اهمیت بازسازی خانه جدید قبل از نقل‌مکان به آن

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

اهمیت بازسازی خانه جدید قبل از نقل‌مکان به آن

اهمیت بازسازی خانه و ساختمان جدید قبل از نقل‌مکان به آن

اگر تجربه بازسازی خانه را در حالی که به‌طور هم‌زمان در آن ساکن هستید، تجربه کرده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که چرا موضوع این مقاله از کاژه را به بازسازی منزل، قبل از نقل‌مکان کردن به آن اختصاص داده‌ایم.

بازسازی منزل، پروژه‌ای پرسروصدا و درهم‌وبرهم است که می‌تواند برای چند روز، روال عادی زندگی‌تان را کاملاً مختل کند. بنابراین اگر به‌تازگی، خانه‌ای خریده‌اید و می‌دانید که در آینده‌ای نه‌چندان دور، باید آن را بازسازی کنید، بهتر است قبل از انتقال به مکان جدید و استقرار اسباب و اثاثیه، این کار را انجام دهید و حتی‌الامکان، عملیات بازسازی را هم‌زمان با سکونت در خانه دوباره تجربه نکنید!

اگر شرایط معامله و البته زندگی، این امکان را برایتان مقدور می‌کند که با کمی تأخیر به خانه جدید، نقل‌مکان کنید، پس بهتر است هر چه زودتر برای عملیات نوسازی خانه دست‌به‌کار شوید. این کار علاوه بر جلوگیری از تکرار آن تجربه ناخوشایند، باعث می‌شود که از ورود به مکانی که همه کارهایش مطابق سلیقه و میل شما انجام شده، احساس بسیار خوبی داشته باشید و از همان نخستین روز، از زندگی در منزل جدیدتان، لذت ببرید.

بازسازی خانه، پروژه‌های مختلفی را شامل می‌شود اما ما در ادامه می‌خواهیم، به اصلی‌ترین پروژه های بازسازی که قبل از عزیمت به مکان زندگی جدیدتان، باید به آن‌ها توجه داشته باشید، بپردازیم. این‌ها همان پروژه‌های بزرگ و مهمی هستند که در صورت لزوم، باید آن‌ها را برای در اولویت قرار دهید.

اهمیت بازسازی خانه جدید قبل از نقل‌مکان به آن

1- نصب کف‌پوش جدید

بگذارید یک بار روال کار را با هم مرور کنیم! اگر بخواهید نصب کف‌پوش را در عملیات بازسازی خانه به بعد موکول کنید، آنگاه برای انجام کار باید همه اسباب و اثاثیه‌ای را که به‌تازگی در خانه مستقر کرده‌اید، مجدداً از خانه بیرون ببرید. در مرحله بعد، کف‌پوش قدیمی را تخریب و خارج کنید. حالا گردوغبار، فضای آشفته و خانه‌ای که به‌سختی می‌توانید در آن قدم از قدم بردارید را تصور کنید! تازه بعد از انجام کار، دوباره باید همه جا را تمیز نموده و هر آنچه را که بیرون برده بودید، مجدداً داخل بیاورید. چنین پروژه‌ای می‌تواند بسیار خسته‌کننده و طاقت‌فرسا باشد که بعید می‌دانیم تمایلی به تجربه آن داشته باشید!

بنابراین اگر قبل از جابه‌جایی، عملیات نصب کف‌پوش را انجام دهید، از زحمت و دردسر این دوباره‌کاری‌ها هم خلاص می‌شوید. ضمناً با توجه به شرایط تورمی فعلی، به تعویق انداختن پروژه‌های بزرگی مثل این، از نظر اقتصادی هم چندان منطقی به نظر نمی‌رسد! پس بهتر است زودتر برای انجام این پروژه بزرگ بازسازی خانه اقدام کنید.

 بازسازی آشپزخانه

2- بازسازی آشپزخانه

یکی دیگر از نقاط بسیار مهمی که در بازسازی خانه جدید قبل از نقل‌مکان به آن باید مدنظر قرار دهید، آشپزخانه است. تأکید ما روی آشپزخانه، دلیل مشخصی دارد. آشپزخانه یکی از کاربردی‌ترین و پرترددترین مناطق منزل است. بنابراین منطقی‌تر این است تا آنجا که امکان دارد، از تجربه سکونت در خانه هم‌زمان با بازسازی آشپزخانه اجتناب کنید. در این صورت دیگر لازم نیست دائماً نگران این باشید که کجا از مواد غذایی نگهداری کنید و عملیات پخت‌وپز را کجا و چطور انجام دهید؟

بازسازی آشپزخانه قبل از ورود به منزل، علاوه بر صرفه‌جویی اقتصادی بابت بحث تورم و افزایش ساعتی قیمت‌ها، از یک جنبه دیگر هم برایتان مقرون‌به‌صرفه است. انجام این کار، هم‌زمان با اقامت در منزل، معمولاً مجبورتان می‌کند که برای چند وعده، از بیرون غذا سفارش دهید و بابت هر وعده غذا خوردن، بسیار بیشتر از حالت عادی، هزینه کنید. ولی اگر از قبل همه چیز آشپزخانه آماده باشد، دیگر نیازی به صرف هزینه بیشتر برای تهیه غذا نیست.

بازسازی سرویس بهداشتی

3- بازسازی سرویس بهداشتی

بازسازی سرویس بهداشتی، هرچند یکی از پروژه‌های مهم دیگر است که باید انجام آن را مدنظر قرار دهید اما در این مورد ممکن است شاید قدری دستتان بازتر باشد. چون بعضی خانه‌ها دارای دو سرویس بهداشتی هستند و اگر خانه شما هم این‌گونه است، آنگاه بازسازی سرویس بهداشتی قبل از عزیمت به خانه جدید به اندازه دو مورد قبل، ضرورت ندارد. البته واضح است که اگر فقط یک سرویس بهداشتی دارید و آن سرویس نیاز به نوسازی داشته باشد، باید حتماً قبل از جابه‌جایی این کار را انجام دهید. زیرا بسیار سخت و بعید است که بتوانید برای یگانه سرویس بهداشتی خانه، جایگزینی پیدا کنید!

اگر دو سرویس بهداشتی در خانه‌تان وجود دارد و قصد دارید بعد از نقل‌مکان، آن‌ها را بازسازی کنید، این کار را به‌طور هم‌زمان انجام ندهید. یعنی بازسازی سرویس بهداشتی دوم را فقط بعد از اتمام عملیات بازسازی سرویس بهداشتی اول، شروع کنید. دلیلش هم واضح است. در این صورت شما هنوز یک سرویس بهداشتی برای استفاده دارید و روند زندگی‌تان مختل نمی‌شود. البته یک حالت دیگر هم وجود دارد. اگر تعداد اعضای خانواده زیاد باشد، آنگاه تعطیلی موقت یکی از سرویس‌های بهداشتی هم می‌تواند به یک دردسر بزرگ برایتان تبدیل شود. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم که عملیات بازسازی هر دو سرویس‌ بهداشتی را قبل از عزیمت به خانه، انجام دهید.

سخن آخر

ما خیلی خوب می‌دانیم که بازسازی خانه جدید، آن هم خانه‌ای که به‌تازگی آن را خریده‌اید، می‌تواند هم از حیث ذهنی و هم از بُعد اقتصادی، فشار زیادی رویتان ایجاد کند. اما اگر شرایط برایتان مهیاست، در انجام این کار تردید نکنید. باور کنید ارزشش را دارد!

اگر بدانید که بازسازی خانه، عملیاتی است که به‌زودی باید آن را انجام دهید و در عین داشتن شرایطِ انجام این کار، از پرداختن به آن شانه خالی کنید، این تکلیفِ انجام‌نشده، دائماً در گوشه‌ای از ذهنتان سنگینی نموده و این نگرانی و دغدغه می‌تواند از شیرینی و لطف خرید خانه جدید، برایتان کم کند.

آنچه گفتیم، مهم‌ترین اقداماتی بودند که در ارتباط با بازسازی ساختمان ، قبل از ورود به آن باید انجامشان را در اولویت قرار دهید. نوسازی خانه، پروژه‌های دیگری هم دارد که اغلب آن‌ها کوچک و کم‌هزینه هستند و بدون آنکه اختلالی در روند زندگی ایجاد کنند، به‌سرعت انجام می‌شوند. پس نگران این عملیات فرعی نباشید چون می‌توانید انجام آن‌ها را به زمان دیگری موکول کنید.

اگر در انجام هر یک از پروژه‌های بازسازی و دکوراسیون خانه جدید ، مهارت کافی ندارید، باید در این مسیر از افرادی که واجد مهارت، تجربه و تخصص کافی هستند کمک بگیرید. این افراد به شما در تهیه نقشه اولیه و انتخاب مواد و مصالح مناسب کمک می‌کنند تا بتوانید پروژه را با بهترین کیفیت ممکن و در زمان مناسب، به پایان برسانید.

 

بازسازی خانه قدیمی (راهنمای جامع باباها و سایرین)

کسب درآمد از طریق بازسازی خانه‌های قدیمی در تهران

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته