تکنیک های نقاشی ساختمان

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

تکنیک های نقاشی ساختمان

معرفی تکنیک های نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان نقش مهمی در بازسازی خانه دارد و می تواند ظاهر خانه را کاملا تغییر دهد. می توانید از تکنیک های مختلف رنگ آمیزی ساختمان برای تغییر ظاهر اتاق ها یا کل خانه استفاده کنید.

تکنیک‌ های مختلف نقاشی ساختمان می‌تواند به فضاهایی با ظاهر معمولی، نمایی منحصربه فرد ببخشد. علاوه بر این، رنگ آمیزی یک راه بسیار مقرون به صرفه برای بهبود یا بازسازی ساختمان شما است.

ما مجموعه‌ ای از تکنیک‌ های نقاشی دیواری شگفت ‌انگیز را گردآوری کرده‌ایم. بنابراین، چه به دنبال تغییر سریع یا یک بازسازی کلی باشید، این راهنما برای افزودن سبک به دیوارهای کسل‌کننده در کمترین زمان به شما کمک می‌ کند.

۱) استریه

Strié یک عبارت فرانسوی برای خط کشی است. این تکنیک رنگ آمیزی ساختمان یکی از خیره کننده ترین تکنیک ها است که ظاهری شبیه به مواد کتانی ایجاد می کند.

تکنیک استریه (Strié) خطوط افقی یا عمودی را با رنگ ایجاد می کند که ظاهری خیره کننده و بافتی شگفت انگیز را به دکوراسیون داخلی شما می بخشد. بهترین چیز در مورد این تکنیک این است که به طرز معقولی می تواند با هر رنگی ترکیب شود.

تکنیک های نقاشی ساختمان

۲) اسفنج زدن از تکنیک های نقاشی ساختمان

اسفنج زدن یک تکنیک نقاشی ساختمان است که درهای وسیعی را به روی خلاقیت باز می کند. به بیان ساده، این تکنیک شامل استفاده از یک غلطک رنگ اسفنجی یا یک اسفنج ساده برای افزودن بافت ‌های پویا و پانچ بصری به یک دیوار با رنگ ساده است. اجرای این تکنیک بسیار آسان است و نیازی به مهارت یا تخصص نقاشی خاصی ندارد.

دکوراسیون داخلی - کاژه

۳) استفاده از پارچه ای

استفاده از پارچه برای نقاشی ساختمان، جلوه ای نرم و دارای بافت و جذابیت بصری ایجاد می کند. این تکنیک نقاشی شامل ضربه زدن پارچه به دیوارهای رنگ آمیزی شده برای افزودن عمق و بافت منحصر به فرد است.

این تکنیک معمولا در اتاق‌های کوچک اجرا می‌شود، جایی که بافت ‌های نرم می ‌توانند به پوشاندن ابعاد اتاق کمک کنند و باعث می ‌شوند بزرگ و جادار به نظر برسد.

استفاده از پارچه برای رنگ آمیزی دیوار

۴) استفاده از نوار چسب

نوار چسب یک ابزار عالی برای ایجاد سبک های نقاشی شگفت انگیز است. بله، فراتر از پوشاندن مناطقی که نمی ‌خواهید رنگ آمیزی کنید، می‌ توان از آن برای ایجاد طرح های مختلف استفاده کرد.

این تکنیک می‌ تواند الگوهای شگفت‌ انگیزی مانند شورون ‌ها، راه ‌راه ‌ها و مربع ‌های در هم تنیده را در دکوراسیون داخلی ایجاد کند.

استفاده از نوار چسب برای نقاشی دیوار

5) آمبره

تکنیک رنگ آمیزی آمبره (Ombre) با یک رنگ تیره شروع می شود و به آرامی به رنگ روشن تر دیگری از همان طیف رنگی ختم می شود.

این تکنیک نقاشی‌ ساختمان یک نمای رویایی ایجاد می کند زیرا محدوده بین طیف های رنگ استفاده شده قابل تشخیص نیست. به عبارت ساده، Ombre یک جلوه محو ایجاد می کند، معمولا یک سایه تیره، به تدریج از یک طرف به سمت دیگر یا از بالا به پایین در سراسر دیوار محو می شود.

تکنیک آمبره برای رنگ دیوار

۶) استفاده از شابلون از تکنیک های نقاشی ساختمان

استفاده از شابلون برای دکوراسیون داخلی یک جایگزین عالی برای کاغذ دیواری های گران قیمت است. این یکی از ساده ترین و آسان ترین راه ها برای افزودن رنگ، پیچیدگی و جذابیت به فضا بدون هزینه زیاد است.

شابلون های دیواری یک جایگزین عالی برای صرفه جویی در هزینه برای کاغذ دیواری یا روکش های وینیل هستند. به عبارت ساده، این تکنیک راهی سریع، آسان و ارزان برای سفارشی کردن و به روز رسانی دیوارهای خانه با رنگ به جای بازسازی ساختمان است.

استفاده از شابلون برای نقاشی ساختمان

۷) تکنیک راه راه

راه راه از طرح های اصلی دکوراسیون داخلی است که همیشه با طراوت به نظر می رسند و ظرافت و درجه یک بودن آن ها هرگز اجازه نمی دهد از مد خارج شوند.

این تکنیک رنگ آمیزی ساختمان تمایل دارد یک عنصر سرگرم کننده به فضا اضافه کند. علاوه بر آن، راه های مختلفی برای ترکیب راه راه وجود دارد، افقی یا عمودی، باریک یا عریض، و راه راه های متضاد روشن یا پررنگ فقط چند مورد هستند که می توان نام برد.

معرفی تکنیک های رنگ آمیزی دیوار

۸) هارکلین

برای داشتن حسی پیچیده، سرزنده و امروزی، هارلکین کلاسیک بهترین گزینه است. این الگوی دیوار به دکوراسیون داخلی هر اتاقی زندگی و حرکت می بخشد و در آشپزخانه و اتاق خواب اصلی به خوبی کار می کند.

ایده اصلی برای اجرای این تکنیک، انتخاب رنگ ‌های مناسب با تضاد ظریف یا کنتراست‌ های بالاتر در رنگ ‌های پر رنگ است. می توانید این رنگ ها را از کاژه تهیه کنید.

تکنیک های رنگ آمیزی دیوار

۹) طرح سنگ مرمر از تکنیک های نقاشی ساختمان

تکنیک رنگ آمیزی مرمر، پوششی مانند سنگ ترک خورده قدیمی ایجاد می کند. این تکنیک رنگ آمیزی به طور کلی برای کابینت، تزئینات و قالب گیری استفاده می شود. با این حال، روی هر سطح صافی قابل اجرا است.

تغییر دکوراسیون داخلی با تکنیک نقاشی ساختمان

2/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته