ایجاد فضای چهارفصل با پارتیشن شیشه ای در روف‌گاردن

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

ساخت روف‌گاردن چهارفصل با پارتیشن شیشه ای

همان‌طور که می‌دانید امروزه از پارتیشن شیشه‌ای برای ساخت انواع اتاق شیشه ای ، باشگاه خانگی یا حتی حمام مستر استفاده می‌شود. اما یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در زیبایی منازل و ویلای شما کمک شایان توجهی کند یک گلخانه است. خیلی زیباتر و جالب‌توجه تر است اگر این گلخانه یا باغ کوچک شما با پارتیشن شیشه‌ای محصور شده باشد.

پارتیشن شیشه‌ای در طراحی روف گاردن

تیم مهندسی کاژه برای اکثر مراجعین که هدف آن‌ها زیباسازی یا بازسازی ساختمان است پیشنهاد جالبی دارد. پیشنهاد کاژه استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای برای ساخت یک باغ گل‌وگیاه است. درصورتی‌که هرگونه سوال در مورد طرح‌های مختلف پارتیشن شیشه‌ای و ضخامت آنها دارید می‌توانید با مشاورین کاژه گفتگو کنید.

اما اگر حیاطی برای ساخت این نوع گلخانه وجود نداشت چه باید کرد. ما پیشنهاد می‌کنیم که با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای روف‌گاردن چهارفصل بسازند. به زبان ساده، روف‌گاردن یا باغ روی پشت‌بام، باغی است که در پشت‌بام ساختمان یا سازه‌های دیگر کشت و پرورش داده می‌شود.

باغبانی روی پشت‌بام معمولاً در مناطقی اتفاق می‌افتد که فضا یا دارایی محدود یا کاملاً کم است. به همین دلیل در اکثر شهرهای بزرگ که فضای حیاط محدود است و شرایط برای کشت و پرورش گل‌وگیاه وجود ندارد، برای کسانی که علاقه‌مند هستند روف‌گاردن احداث می‌شود.

اما موضوع ساخت روف‌گاردن با پارتیشن شیشه‌ای تنها مختص خانه‌ها و ساختمان‌ها نیست. بسیاری از محیط‌های تجاری یا حتی رستوران‌های سرباز نیز از این تجهیزات برای طبیعی جلوه‌دادن محیط و زیبایی استفاده می‌کنند.

برای اجرای روف گاردن زیبا همان‌طور که گفته شد از پارتیشن شیشه‌ای استفاده می‌شود. پارتیشن‌های شیشه‌ای جهت محصور کردن باغ یا گلخانه یا حتی برای سقف آن استفاده می‌شود.

اگر قصد دارید بر روی بام خود یک باغ زیبا و طبیعی داشته باشید باید به نکاتی توجه کنید و سپس به فکر انجام آن باشید.

نکات مهم احداث روف‌گاردن

نکته اول:

از هر چیز باید بررسی کنید که بام شما می‌تواند بار تجهیزات را تحمل کند. ممکن است بام موردنظر برای انجام این پروسه تحمل بار تجهیزات روف‌گاردن را نداشته باشد و پس از مدتی ترک بخورد یا در شرایط بدتر بریزد.

نکته دوم:

باید ببینید بام شما عایق هست یا خیر زیرا گیاهان نیاز به آبیاری بسیار دارند و بام شما ممکن است مرطوب شود و این رطوبت به داخل سرایت کند.

موارد مهم در احداث روف گاردن با پارتیشن شیشه ای

پس بررسی موارد فوق شما باید اندازه دقیق از مساحت بام را اندازه‌گیری کنید. پس انجام این مراحل شما می‌توانید با کارشناس مجرب در کاژه که در امر دکوراسیون داخلی و بازسازی مهارت دارند تماس حاصل نمایید. کارشناسان کاژه در مورد طراحی و ساخت یک روف‌گاردن چهارفصل با پارتیشن شیشه‌ای به شما مشاوره خواهند داد. شما می‌توانید در مورد هزینه ایجاد روف‌گاردن چهارفصل به‌وسیله پارتیشن شیشه‌ای با مشاورین کاژه صحبت کنید و هزینه نهایی را محاسبه کنید.

شما حتی می‌توانید علاوه بر محصور کردن محیط روف‌گاردن خود با پارتیشن شیشه‌ای سقف آن را نیز با پارتیشن شیشه‌ای محفوظ کنید.

مزایای احداث روف‌گاردن چهارفصل با پارتیشن شیشه ای

باغ روی پشت‌بام به کسانی که با طبیعت تعامل و رابطه ندارند این امکان را می‌دهد که به یک قطعه کوچک از طبیعت دسترسی داشته باشند. به‌ویژه برای افرادی که در شهرهای بزرگ هستند که به‌هیچ‌وجه با عناصر طبیعی یا هر نوع فضای سبز ارتباط ندارند. این نوع تعامل سالم است و به حمایت از شادی عمومی کمک می‌کند و همچنین باعث کاهش استرس می‌شود.

استفاده از پارتیشن شیشه ای در این باغ‌های روی پشت‌بام این امکان را می‌دهد تا گیاهان از نور خورشید بی‌بهره نمانند. همچنین در فصل سرد سال از نفوذ سرما و برف‌وبوران جلوگیری می‌شود.

همچنین آب باران نیز جذب این گیاهان می‌شود و به نحو احسنت از آن می‌توان استفاده کرد البته این در صورتی است که هیچ سقفی برای روف‌گاردن خود در نظر نگرفته باشید.

اگر برای ایجاد روف‌گاردن خود می‌خواهید از پارتیشن شیشه‌ای استفاده کنید باید این را بدانید که باغ شما در زودترین زمان ممکن آماده و حاضر خواهد شد.

پارتیشن‌های شیشه‌ای در روف‌گاردن عایق صدا هستند و از نفوذ سروصدا و شلوغی شهر به داخل جلوگیری می‌کنند.

مزایای روف گاردن با پارتیشن شیشه ای

ایجاد یک فضای سبز که در آن انواع گل‌ها و گیاهان زینتی وجود دارد اثر زیادی در روحیه افراد خانواده دارد. حتی شما می‌توانید برای استراحت و پرکردن اوقات بیکاری خود به آن رجوع کنید و وقت خود را با گیاهان بگذرانید.

پارتیشن شیشه‌ای که در احداث روف‌گاردن استفاده می‌شود کاملاً در مقابل ضربه و فشار مقاوم است. بااین‌وجود نیازی نیست شما نگران باشید.

نتیجه‌گیری کلی

یکی از زیباترین طرح‌هایی که می‌توان برای زیباسازی محوطه بام خانه یا آپارتمان ایجاد کرد روف‌گاردن با پارتیشن شیشه‌ای است. این فضا این امکان را به شما می‌دهد تا در نهایت آرامش و امنیت به پرورش گل‌وگیاه یا حتی سبزی‌های خود بپردازید. طراحی و اجرای یک روف گاردن با پارتیشن شیشه ای علاوه بر ایجاد حس متنوع در بافت شهری خانه شما باعث تعامل شما با طبیعت می‌شود. این امر به نوبه خود باعث افزایش روحیه افراد خانواده می‌شود. حتی دیگران نیز با دیدن فضای سبز ایجاد شده در بام خانه شما به وجد خواهند آمد.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته