بهترین کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن

هماهنگی کاغذ دیواری با دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یا پذیرایی از جمله مکانهای شلوغ و پر رفت و آمد در منزل است که خانواده ها و مهمانان در اغلب موارد در آنجا تجمع می کنند. بنابراین استفاده از رنگ و طراحی زیبا و مناسب برای چنین مکانی بی شک باید با دقت و وسواس خاصی صورت گیرد. اتاق نشیمن باید فضایی آکنده از شادی و صمیمیت را به ساکنین آن منتقل کند و استفاده از جذاب ترین طرحها باید در دستور کار برای نصب کاغذ دیواری در این نقطه از منزل، قرار گیرد.

استفاده از کاغذ دیواری هایی که دارای طرحهای گلدار و با رنگهای شاد و ملایم باشد، برای اتاق نشیمن پیشنهاد میشود. ضمن اینکه در انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید دقت نمود که با وسایل داخل پذیرایی و مبلمان هماهنگ باشد. در نصب کاغذ دیواری در پذیرایی، مناسب این است که دیوارها را دو به دو با طرحهای نقش دار و ساده تزیین کنیم. به عبارتی دیگر، در دیوارهای اصلی از کاغذ دیواری منقش و در دیوارهای کناری از طرحهای ساده استفاده کنیم.

نکات لازم در نصب کاغذ دیواری پذیرایی

در نصب کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن باید به متراژ دیوارها و همچنین میزان ارتفاع بین سقف و کف پذیرایی توجه داشت. تزیین اتاق نشیمن هایی که کوچک هستند، با طرحهای سه بعدی مناسب تر میباشند. طرحهای سه بعدی برای نشیمنهای محدود و کوچک، فضای داخلی آن را بزرگتر جلوه داده و به زیبایی آن می افزاید. این در حالی است که برای نشیمنهایی که دارای سقفهای مرتفع می باشد، طرح هایی با خطوط افقی ضمن نمایش عریض اتاق نشیمن، سقف مرتفع را نیز کوتاه تر جلوه میدهد.

اما برای نشیمنهایی که دارای سقف کوتاه می باشند، استفاده از کاغذ دیواریهای با خطوط عمودی، بهترین و مناسب ترین میباشد. چنین طرحهای عمودی، ضمن بلند نشان دادن ارتفاع سقف، دید نسبتا خوبی به افراد نیز منتقل می کند. توجه داشته باشید که استفاده از رنگهای روشن و طرحهای سه بعدی و نقش دار، همواره فضای اتاق نشیمن های کوچک و محدود را بزرگتر جلوه میدهد. پس هیچگاه از رنگهای کاملا تیره و طرحهای کاملا ساده در چنین قسمتهایی استفاده نکنید.

کاغذ دیواری زیبا و هماهنگ با مبلمان اتاق نشیمن
کاغذ دیواری زیبا و هماهنگ با مبلمان اتاق نشیمن

رعایت هارمونی وسایل با کاغذ دیواری اتاق نشیمن

همانطور که گفته شد؛ در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن باید به مواردی از جمله برقراری هماهنگی بین وسایل داخل پذیرایی و رنگ و طرح کاغذ دیواری فضای موجود، دقت نمود. در این خصوص چنانچه وسایلی چون مبلمان و میز تلویزیون و غیره، ساده و غیر منقش می باشد، طرحهای پر ازدحام و متراکم برای فضای نشیمن، مناسب تر هستند. بالعکس، چنانچه وسایل داخل نشیمن، دارای رنگهای متنوع و طرحهای شلوغ می باشد، باید از کاغذ دیواری هایی با نقش و نگار ساده استفاده نمود.

عدم برقراری هارمونی بین وسایل داخل نشیمن با کاغذ دیواری، فضایی خسته کننده و کسالت آور را برای افراد منزل بوجود خواهد آورد. بنابراین پیشنهاد می شود تا برای بهره مندی مطلوب و لذت بخش از فضای پذیرایی، حتما با مشاوران متخصص در این امر، مشورت کنید. مشاوران کاژه دیزاین با یک نگاه به اتاق نشیمن شما، بهترین و مناسب ترین طراحی کاغذ دیواری را برای محیط پذیرایی شما پیشنهاد خواهند کرد.

چه رنگهایی مناسب اتاق پذیرایی است؟

رنگ کاغذ دیواری در بزرگ یا مرتفع جلوه دادن فضای نشیمن منزل بسیار مهم است. از طرفی برقراری هماهنگی بین وسایل موجود در نشیمن با رنگ و طرح کاغذ دیواری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی دکوراسیون داخلی نشیمنها به وسیله کاغذ دیواری، چندی است که به شکل ترکیبی مطرح می شود. با ترکیب رنگهای متنوع کاغذ دیواری ها، می توان سالنهای کوچک را بزرگ و سقفهای کوتاه را، مرتفع نشان داد.

گاهی استفاده از رنگهای سردی چون بنفش، آبی، سبز، کرم و فیروزه ای فضایی صمیمی، شاد و آرام بخش را در اتاق نشیمن بوجود آورد. البته استفاده از رنگهای گرم و ملایمی چون ارغوانی، صورتی، آجری و شکلاتی نیز برای برای سالنهای پذیرایی و نشیمن بزرگ، قابل استفاده است. فضای آپارتمانها اغلب به دلیل محدودیت فضای پذیرایی آنها، اجازه مانور طراحی کاغذ دیواری به شکل مطلوب را نمی دهد. بنابراین باید به دنبال استفاده از طرح و رنگ هایی بود که فضای کوچک پذیرایی را، بزرگتر جلوه دهد.

کاژه، خالق طرحهای زیبای کاغذ دیواری در اتاق نشیمن و پذیرایی شما
کاژه، خالق طرحهای زیبای کاغذ دیواری در اتاق نشیمن و پذیرایی شما

کاژه دیزاین، مشاور شما در طراحی کاغذ دیواری

امیدواریم مطالب ارائه شده در خصوص کاغذ‌ دیواری اتاق نشیمن تا به اینجا مورد استفاده شما واقع شده باشد. شرکت کاژه دیزاین با بهترین مشاوره، مدیریت پروژه بازسازی ساختمان، نوسازی، مقاوم سازی و زیبا سازی دکوراسیون داخلی منزلتان را بر عهده خواهد گرفت.

همچنین ایزوگام بام منزل، طراحی کابینتهای آشپزخانه، خرید و نصب کاغذ دیواری در طرحهای زیبا و متنوع، گچکاری، نمای سنگ و نقاشی ساختمان از جمله سوابق طولانی کاژه دیزاین می باشد. با یک تماس با ما، هنرنمایی هنرمندان کاژه در طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، محوطه سازی، ساخت روف گاردن (باغ بام)، ساخت گنبد، نما و سقف نورگیر شیشه ای ساختمان با شیشه های استین گلاس را، مشاهده کنید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته