برای دستیابی به راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه از کجا شروع کنیم؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

دستیابی به راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه

هر فردی اگر قصد خرید کابینت آشپزخانه دارد باید حداقل مطالعه را درباره راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه داشته باشد. به یقین می توان گفت هیچ چیزی مانند کابینت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی به چشم نمی آید. نقش کابینت در آشپزخانه بسیار پررنگ است. این امر به جلوه ظاهری و زیبا یا زشت بودن کابینت برمی گردد.

کابینت های امروزی با نسل اولیه آن بسیار متفاوت هستند. این تفاوت ها به لحاظ جنس، ظاهر، رنگ و… کاملا مشهود می باشند.

خانم های محترم نیز برای کابینت دو کاربرد مهم را در نظر می گیرند:

نقش کاربردی: باید از کابینت برای نظم بخشیدن به لوازم آشپزخانه حداکثر استفاده را داشت.

نقش زیباسازی: ظاهر زیبایی داشته باشد. همچنین بعد بیرونی آن نقش ویترین را برای جایگذاری لوازم دکوری ایفا کند.

در ادامه راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه را برای شما توضیح خواهیم داد.

راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه،هماهنگی در سبک دکوراسیون

اولین قدم در راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه انتخاب سبک کابینت است. این امر در نوسازی یا بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. نگاهی به بروزترین و مدرن ترین طرح ها داشته باشید.

خوشبختانه کارگاه های تولید کابینت آشپزخانه به صورت تخصصی با طرح های روز دنیا همگام هستند. گروه کاژه بهترین ایده ها را می تواند به شما معرفی کند و زیباترین ها را برای شما بسازد. سبک دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل در تمام قسمت ها باید از یک نام و سبک پیروی کند. کلاسیک، نئوکلاسیک، مدرن، مینیمال، معاصر و سنتی را می توان نام برد. انتخاب هر یک از این سبک ها کاملا به سلیقه و انتخاب شخص وابسته است. برای هر سبک بینهایت طرح در تناژ های رنگی زیبا طراحی و تولید می شوند.

هر گروه تولیدی دارای مشاوره و مهندسانی است که ابتدا با نظرات و ایده های شما آشنا می شوند. سپس شما را با ایده های روز دنیا آشنا می کنند. مزایا و معایب هر جنس و مدل را برای شما بازگو خواهند کرد.
بنابراین مشورت با یک دکوراتور یا مهندس معمار و طراح دکوراسیون را هرگز فراموش نکنید. این امر به شما کمک می‌کند بهترین انتخاب را داشته باشید و برای مدت طولانی از انتخاب خود رضایت داشته باشید.

راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه
دستیابی به راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه

قیمت و جنس،دو کفه ترازو

شاید مایل باشید متناسب با هزینه ای که می خواهید صرف کنید کابینت آشپزخانه را سفارش دهید. بنابراین بهتر است ابتدا یک سر به بازار ساخت کابینت بزنید یا حداقل راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه را مطالعه بفرمایید.

بهتر است با تمام متریال های موجود و بروز آشنا شوید. سپس متناسب با بودجه تان متریال مورد نظر را انتخاب کنید. برخی متریال ها به شرح زیر می باشد:

  • کابینت تمام چوب: تمام بدنه یا درب های آن از جنس چوب طبیعی (بلوط، راش و…) ساخته می شود. البته قیمت تمام شده بسیار بالایی دارند.
  • جنس MDF: در راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه، mdf چند گزینه را به شما معرفی می کند. می توانید کابینت را به صورت تمام mdf سفارشدهید. البته اگر می‌خواهید مخارج تمام شده کمتر باشد بدنه اصلی را از جنس فلز انتخاب کنید. درب ها و بخش هایی که در معرض دید قرار دارد را mdf در نظر بگیرید. فلز استفاده ‌شده ضد زنگ می باشد (گالوانیزه روی، الکترواستاتیک).
  • کابینت گلاس: قیمت بالاتری نسبت به mdf دارد. ظاهری این متریال براق است که برای آشپزخانه های کوچک مناسب می باشد. انعکاس نور را در فضا به همراه دارد. می توانید به صورت تک رنگ یا ترکیبی سفارش دهید، اما سطح کاملاً ساده است.
  • کابینت ممبران: کیفیت بسیار بالایی دارد و حتی برای سبک کلاسیک و هنر منبتکاری قابل استفاده می باشد. البته قیمت بالایی نسبت به متریال های دیگر دارد. همانطور که در کابینت های mdf ذکر شد می توانید بدنه را تمام فلز و درب ها را از جنس ممبران انتخاب کنید.
  • کابینت با روکش چوب: اگر چوب طبیعی دوست دارید اما هزینه تمام شده بالا است می توانید کابینت mdf را با روکش چوب طبیعی سفارش دهید.

رنگ کابینت،تابع سبک دکوراسیون

در معماری و دکوراسیون داخلی، قانون و ایده‌های نوآورانه ارتباط متقابلی دارند. نمی‌توان هر تناژ رنگی را برای سبک خاص اجرا کرد. به عنوان مثال در سبک مدرن فقط رنگ های خنثی و تک رنگ کاربرد دارند. در سبک معاصر دستتان بازتر است، از تناژ های تیره و روشن می توان استفاده کرد. رنگ هایی مانند بنفش، سرمه ای تیره یا روشن، یاسی و.. را می توان با یکدیگر ترکیب کرد.

البته باید از شلوغی و عدم توازن رنگها بپرهیزید. بین تمام اِلمان ها از نظر بصری باید توازن رنگی وجود داشته باشد. بنابراین توصیه تیم تخصصی کاژه این است که همزمان با انتخاب سبک، رنگ را نیز مشخص کنید.
در زمان سفارش و خرید باید جزئیاتی را که مد نظر دارید بیان کنید. به عنوان مثال نوع دستگیره، نوع درب، نوع نورپردازی، نحوه باز شدن درب و … را می توان نام برد.
اگر در زمان انتخاب به موارد ذکر شده توجه داشته باشید می توانید یک دکوراسیون منحصر به فرد را داشته باشید. در نتیجه رضایت تمام اعضای خانواده را به همراه خواهد داشت.

رنگ کابینت، تابع سبک دکوراسیون
دستیابی به راهنمای سفارش و خرید کابینت آشپزخانه
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

۲ Responses