بازسازی کف خانه و 5 اشتباهی که باید از آن‌ها اجتناب کنید

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

در بازسازی کف خانه از این 5 اشتباه متداول بر حذر باشید!

بازسازی کف خانه یکی از مهم‌ترین پروژه‌های بازسازی ساختمان به شمار می‌رود. انجام این کار، تأثیر چشمگیری بر نمای کلی خانه می‌گذارد و تحول بصری بزرگی ایجاد می‌کند. بااین‌حال، انجام عملیاتی مثل نصب کف‌پوش جدید، مستلزم مجموعه‌ای از تصمیمات مهم است. به همین دلیل، عجیب نیست که افراد در برخی مراحل انجام کار، مرتکب اشتباهاتی شوند. در این مقاله از کاژه می‌خواهیم 5 اشتباه متداول را در بازسازی کف خانه به شما معرفی کنیم. اشتباهاتی که اجتناب از آن‌ها، علاوه بر کمک به کسب نتیجه دلخواه، از نظر اقتصادی نیز اهمیت زیادی دارد. از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این گفتار با ما همراه باشید.

در بازسازی کف خانه از این 5 اشتباه متداول بر حذر باشید!

خرید متریال ارزان و بی‌کیفیت!

1. خرید متریال ارزان و بی‌کیفیت!

پروژه بازسازی خانه می‌تواند هزینه‌های سنگینی روی دستتان بگذارد. بنابراین عجیب نیست که بخواهید در بعضی موارد از طریق صرفه‌جویی، مخارج را کاهش دهید. بااین‌حال قویاً توصیه می‌کنیم که در بازسازی کف خانه این رویکرد مقتصدانه را کنار بگذارید. با انتخاب کف‌پوش‌هایی که از متریال بی‌کیفیت ساخته شده‌اند، تنها زحمت و هزینه بیشتری را به جان می‌خرید. کف‌پوش‌های نامرغوب، ظرف چند سال رنگ و لعاب اولیه را از دست می‌دهند و از نظر ساختاری نیز دچار مشکلات متعددی مثل تَرک و شکستگی می‌شوند. بنابراین متریالی انتخاب کنید که در عین زیبایی، از دوام و کیفیت مناسبی برخوردار باشد. بله! این کار پرداخت هزینه بیشتری را می‌طلبد؛ ولی مطمئن باشید در درازمدت، یک اقدام منطقی و مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

سهل‌انگاری در نصب کف‌پوش‌ها!

2. سهل‌انگاری در نصب کف‌پوش‌ها!

همان‌طور که انتخاب کف‌پوش باکیفیت اهمیت دارد، استخدام یک نصاب حرفه‌ای و کاربلد نیز به همان اندازه مهم است. یک فرد کم‌تجربه یا ناوارد می‌تواند به‌واسطه‌ی اشتباهاتی که در نصب کف‌پوش مرتکب می‌شود، پولی را که بابت خرید کف‌پوش‌های مرغوب هزینه کرده‌اید، بر باد دهد! شما می‌توانید از صفر تا صد فرایند بازسازی کف خانه را به متخصصان کاربلد کاژه بسپارید.

برآوردهای زمانی غیرمنطقی

3. برآوردهای زمانی غیرمنطقی

در هر کدام از پروژه‌های بازسازی ساختمان، ممکن است روند کار مطابق با برنامه‌ریزی زمانی شما پیش نرود. احتمال بروز چنین مسائلی در پروژه‌های حساس‌تر مثل بازسازی کف خانه بیشتر است. بنابراین قبل از آغاز پروژه، یک بازه زمانی منطقی و کمی بدبینانه را برای اتمام کار در نظر بگیرید. یادتان نرود که همواره ممکن است اتفاقاتی غیرمنتظره و خارج از کنترل رخ دهند که تاریخ اتمام پروژه را به تعویض می‌اندازند. مثلاً شاید لازم باشد بعد از نصب کف‌پوش‌های جدید، چند روزی را برای چیدن مبلمان و اثاثیه منتظر بمانید. بنابراین به خود و مجریان پروژه فرصت بیشتری بدهید تا کار با رضایت بالاتر و استرس کمتری انجام شود.

انتخاب نوع یا مدل نامناسب کف‌پوش!

4. انتخاب نوع یا مدل نامناسب کف‌پوش!

در خرید کف‌پوش، نگاهی دوراندیشانه داشته باشید و از انتخاب عجولانه‌ی مدل‌هایی که به‌تازگی و به‌طور ناگهانی در دکوراسیون داخلی مُد شده‌اند، بپرهیزید. برخی از این مدل‌ها بعد از مدت‌زمانی کوتاه با همان سرعتی که محبوبیت یافته‌اند، دِمُده می‌شود. باید کف‌پوشی انتخاب کنید که بعد از 10 سال کماکان بتوانید طرح و مدل آن را دوست داشته باشید. در غیر این صورت خیلی زود مجبور می‌شوید مجدداً هزینه‌ای سنگین را صرف تعویض و بازسازی کف خانه کنید. مشورت با افراد صاحب‌نظر، بهترین راه برای انتخاب بهترین مدل کف‌پوش است. چنین افرادی می‌توانند با در نظر گرفتن مؤلفه‌های زیبایی‌شناسی گزینه‌های جذابی را به شما پیشنهاد دهند.

علاوه بر معیارهای ظاهری، معیارهای کارکردی را نیز باید در خرید کف‌پوش مدنظر قرار داد. به‌عنوان مثال، کف‌پوش‌های چوبی می‌توانند گزینه‌هایی کلاسیک و شیک برای بازسازی کف خانه باشند؛ بااین‌حال، اگر دارای فرزند کوچک هستید یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید، آنگاه شاید بهتر باشد که خرید کف‌پوش لمینتی را در دستور کار قرار دهید.

انتخاب نوع یا مدل نامناسب کف‌پوش!

5. بودجه‌بندی خوش‌بینانه!

بازسازی کف خانه در مقایسه با بسیاری از پروژه‌های دیگر، یک فرایند گران است. البته که منطقاً باید سعی در صرفه‌جویی هزینه‌ها داشته باشید. بااین‌حال، این ایده‌ی منطقی نباید باعث شود از مواجهه‌ی احتمالی با هزینه‌های غیرمنتظره غافل بمانید. بنابراین بهتر است در کنار بودجه‌ای که به نوسازی کف خانه اختصاص می‌دهید، مبلغی را نیز تحت عنوان «بودجه اضطراری» کنار بگذارید.

شاید فکر کنید که فقط باید هزینه خرید کف‌پوش را در محاسبات خود بگنجانید. ولی باید بدانید که دستمزد پیمانکاران و همین‌طور هزینه‌های ناشی از تغییرات احتمالی و غیرمنتظره در طول اجرای پروژه، می‌تواند رقم قابل‌توجهی باشد. علاوه بر این، همواره باید محض محکم‌کاری، متریال بیشتری از آنچه در عمل نیاز است، خریداری کنید. در این صورت اگر به هر دلیلی، مشکلی برای قطعه‌ای از کف‌پوش‌ها به وجود بیاید، می‌توان فوراً نسبت به جایگزینی آن‌ها اقدام کرد.

سخن آخر

بازسازی کف خانه یکی از وقت‌گیرترین، پرهزینه‌ترین و حساس‌ترین عملیات بازسازی ساختمان است. این ویژگی‌ها می‌توانند انجام چنین کاری را شبیه یک چالش پردردسر جلوه دهند. ولی این چالش، بیش از آنکه ناشی از ماهیت پروژه باشد، از برخی اشتباهات متداول ناشی می‌شود.

فراموش نکنید که بازسازی کف ساختمان صرفاً در نصب کف‌پوش جدید خلاصه نمی‌شود. برداشتن کف‌پوش‌های قدیمی نیز خود پروسه‌ای تخصصی بوده که به مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد. مجدداً تأکید می‌کنیم که در عملیات نوسازی کف خانه، دست‌ودل‌بازتر باشید و ملاحظات اقتصادی غیرضروری را کنار بگذارید. سعی کنید با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه خود، بهترین مصالح ممکن را بخرید و از خدمات یک مجموعه کاربلد مانند کاژه بهره‌مند شوید.

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response