دیوار پارتیشن شیشه ای؛ یک جایگزین شیک و کارآمد برای دیوارهای معمولی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

دیوار پارتیشن شیشه ای؛ یک جایگزین شیک و کارآمد برای دیوارهای معمولی

استفاده از دیوار پارتیشن شیشه ای در محیط‌های کاری حالا به ایده‌ای محبوب و پرطرفدار تبدیل شده. تصمیم گیران امر رفته‌رفته به یک واقعیت مهم پی می‌برند: همان‌قدر که داشتن یک تیم حرفه‌ای عالی مهم است، فراهم کردن یک محیط کاری مناسب برای اعضای تیم نیز اهمیت دارد.

یک دفتر کار سنتی را تصور کنید! کولرهای آبی، نور و روشنایی بی‌تأثیر و تعداد زیادی از کابین‌ها یا اتاقک‌هایی که کنار هم ردیف شده‌اند… این محیط کار درعین‌حال که رایج و متعارف است، فضایی خسته‌کننده و ملال‌آور را برای کارکنان ایجاد می‌کند.

آیا می‌خواهید محیط کاری منحصربه‌فرد و دل‌پذیرتری را برای کارکنان خود فراهم کنید؟ پس باید این قدرت و جسارت را داشته باشید که این چیدمان قدیمی را کنار بگذارید. در مقابل باید چیدمانی برای محیط کار خلق کنید که ضمن ایجاد حریم خصوصی، آن را شیک و چشم‌نواز کند. استفاده از دیوار پارتیشن شیشه ای، راهکار بسیار خوبی برای تحقق این هدف مهم است. راهکاری که ضمن تغییر فضای محیط کار، می‌تواند کارایی و بهره‌وری اعضای تیم را به شکل چشمگیری ارتقا دهد.

برقراری توازن بین حریم خصوصی و باز بودن فضا

همان‌طور که می‌دانیم اجرای مفهوم فضای باز در محیط کاری می‌تواند سودمند باشد. ولی ایجاد فضاهای خصوصی نیز در برخی مواقع می‌تواند به یک نیاز مبرم تبدیل شود. مثلاً ممکن است برای تماس‌های تلفنی یا برگزاری یک جلسه محرمانه به چنین فضایی نیاز پیدا کنیم. بسیاری از شرکت‌ها و ادارات، این فضا را با استفاده از پارتیشن‌های متحرک چوبی و پلاستیکی ایجاد می‌کنند.

ولی واقعیت تأسف‌آور این است که ایجاد حریم خصوصی گاهی ممکن است نوعی حس دورافتادگی و انزوا را به کارکنان القا کند. پارتیشن‌های چوبی و پلاستیکی، فضای بسته‌ای خلق می‌کنند که می‌تواند ارتباط ذهنی افراد را با سایر بخش‌های محیط کار قطع کند. اگر نمی‌خواهید کارکنان شما چنین حسی داشته باشند، باید به استفاده از اتاق شیشه ای فکر کنید.

به کمک پارتیشن‌های شیشه ای می‌توانید هم‌زمان با تضمین فضای خصوصی کارکنان، ارتباط چشمی و ذهنی آن‌ها را با یکدیگر حفظ کنید. بنابراین حتی برگزاری یک جلسه خصوصی نیز نمی‌تواند حاکمیت مفهوم فضای باز بر محیط کار را نقض کند.

خلق نمای شیک و سفارشی

خلق نمای شیک و سفارشی

شکی نیست که افزایش حریم خصوصی و کاهش هزینه‌های سربار نقش مهمی در استقبال ادارات از پارتیشن‌های شیشه ای دارند. ولی درنهایت آنچه پارتیشن و دیوار شیشه ای اداری را به یک عنصر متمایز تبدیل می‌کند، نمای ظاهری شیک، مدرن و یونیک آن است.

برخی در عین علاقه به نمای شیشه ترجیح می‌دهند تا حد امکان از چیدمان سنتی محیط کار فاصله نگیرند. در این صورت می‌توانید با ترکیب شیشه با عناصر دیگری مثل فلز یا پلاستیک، این ایده را عملی کنید.

دیوار پارتیشن شیشه ای دنیای بی‌پایانی از الگو و رنگ را در معرض انتخابتان قرار می‌دهد. به لطف این تنوع و انعطاف شما می‌توانید چیدمانی سفارشی را برای محیط کار ایجاد کنید که انعکاسی از سبک و سلیقه‌ی منحصربه‌فردتان باشد. چه طرفدار پنل‌های شیشه ای ساده باشید و چه شیشه‌های رنگی را ترجیح دهید، فرقی ندارد. دیوار پارتیشن شیشه‌ای اداری در هر صورت، شیک‌ترین نمای ممکن را برای محیط کار شما به ارمغان می‌آورند.

مزایای اقتصادی و زیست‌محیطی شیشه

مزایای اقتصادی و زیست‌محیطی شیشه

شکی نیست که همه شرکت‌ها و ادارات دوست دارند که هزینه‌های سربار را کاهش دهند. ولی معمولاً در عملی کردن این هدف توفیق چندانی ندارند. استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای و دیوارهای شیشه ای یک راهکار عملی و مؤثر برای کاهش هزینه‌های سربار هستند. شیشه به‌واسطه جاری کردن نور طبیعی در نواحی مختلف محیط کار، به صرفه‌جویی در مصرف انرژی کمک زیادی می‌کند.

مزیت دیگر دیوار پارتیشن شیشه ای، ارزانی و مقرون‌به‌صرفه بودن آن است. دیوارهای ثابت نه‌تنها جریان نور را مسدود می‌کنند، بلکه هزینه نصب و استقرار آن‌ها نیز بسیار زیاد است. ولی پنل‌های شیشه ای چه حین نصب و چه بعد از نصب معمولاً ادارات را متحمل هزینه کمتری می‌کنند. این پنل ها علاوه بر افزایش جریان نور طبیعی، بر بهبود جریان هوا در محیط کار نیز تأثیر زیادی می‌گذارند. اثری که درنهایت به کاهش هزینه‌های گرمایش و سرمایش منجر می‌شود.

اکنون کسب‌وکارها بیش از هر زمان دیگری نگران تأثیرات مخرب فعالیت‌هایشان بر محیط ‌زیست هستند. اثر کربنی به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های اجتماعی تبدیل شده و افکار عمومی، مسئولیت زیادی را در این خصوص متوجه سازمان‌ها می‌دانند. با در نظر گرفتن این مسائل، بازسازی دفتر کار می‌تواند مقادیر زیادی از آوار و زباله تولید کند که احتمالاً به سهم خود باعث آلودگی آب و هوا می‌شوند. ولی در مقابل بازسازی محیط کار با استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای، فرایندی به‌مراتب ساده‌تر است که تولید ضایعات را به حداقل رسانده و باعث صرفه‌جویی چشمگیر در مصرف انرژی می‌شود.

با توجه به این جنبه‌ها نتیجه می‌گیریم که استفاده از دیوار پارتیشن شیشه ای هم از نظر اقتصادی و هم از نظر تعهد به حفظ محیط زیست یک تصمیم هوشمندانه است. یک بازسازی کم‌هزینه که بتواند ضمن احترام به محیط زیست، کارایی و بهره‌وری نیروی انسانی را بالا ببرد یک سرمایه‌گذاری انکارناپذیر و بی‌نهایت ارزشمند است.

از کجا شروع کنیم؟

اگر تصمیمتان را برای استفاده از دیوار پارتیشن شیشه ای در محیط کار گرفته‌اید، به شما تبریک می‌گوییم. ولی اینکه کار را از کجا شروع کنیم، برای اکثر افراد یک سؤال چالش‌برانگیز است.

به‌طور کلی بهترین نقطه شروع برای اجرای دیوار یا پارتیشن شیشه ای اداری، انتخاب یک پیمانکار مناسب است. یک پیمانکار حرفه‌ای با بهره‌گیری از تخصص خود، شما را به شکلی راهنمایی می‌کند تا بتوانید با توجه به هدف و بودجه‌ای که دارید، بهترین سبک چیدمان را برای محیط کار انتخاب و پیاده کنید. برای این منظور می‌توانید با خیال راحت روی همراهی کاژه حساب کنید. کاژه متخصص اجرای سازه‌های شیشه ای و دکوراسیون داخلی در محیط کار شماست.

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته