک محفظه دو طبقه نیز احساس فراخی بسیاری می‌دهد.

پوشش اکستریم ویو

3. پوشش اکستریم ویو

اگر قصد داشتن پوشش استخری را دارید اما نمی‌خواهید منظره زیبای حیاط‌خلوت خود را از دست بدهید، سبک اکستریم ویو می‌تواند مناسب شما باشد. بیشتر محفظه‌های مورد استفاده، نیاز به چند ستون عمودی در هر چند متر برای پشتیبانی دارند. برای حل این مشکل با استفاده از قاب‌بندی مهندسی شده و صفحاتی که نیاز به ستون‌ را از بین می‌برند، می‌توان پنجره‌ای بزرگ در بالای استخر خود داشت.

طرح‌های سقف پوشش استخری

طرح‌های سقف پوشش استخری

سقف شیروانی

سقف شیروانی

این سبک پوشش دارای سقفی با صفحات مسطح است که  کناره‌هایی آن با زاویه به پنل‌های دیوار و خانه می‌رسند. این سقف بدلیل شکل باز آن بسیار جادار بوده و همچنین محبوب‌ترین سبک در بین  انواع پوشش استخری است.

مزایا:

 • سقف شیروانی از قویترین شکل‌های پوشش‌های صفحه‌ای استخر است.
 • شکل آن باعث می‌شود که محفظه باز و جادار باشد.
 • طراحی ساده آن تقریباً برای هر نوع خانه‌ای مناسب است.

سقف لچکی (جناغی)

سقف لچکی (جناغی)

سقف‌های جناغی که همچنین با نام A-frame نیز شناخته می‌شوند، دارای دو ضلع سقف شیبدار هستند که در یک خط‌الرأس به یکدیگر می‌رسند و از کنار بصورت مثلث دیده‌ می‌شود.

مزایای پوشش استخری

مزایای پوشش استخری

 • نگهداری و رسیدگی راحت‌تر استخر: پوشش دور استخر از ورود زباله‌ها جلوگیری می‌کند که این نظافت آن‌ را ساده‌تر می‌کند.
 • امنیت: پوشش دور استخر نه‌تنها از ورود برگ درختان و زباله‌ها جلوگیری می‌کند، بلکه مانع از ورود حیواناتی مانند حشرات، مارها، پرندگان، قورباغه و تمساح می‌شود. همچنین این حصارکشی از ورود کودکان و افراد کنجکاو جلوگیری کرده و هرگونه حادثه احتمالی را کاهش می‌دهد.

سقف متحرک استخر - کاژه

 • گسترش فضای قابل سکونت خانه: یک پوشش دور استخر فضای قابل سکونت خانه را افزایش می‌دهد و می‌تواند باعث ایجاد آشپزخانه فضای باز، فضای غذاخوری و یا استراحت‌گاه شود.
 • افزایش ارزش خانه: حصارکشی دور استخر باعث آسانتر شدن داشتن یک استخر می‌شود و در نتیجه جلب توجه خریدار را به دنبال دارد.
 • تبخیر آب کمتر: تبخیر آب در ماه‌های گرم‌تر می‌تواند باعث کم شدن آب استخر شود. یک حصارکشی صفحه‌ای دور استخر می‌تواند روند این تبخیر را کمتر کند.

نکاتی که قبل از داشتن حصارکشی دور استخر باید در نظر داشت

نکاتی که قبل از داشتن حصارکشی دور استخر باید در نظر داشت

انتخاب پوشش دور استخر مناسب خانه شما با کمی تحقیق و دقت کار راحتی است. در اینجا چند نکته برای کمک به فرایند انتخاب  انواع پوشش استخری شما می‌آوریم:

 • منطقه را بررسی کنید؛ منطقه‌ای که می‌خواهید حصارکشی کنید را بررسی کرده و در نظر بگیرید که حصارکشی آن چه تأثیری بر فضای فعلی شما خواهد داشت. بعنوان مثال، ممکن است لازم باشد گیاهان و تزئینات حیاط جابجا شوند و یا موردی لازم به اضافه شدن به نمای محوطه باشد. این کار همچنین شما را در انتخاب بهترین نوع حصارکشی دور استخر خانه شما کمک خواهد کرد.
 • منظره زیبای خود را با استفاده از اکستریم ویو حفظ کنید؛ آیا نگران آن هستید که پوشش استخری مانع دیدن منظره حیاطتان شود؟ زیبایی حیاط خود را با سبک اکستریم ویو حفظ کنید. در مهندسی این سبک از مغزی‌های داخلی ورق آلومینیومی سنگین و همچنین اتصالات داخلی برای ارائه استحکام فوق‌العاده استفاده می‌شود و نیاز به ستون‌های پشتیبان را از بین می‌برد.
 • برای اسکلت‌بندی، صفحات و سقف پوشش خود به دنبال مواد مرغوب و با کیفیت باشید.
 • برای کمی نگهداری و مراقبت آماده باشید؛ هر از گاهی انجام یک بررسی و تعمیر مداوم و روتین صفحات و اسکلت‌بندی پوشش در استخر، در سلامت آن تأثیر خواهد داشت و در صورت بروز مشکل تکنسین‌های مربوطه را خبر خواهید کرد تا از سلامت حصارکشی شا اطمینان حاصل شود.
 • با متخصصان این زمینه کار کنید؛ برای اطمینان از کیفیت بالای پوشش دور استخر خود سعی کنید با افراد متخصص در این زمینه کار کنید.

پوشش استخری ایده‌ای لازم و مناسب برای استخر خانه‌های شماست که روز‌به‌روز درحال رایج‌تر شدن است. با نکاتی که در این بخش آورده شد می‌توانید از بین انواع پوشش استخری انتخاب درست و مناسبی برای پوشش دور استخر خود داشته باشید. 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته