مدت زمان اجرای پارتیشن شیشه ای یک سالن فلت 100 متری چقدر است؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

مدت زمان اجرای پارتیشن شیشه ای یک سالن فلت 100 متری چقدر است؟

محاسبه مدت زمان لازم جهت ساخت و اجرای پارتیشن شیشه ای

هر پروژه ی دکوراسیون داخلی نیاز به عقد قرارداد مابین کارفرما و دکوراتور دارد که تمام جزئیات پروژه اعم از مدت زمان اجرای پارتیشن شیشه ای هم در قرارداد بیان می شود. از این رو دکوراتور بایستی بنا به اطلاعات موجود و طراحی پارتیشن شیشه ای ، مدت زمان آماده سازی پروژه را بیان کند. آماده سازی پروژه در مدت زمان تخمین زده شده، اهمیت فوق العاده بالایی دارد چرا که عدم رعایت زمان بندی شامل ضرر و زیان مالی می شود. برای مثال طراحی، ساخت و اجرای پارتیشن شیشه ای در فضای اداری نیازمند سرعت بالا می باشد تا با برقراری نظم در فضای اداری و شرکتی، شروع کار کارمندان و مدیران به موقع آغاز گردد.

محاسبه مدت زمان لازم برای ساخت و اجرای پارتیشن شیشه ای به عنوان دکوراسیون داخلی، به عوامل متعددی از جمله نوع اتاق شیشه ای، متریال مورد نیاز، متراژ فضای ساختمان و شرایط کاری دکوراتور بستگی دارد. در این مقاله مدت زمان ساخت انواع مختلف پاتیشن شیشه ای در یک سالن فلت به متراژ 100 متر مربعی را بررسی می کنیم.

مدت زمان لازم جهت ساخت پارتیشن شیشه ای فریم دار

• پارتیشن با فریم ام دی اف یا چوبی

پارتیشن شیشه ای با فریم چوب و ام دی اف، علاوه بر شیشه تک جداره، با شیشه دو جداره هم قابل اجرا می باشد. هزینه ساخت این نوع اتاق شیشه ای، به دلیل بالا بودن قیمت ام دی اف و چوب نسبت به شیشه، نسبتا بالاتر می باشد و علاوه بر قیمت بالا، کیفیت مناسبی ندارد. بازسازی ساختمان با پارتیشن شیشه ای با فریم چوبی و ام دی اف، در مدت کوتاهی صورت می گیرد.

مدت زمان لازم برای طراحی، ساخت و اجرای اتاق شیشه ای فریم دار در یک سالن فلت به متراژ 100 متر مربع، معادل 7 تا 10 روز می باشد. ناگفته نماند که شیشه های به کار رفته در ساخت این نوع اتاق شیشه ای، سکوریت نمی باشد. از این رو پروژه ی ساخت و اجرای اتاق شیشه ای با فریم چوب و ام دی اف در مدت زمان کوتاه، انجام می شود. امروزه دکوراتورها و مشتریان کم تر از قبل به این نوع پارتیشن توجه نشان می دهند.

زمان اجرای پارتیشن شیشه ای با فریم ام دی اف یا چوبی
زمان اجرای پارتیشن شیشه ای با فریم ام دی اف یا چوبی

• پارتیشن با فریم آلومینیوم

پارتیشن شیشه ای با فریم آلومینیوم بر خلاف پارتیشن شیشه ای با فریم چوبی، از شیشه سکوریت شده به عنوان متریال استفاده می کند. مرحله ی ساخت آن به این شکل است که در ابتدا کل اتاق شیشه ای فریم بندی می شود و سپس با مدول بندی شیشه ها، سایز شیشه های مورد نیاز پروژه مشخص می شود.

پس از مشخص شدن ابعاد شیشه مورد نیاز، شیشه های برش زده می شوند و برای سکوریت شدن اقدام می شود. پارتیشن شیشه ای با فریم آلومینیومی را می توان با شیشه سکوریت تک جداره و دو جداره ساخت. شیشه ی مناسب دکوراسیون داخلی با فریم آلومینیوم، قطری معادل 6 میلی متری دارد از طرفی شیشه سکوریت 6 میلی متری در بازار محدود است و سکوریت کردن شیشه ها کمی زمان بر است.

زمان لازم برای سکوریت کردن شیشه ها معمولا بین 10 الی 12 روز می باشد. طراحی، ساخت و اجرای اتاق شیشه ای در یک سالن فلت به متراژ 100 متر مربع، مدت زمانی در حدود 20 تا 25 روز لازم دارد. دکوراسیون کاژه با تعهد کاری فوق العاده بالایی که در مقابل مشتریان خود دارد، پروژه های مجموعه خود را با بالاترین کیفیت و سریع ترین زمان ممکن اجرا می کند.

مدت زمان لازم جهت ساخت پارتیشن شیشه‌ای فریم لس یا بدون فریم

• پارتیشن فریم لس یا بدون فریم

پارتیشن شیشه ای فریم لس یا بدون فریم، فاقد فریم و چهارچوب آلومینیومی، آهنی، چوبی و یا ام دی افی می باشد. مقاومت و استحکام اتاق شیشه ای فریم لس در سطح بالا قرار دارد و از طرفی قیمت این نوع بازسازی بسیار مناسب می باشد. این نوع دکوراسیون داخلی پرطرفدار و پرکاربرد است که با شیشه سکوریت اجرا می شود. اتاق شیشه ای با شیشه سکوریت تک جداره و دو جداره قابل ساخت است.

مدت زمان لازم برای طراحی، ساخت و اجرای پارتیشن شیشه ای بدون فریم و یا فریم لس با شیشه سکوریت تک جداره در یک سالن فلت به متراژ 100 متر مربع، معادل 10 روز می باشد. از طرفی طراحی، ساخت و اجرای پارتیشن شیشه ای فریم لس با شیشه سکوریت دو جداره برای متراژ 100 متر مربع، معادل حدودا 14 روز می باشد. دکوراسیون کاژه با مجموعه ای متعهد و دکوراتورهای مجرب، کیفیت بالا را شعار کاری خود قرار داده است. از این رو در کوتاه ترین و مناسب ترین زمان ممکن می تواند پروژه ها به سرانجام می رساند.

زمان اجرای پارتیشن شیشه ای
زمان اجرای پارتیشن شیشه ای

آیا متریال انتخابی کارفرما در مدت زمان ساخت پارتیشن تاثیر دارد؟

بله، متریال انتخابی کارفرما زمینه طراحی پارتیشن را فراهم می کند. متریال به کار رفته در ساخت اتاق شیشه ای شامل ضخامت و رنگ شیشه، نوع پارتیشن، نوع فریم و نوع درب می شود. ساخت اتاق شیشه ای با متریال کمیاب در بازار نیازمند زمان بیشتری است. چرا که دسترسی محدود می شود و گاها سفارش دادن متریال تا رسیدن آن ها به دست دکوراتورها، چندین روز طول می کشد.

دکوراسیون کاژه با ارائه متریال مناسب و با کیفیت به مشتریان عزیز خود، انتخاب متریال را برای کارفرما آسان می کند. از طرفی در این شرایط دکوراتورها به متریال دسترسی دارند و دغدغه دسترسی محدود و عدم دسترسی به متریال را ندارند. مدت زمان اجرای پارتیشن شیشه ای در یک سالن فلت با متراژ 100 متر مربعی در شرایط مختلف بررسی شد و قابل ذکر است برای متراژ کم تر، زمان کم تر و برای متراژ بیشتر، زمان بیشتری لازم است.

پارتیشن شیشه ای فریم لس
پارتیشن شیشه‌ای فریم لس
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته