دیوار های شیشه ای ; پارتیشن ها و دیوارپوش های شیشه ای

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

دیوار های شیشه ای

معماری داخلی مدرن و امروزی تفاوت بسیاری با دیزاین های پیشین خود پیدا کرده است. زندگی آپارتمانی و کوچک شدن فضای زندگی لزوم اعمال تغییراتی را در طراحی داخلی منازل به وجود آورده است. شاید بارزترین نقطه آغاز این تفاوت را در تبدیل آشپزخانه‌های بسته، به آشپزخانه‌های باز (اپن) باید جستجو کرد که حدود دو دهه است که در معماری شهری دیده می‌شود. این تغییرات لزوم استفاده از متریالی متفاوت‌تر از آجر و سیمان را می‌طلبد؛ موادی که همچون دیوارهای آجری وظیفه تفکیک فضا را انجام دهد اما سختی کار، زمان‌بر بودن و محدودیت‌های دیوار را نداشته باشد و علاوه بر اینها به زیبایی فضا هم کمک شایانی بکند. از این جهت متریالی چون آینه و شیشه راه خود را به طراحی داخلی بازکرده و آهسته آهسته جایگاه خود را در این عرصه محکم و محکم‌تر می‌کنند.

 

 

گروه هنری کاژه متخصص امور مربوط به طراحی داخلی است و مواردی چون آینه‌های دکوراتیو، گنبدهای شیشه‌ای خاص، کاشی شکسته، پتینه و غیره و غیره را برحسب نیاز مشتری به انجام می‌رساند. کاژه با رویکرد به معماری داخلی مدرن، شیشه را به‌عنوان یکی از محوری ترین متریال های مورد استفاده خود قرار داده و آن را به انحاء مختلف در طراحی‌های خود به کار می‌برد و افزون بر این تولید سازه‌ها و محصولات شیشه‌ای همچون گنبد شیشه ای، دیوار شیشه‌ای، حمام شیشه‌ای و غیره را هم در دست انجام دارد.

 

دیوار های شیشه‌ای از مواردی است که کاژه در طراحی‌های خود رویکرد خاصی به آن دارد. حضور دیوار های شیشه‌ای در معماری داخلی ادارات، دفاتر کار و حتی منازل علاوه بر ایجاد حس لوکس بودن، باعث دید وسیع و القاء فضای گسترده‌تر می‌شود. علاوه بر این ساخت و نصب یک پارتیشن شیشه ای ساده‌تر است و نیاز به‌صرف زمان کمتری دارد.

 

 

 

متریال شیشه با توجه به خصوصیات منحصر به فردش نقش با اهمیتی در طراحی داخلی امروزی بازی می‌کند، زیرا شیشه می‌تواند فضا را تفکیک کند، آن را عایق صوتی کند، ولی گستره دید ساکنین را محدود نکند. علاوه بر این دیوارهای شیشه‌ای می‌توانند برحسب نیاز و خصوصیات محل مورد استفاده به‌صورت ثابت و متحرک مورد استفاده قرار گیرند. متحرک بودن دیوارهای شیشه ای بر حسب محل استفاده می تواند به صورت کشویی، تاشو و بازشونده چند لته ای باشد. به این ترتیب دو فضای مختلف برحسب نیاز می‌توانند از یکدیگر جدا و یا با یکدیگر ترکیب شوند.

جدا از اینها متریال شیشه به لحاظ ضخامت، رنگ و طرح متنوع بوده و می‌تواند سلایق متفاوت را پوشش دهد. وجود شیشه‌های شفاف، رنگی، نقش دار، تراش خورده و غیره و غیره باعث می‌شود طراح داخلی با فراق بال و ذهنی باز نسبت به انجام امور معماری داخلی اقدام کند.

گروه کاژه با توجه به تجربیات ارزنده خود در این زمینه و استفاده از مهندسان و هنرمندان مجرب در این‌گونه امور، آمادگی دارد نسبت به پذیرش، ساخت و نصب پارتیشن‌های شیشه‌ای در تمامی فضاهای داخلی طبق نیاز و درخواست مشتری اقدام کند. علاوه بر این مشاوران و مهندسان کاژه می‌توانند با بازدید از بناهای شما و با در نظر گرفتن کاربرد و خصوصیات آن‌ها، مشاوره‌های لازم در خصوص طراحی داخلی و استفاده از انواع دیوار های شیشه‌ای را ارائه کنند.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته