استفاده از پارتیشن شیشه ای به‌عنوان جان‌پناه در بالکن و تراس

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

استفاده از پارتیشن شیشه ای در امور مربوط به بازسازی ساختمان و زیباسازی دکوراسیون داخلی و خارجی رایج شده است. از این پارتیشن‌ها برای مکان‌های مختلف و برای کاربردهای گوناگون استفاده می‌شود. در این مبحث قصد داریم تا در مورداستفاده این پارتیشن‌ها بر روی تراس یا بالکن به گفتگو بپردازیم. هدف ما در گروه مهندسی و طراحی کاژه شناساندن انواع مختلف پارتیشن‌ها و کارایی‌ مختلف آنها به عموم افراد است. از پارتیشن‌های شیشه‌ای برای ساختن روف‌گاردن، جان‌پناه روی بالکن، اتاق شیشه ای و جداسازی اتاق استفاده می‌شود. اما هدف ما از انتشار این مقاله آشناکردن شما با جان‌پناه شیشه‌ای روی بالکن و تراس است.

پارتیشن شیشه ای به‌عنوان جان‌پناه در بالکن و تراس

از پارتیشن شیشه ای در اکثر ساختمان‌هایی که دارای بالکن یا تراس هستند جهت ساخت جان‌پناه استفاده می‌کنند. دلیل آن هم این است که علاوه بر اینکه جلوی دیده‌شدن مناظر را نمی‌گیرد و باعث نورگیری بهتر می‌شود، از پرت شدن اجسام و افراد نیز جلوگیری می‌کند.

پارتیشن شیشه‌ای یکی از مهم‌ترین وظایفی که بعد از ایجاد شدن بر روی بالکن یا تراس دارد حفظ جان افراد است. جان‌پناه‌هایی که بدین وسیله ساخته می‌شوند باید در ارتفاع استاندارد ۹۰ سانتی‌متر باشند. این استاندارد برای سطوح صاف است و برای سطوح شیب‌دار باید ۱۱۰ سانتی‌متر باشد.

در واقع این جان‌پناه شیشه ای در لبه بالکن یا تراس نصب می‌شود. این شیشه‌ها در مقابل ضربه مقاوم هستند و تا چندبرابر شیشه معمولی از خود مقاومت نشان می‌دهند. جان‌پناه همان گونه که گفته شد باعث حفظ جان افراد از خطر سقوط و مانع از افتادن اجسام می‌شود. اما یکی دیگر از مزایایی که دارد ایجاد زیبایی در فضای بالکن و تراس شماست.

انواع جان‌پناه‌های شیشه ای

انواع جان‌پناه‌های شیشه ای

جان‌پناه‌های شیشه‌ای دو نوع هستند قاب‌دار و بدون قاب. جان پناهی که با پارتیشن شیشه‌ای ساخته می‌شود نه‌تنها در خانه‌ها بلکه در مراکز تجاری و فرهنگی نیز کاربرد دارد و ظاهر لوکس و لاکچری به دکوراسیون بنا می‌دهد.

قاب و پایه‌های جان‌پناه شیشه ای می‌تواند از جنس استیل یا هر فلز ضدزنگ دیگر باشد. این قاب‌ها و پایه‌ها باید در مقابل زنگ‌زدگی از خود مقاومت نشان دهند زیرا ممکن است بیشتر مواقع در معرض رطوبت و باران قرار گیرند.

مزایای جان‌پناه شیشه‌ای

امنیت افراد را هنگام تردد در بالکن یا تراس حفظ می‌کند.

ایجاد زیبایی و چشم‌انداز عالی

قابلیت نصب سریع و آسان بدون نیاز به هیچ‌گونه کنده‌کاری و تخریب ساختمان.

هزینه اجرایی کمتر نسب به انواع دیگر از جان‌پناه

در مقابل وزش باد و ضربه مقاوم است.

پارتیشن شیشه ای استفاده شده در بالکن یا تراس می‌تواند با متریال به‌کاررفته در نمای ساختمان شما هماهنگ شود.

طول عمر و دوام بالا

عوامل مؤثر در کیفیت پارتیشن شیشه ای موردنظر برای جان‌پناه

از عوامل مؤثر در کیفیت این نوع از شیشه‌ها می‌توان به جنس شیشه و وزن آن اشاره کرد. ضخامت پارتیشن شیشه‌ای موردنظر برای جان‌پناه می‌تواند ۸، ۱۰ و ۱۲ میلی‌متر باشد. وزن شیشه با ضخامت آن رابطه مستقیم دارد و هر چه شیشه پارتیشن ضخیم‌تر باشد وزن آن نیز بیشتر است. این نکته را باید مدنظر داشته باشید که ضخامت شیشه در مقاومت آن نیز تأثیر دارد. هر چه شیشه ضخیم‌تر باشد در مقابل عوامل محیطی مانند وزش باد و ضربه و فشار مقاوم‌ کمتری دارد. جنس شیشه پارتیشن مناسب برای جان‌پناه بالکن یا تراس می‌تواند از لمینت یا سکوریت باشد.

عوامل مؤثر برای ساخت یک جان‌پناه ایده‌آل

از مهم‌ترین عوامل می‌توان به نوع متریال خریداری شده توسط شما می‌توان نام برد. جنس شیشه و ضخامت آن و همچنین جنس قاب‌های آن مورداستفاده نیز بسیار حائز اهمیت هستند.

نکته بعدی اندازه‌گیری دقیق فضای موردنظر برای نصب پارتیشن شیشه‌ای است. این عمل باید به‌دقت انجام شود تا بدون خطا و درز شیشه نصب شود. می‌توانید درباره اندازه‌گیری و طراحی پارتیشن شیشه‌ای جان‌پناه با مهندسین باتجربه در کاژه به مشاوره بپردازید تا در مورد اندازه‌گیری دقیق و بدون نقص به شما کمک کنند.

شیشه پارتیشن در رنگ‌های مختلف تولید و روانه بازار می‌شود. می‌توانید از میان رنگ‌های مختلف باتوجه‌به سلیقه خود انتخاب کنید.

عوامل مؤثر برای ساخت یک جان‌پناه

شیشه پارتیشن‌ها را به‌راحتی می‌توان نصب و جمع‌آوری کرد. نصب آن‌ها نیاز به کنده‌کاری و مصالح زیادی ندارد و از این بابت هزینه زیادی ندارد. این نوع پارتیشن که برای جان‌پناه استفاده می‌شود نسبت با انواع دیگر کم‌خرج‌تر است و دوام و طول عمر بیشتری دارد. یکی دیگر از مزایای این نوع از جان‌پناه این است که با هر فضایی و هر نوع معماری هماهنگی کامل دارد. علاوه بر همه این مزایا که گفته شد جلو تابش نور را نمی‌گیرد و شما می‌توانید به‌راحتی از نور طبیعی روز بهره‌مند شوید.

هزینه طراحی و اجرای جان‌پناه با پارتیشن شیشه‌ای باتوجه‌به قیمت شیشه مورداستفاده و هزینه قاب‌ها محاسبه می‌شود. یعنی قسمت عمده هزینه بر اساس پارتیشن شیشه‌ای و فریم یا قاب آن است. درصورتی‌که هرگونه سؤالی در زمینه پارتیشن شیشه‌ای اعم از نحوه اندازه‌گیری و محاسبه هزینه نهایی این دارید می‌توانید با مشاورین و کارشناسان کاژه تماس بگیرید. کارشناسان مجرب کاژه که در زمینه دکوراسیون داخلی و بازسازی فعالیت دارند، شما را در مورد ایجاد جان‌پناه با پارتیشن شیشه‌ای راهنمایی خواهند کرد.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته