زمانی که تصمیم به بازسازی ساختمان می گیریم هدف بالاتر از بهبود وضعیت ظاهری است. در واقع یکی از دلایل اصلی بازسازی ساختمان، تعمیر و تعویض تاسیسات و سیستم لوله کشی است. یکی از قسمت های اصلی ساختمان تاسیسات آب و فاضلاب است. بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ازجنبه های مختلفی اهمیت دارد. فرسودگی لوله های آب و فاضلاب می تواند باعث نشتی و در نهایت نشست ساختمان گردد.

پس بنابراین زمانی که تصمیم به بازسازی ساختمان می گیرید یکی از قسمت های اصلی که باید در نظر داشته باشید تاسیسات سرویس بهداشتی و حمام است. همچنین باید بدانید که بازسازی این قسمت هزینه بالایی دارد ولی هر میزان هزینه کنید ارزش دارد. اگر بدون توجه به تاسیسات فرسوده آب و فاضلاب اقدام به بازسازی کنید و فقط به ظاهر اهمیت دهید پس از مدتی نشت آب و نشست ساختمان می تواند همه زحماتتان را به باد دهد.

با توجه به موارد ذکر شده اهمیت بازسازی سرویس بهداشتی و حمام آشکار شد. علاوه بر این بازسازی سرویس بهداشتی و حمام دلایل دیگری نیز دارد. بازسازی سرویس بهداشتی و حمام به کلی دکوراسیون داخلی ساختمان را تغییر می دهد و چهره ای جدید به ساختمان می بخشد. تعویض شیرآلات و لوله کشی های آب و فاضلاب بخش عمده هزینه بازسازی ساختمان را در بر می گیرد ولی هر میزان هزینه کنید باز هم ارزش دارد. تصور اینکه پس از پایان کار بازسازی ساختمان و زمانی که وارد خانه جدید می شوید با صحنه نشتی آب و نشست ساختمان مواجه شوید بسیار سخت است. پس هزینه برای بازسازی سیستم آب و فاضلاب ساختمان در واقع هزینه برای آرامش است.

دلایل بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

هر کسی برای بازسازی می تواند دلایل خاص خودش را داشته باشد. ولی به طور کلی چند دلیل اصلی برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام وجود دارد. دلایلی همچون فرسودگی کاشی و سرامیک ها، پوسیدگی لوله های آب و فاضلاب و نوسازی دکوراسیون داخلی از جمله عوامل اصلی برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام هستند.

فرسودگی لوله های آب و فاضلاب باعث نشتی آب و فاضلاب و در نهایت نشست برخی قسمت های ساختمان می شود. و این بدترین اتفاقی است که می تواند پس از اتمام کار بازسازی ساختمان رخ دهد. تمام زحمات و هزینه های انجام شده در این حالت هدر می رود و دیگر راهی جز بازسازی مجدد باقی نمی ماند. پس اولین کار هنگام شروع بازسازی ساختمان بررسی لوله های آب و فاضلاب و میزان فرسودگی آنهاست.

باید در نظر داشت که این بخش از بازسازی، هزینه بالایی را در بر دارد ولی ارزش آرامش بعد از آن بسیار بیشتر است. پس با توجه به رعایت نکات اساسی در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام با خیال راحت و با توجه ویژه، این بخش از بازسازی را انجام دهید.

قبل و بعد بازسازی سرویس بهداشتی و تغییرات جذاب آن

قبل و بعد بازسازی سرویس‌بهداشتی و تغییرات جذاب آن

نکات کلیدی برای تغییر چهره سرویس بهداشتی و حمام

اولین نکته برای بازسازی در نظر گرفتن میزان فضای مورد نظر است. معمولا فضای زیادی برای حمام و دستشویی در نظر گرفته نمی شود. بنابراین باید هنگام بازسازی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی به نحوی انجام شود که فضا بزرگتر از آنچه که هست به نظر برسد. هر چند مدت زمانی که در طول شبانه روز در حمام و سرویس بهداشتی سپری می شود زیاد نیست. ولی بازسازی سرویس بهداشتی و حمام در طراحی دکوراسیون داخلی منازل بسیار اهمیت دارد.

با انتخاب رنگ سرامیک روشن و نورپردازی مناسب می توان فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان داد. طیف رنگ های سفید و کرمی روشن و یا حتی طوسی روشن گزینه های مناسبی برای رنگ کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی و حمام می باشند. هر چند هر کسی بسته به سلیقه و تم دکوراسیون داخلی منزل خود رنگ بندی خاصی را انتخاب می کند.

ولی بطور کل باید در نظر داشت که رنگ های تند و تیره برای سرویس بهداشتی و حمام انتخاب های مناسبی نیستند. انتخاب شیرآلات با کیفیت نکته مهم دیگر در بازسازی سرویس بهداشتی و حمام است. نحوه شیب بندی کف حمام و دستشویی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا کف سرویس بهداشتی و حمام دائما رطوبت هست و باید شیب بندی مناسبی داشته باشد.

آب بندی کف نیز اهمیت بسیار زیادی دارد که پس از گذشت زمان طولانی مشکلی پیش نیاید. رعایت این نکته بخصوص در ساختمان های چند طبقه بسیار مهم تر می باشد.

کاژه

با توجه به موارد گفته شده علاوه بر استفاده از متریال با کیفیت هنگام بازسازی ساختمان، باید گروهی مطمئن را برای کار بازسازی انتخاب کنیم. شرکت کاژه با داشتن کادری مجرب در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان، گزینه ای مطمئن و مناسب برای انتخاب شماست. شما می توانید برای امر بازسازی ساختمان و یا تغییر دکوراسیون داخلی منازل خود روی کمک مشاوران کاژه حساب کنید.

سرویس بهداشتی و حمام مدرن با طراحی دکوراسیون داخلی جذاب

سرویس بهداشتی و حمام مدرن با طراحی دکوراسیون داخلی جذاب