دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی (اینداستریال)

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی (اینداستریال)

سالیان دور زمانی که کارگران از روی اجبار و بیکاری به سوی کارگاه ها و کارخانجات صنعتی متروکه در محیطی سرد و بی روح رفتند هیچ گاه تصور نمی کردند که زمانی ساختمان هایی با دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی جز رایج ترین سبک های معماری و دکوراسیون داخلی محسوب شود. معماری سبک صنعتی از کارگاه های صنعتی اروپا آغاز و هم اکنون جز طراحی های رایج در کل دنیاست.

یکی از نکات مهم در بازسازی ساختمان های قدیمی دستیابی به بهترین فضا به راحت ترین شکل ممکن می باشد. که در این راستا هر چقدر از میزان تغییرات و ظاهرسازی ها کاسته شود در نهایت هزینه بازسازی ساختمان کاهش می یابد. بنابراین برای بازسازی ساختمان به سبکی نیاز دارید که با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان بهترین طراحی دکوراسیون داخلی را به شما بدهد.

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی در واقع همان سبک مورد نیاز شماست. در این سبک به راحتی و کاربردی بودن تمام وسایل توجه ویژه ای می شود. بنابراین وسایل کلاسیک و زینتی گران قیمت جایگاهی در این سبک از معماری ندارند. همچنین از نماکاری های گران قیمت بخصوص در نمای داخلی ساختمان استفاده نمی شود. در سبک صنعتی لوله ها و تاسیسات نیازی به پنهان شدن ندارند. برعکس جزیی از تزئینات ویژه این مدل طراحی به شمار می آید. بنابراین متوجه می شویم که دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی بهترین و راحت ترین گزینه برای بازسازی ساختمان های فرسوده به حساب می آید.

آشپزخانه ای مدرن در قلب کارگاه صنعتی !

آشپزخانه هر ساختمان محلی است که معماری سبک صنعتی در جای جای آن می تواند خودی نشان دهد. استفاده از شیرآلات و لوله کشی فلزی روکار، علاوه بر زیبایی باعث راحتی کار بازسازی ساختمان با حداقل هزینه می شود. استفاده از سینک بزرگ و استیل با ظاهری زمخت ولی کاربردی گزینه ای دیگر از جلوه نمایی این طراحی در عین سادگی می باشد. همچنین استفاده از میز و صندلی های چوبی و یا گلدان های گل علاوه بر کاهش خشن بودن فضا باعث ایجاد محیط گرم و لذت بخش می شود.

نکته مهم در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی توجه به سادگی و کاربردی بودن وسایل است. استفاده از اکسسوری های زینتی و لوکس در این طراحی جایی ندارد. در این طراحی می توان از وسایل قدیمی مانند سماورهای قدیمی ذغالی برای زیباسازی فضا استفاده کرد. استفاده از رنگ های طوسی یا خاکستری برای دیوارهای آشپزخانه علاوه بر ایجاد آرامش ذهنی باعث می شود که تیره شدن و آلودگی های آشپزخانه کمتر به چشم بخورد. در نهایت باعث می شود آشپزخانه ظاهری زیبا و ساده داشته باشد.

استفاده از لامپ های حبابی بزرگ آویزان از سقف، برای روشنایی محیط عنصر کاربردی دیگر در این سبک می باشد. تنها چند عدد گلدان ساده در تلفیق با گرمای چوب و نور زرد لامپ های حبابی کافیست تا از سردی و بی روحی سبک صنعتی کاسته شود. استفاده از سبک طراحی صنعتی برای آشپزخانه علاوه بر سادگی و راحتی باعث ایجاد محیط گرم و دلنشین وجذاب در قلب خانه می شود.

طراحی آشپزخانه به سبک معماری صنعتی
طراحی آشپزخانه به سبک معماری صنعتی

طراحی دکوراسیون داخلی به سبکی جدید

هنگام بازسازی ساختمان به تمام قسمت های خانه باید توجه کرد. کوچکترین تغییرات می تواند اثرات بزرگی در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد نماید. معماری سبک صنعتی نه فقط برای آشپزخانه بلکه برای تمام قسمت های خانه حرفی برای گفتن دارد. استفاده از بلوک های بتنی ساده یا دیوارهای آجری بجای دیوار های ترک خورده فرسوده راه حلی ساده برای زیبا سازی فضای نشیمن می باشد. استفاده از مبلمان هایی با طرح قدیمی و یا مبلمان های ساده فلزی و نیز اشیا قدیمی بدون استفاده، یکی دیگر از عناصر این سبک به شمار می رود.

می توان گفت استفاده از لوله های فلزی در طراحی و ساخت قفسه های کتاب شاید ایده ای ساده و خلاقانه برای تنوع در فضای خانه باشد. در معماری سبک صنعتی هر وسیله کاربردی حتی قدیمی ارزش خود را حفظ می کند. رنگ های طوسی و خاکستری در تلفیق با چوب در اکثر نقاط خانه به چشم می خورد و باعث آرامش و کاهش استرس افراد ساکن در محل می گردد.

با استفاده از سبک معماری صنعتی در طراحی دکوراسیون داخلی حمام و دستشویی به سادگی می توان زیبایی و جذابیت محیط را افزایش داد. همچنین استفاده از لوله کشی روکار در حمام و دستشویی می تواند کاهش چشمگیری در هزینه های بازسازی ساختمان داشته باشد.

زیبایی طرح یا خلاقیت طراح !

طراحی دکوراسیون داخلی به سبک صنعتی علیرغم جذابیت های فراوانی که دارد به شدت به خلاقیت طراح وابسته است. طراحی خلاقانه ساختمان نیازمند گروهی توانمند و خلاق است که بتوانند با کمترین هزینه بهترین طراحی را برای فضای مورد نظر اجرا کنند. گروه طراحی کاژه با کادری مجرب و طراحانی خلاق که سال هاست در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی کسب تجربه نموده اند، می توانند یکی از بهترین گزینه های پیش رو برای طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان باشند.

نمایش لوله های فلزی در معماری سبک صنعتی
نمایش لوله های فلزی در معماری سبک صنعتی

 

 

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته