تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

تغییر دکوراسیون با کمترین هزینه

تغییر دکوراسیون داخلی، یک کار دوست داشتنی و جذاب است که به یکباره روحیه شما را تغییر می دهد. شاید فکر می کنید انجام این کار بودجه خیلی زیادی می خواهد. بله، این موضوع برای اجرای بعضی سبک های لوکس درست است. از طرفی بعضی تغییرات دکوراسیون داخلی نیز بودجه خیلی زیادی نیاز دارند. ولی شما دوست دارید با هزینه کم، بیشترین تغییر را به وجود بیاورید. نگران نباشید. با ایده های خلاقانه امروزی، می توانید نتیجه های جالبی بگیرید.

برای تغییرات دکوراسیون داخلی و هزینه های آن یک لیست تهیه کنید

ابتدا یک لیست از همه تغییراتی که دوست دارید انجام شود تهیه کنید و از طریق اینترنت و پرس و جو از فروشگاههای مختلف، و یا کمک گرفتن از یک طراح دکوراسیون داخلی هزینه ها را بپرسید. لیست کارهایی که دوست دارید انجام شود را به طراح بدهید. آنها پیشنهادهای جالبی به شما می دهند. برای شروع سراغ کارهای ضروری بروید. همه چیز های اضافی را از خانه جمع کنید تا با خلوت کردن اطراف، ذهن شلوغ خود را آرام و منسجم کنید.

به کف و دیوارها دقت کنید. اگر نمی خواهید برای پوشاندن همه دیوارها و کف هزینه کنید، فقط قسمت هایی از دیوار یا کاشی های کف را که ترک خورده یا بدرنگ هستند، با دیوارپوش و کفپوش های متناسب با بقیه دکوراسیون داخلی خانه بپوشانید. این کار در عین اینکه به صرفه است هم عیب ها را می پوشاند و هم با ایجاد تنوع در رنگ و طرح دیوارها و کف، فضای خانه را نو، زیبا و پر جلوه می دهد.

می‌توانید بعضی از وسیله های خود را با تغییر رنگ، تعمیر و تغییرات کوچک تبدیل به وسایل دکوری شیک بکنید. مثلا اگر مبلمان خانه کمی کهنه شده اند نیازی به تغییر آنها نیست.

دکوراسیون متفاوت

می توانید با پوشاندن روکش متناسب با رنگ دیوارها و کف، و تعمیرات جزئی آنها را دوباره زیبا و نو کنید. تغییر دکوراسیون داخلی با طراحی یک آینه دکوراتیو در دیوار، درخشندگی فضا را بیشتر می کند و فضا را بزرگتر جلوه میدهد. از قفسه های زیبای دیواری برای کتاب و وسایل دکوری در یکی از نقاط کانونی فضای نشیمن استفاده کنید. اگر فضای خانه تان کوچک است، می توانید با هزینه ای مناسب، از پارتیشن شیشه ای برای دیوارهای حمام استفاده کنید.

از خلاقیت خود استفاده کنید

هرچقدر ورودی خانه زیباتر باشد، دکوراسیون بقیه فضاها نیز چشمگیرتر است. می‌توانید با یک پارتیشن شیشه ای کوچک و کم عرض، لابی ورودی را از فضای نشیمن جدا کنید، دیوار آن را با یک آینه بزرگ قدی و یکی دو عدد تابلوی کوچک بپوشانید و یک قفسه با چند عدد گلدان داخل آن، در کنار در بگذارید. با این کار ساده می توانید هم برای خانه فضا ایجاد کنید و هم ورودی را زیبا و دوست داشتنی کنید.

اگر در خانه تان یک دفتر کار میخواهید و همزمان با انجام کارهای حرفه و شغل خود، باید کارها و وظایف تان را در خانه نیز مدیریت کنید، می توانید با کمک گروه های طراحی متخصص در این کار، آن را به شکل یک اتاق شیشه ای در گوشه مناسبی از خانه طراحی کنید. این یک ایده بسیار جالب و کاربردی ست. زیرا یک اتاق شیشه ای به عنوان دفتر کار در منزل، باعث می شود که بتوانید در حین انجام کار با اشراف بر فضای خانه، کنترل و مدیریت کارهای خانه را نیز داشته باشید.

اتاق کار شیشه ای در خانهاتاق کار شیشه ای در خانه

تغییر واقعی در دکوراسیون داخلی

حتما به آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی برای دیدن یک تغییر واقعی در دکوراسیون داخلی دقت کنید. کابینت ها و میز و صندلی های آشپزخانه را تعمیر کنید، و اگر شیرآلات آن کهنه هستند آن ها را عوض کنید. یک قفسه دکوراتیو با چند عدد گلدان در آشپزخانه و حمام بگذارید. اگر کابینت ها بد رنگ هستند، می توانید آن ها را به یک گروه تعمیرات کابینت بسپارید تا آن ها را رنگ آمیزی کنند، یا آن ها را با یک روکش مرغوب و با کیفیت بپوشانید. اگر تکه هایی از کاشی های دیوار آشپزخانه و سرویس بهداشتی شکسته شده اند، می توانید روی آن قسمت ها روکش یا پانل های دیواری مخصوص و متناسب با رنگ دیوار پوش های خانه بچسبانید.

این کارها به نسبت ساده تر و کم هزینه تر از یک دکوراسیون داخلی کامل است. ولی تغییراتی که همین کارهای کوچک ایجاد میکند متفاوت و بی نظیر است. پس با فکر درست و مشورت با گروه های متخصص جلو بروید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته