برای زیباسازی خانه قدیمی با هزینه کم، حتماً این ایده‌ها را امتحان کنید!

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

برای زیباسازی خانه قدیمی با هزینه کم، حتماً این ایده‌ها را امتحان کنید!

برای زیباسازی خانه قدیمی با هزینه کم، حتماً این ایده‌ها را امتحان کنید!

آیا تا به حال درباره زیباسازی خانه با هزینه کم فکر کرده‌اید؟ آیا می‌دانستید برای انجام این کار، گزینه‌های مختلفی در معرض انتخابتان قرار دارند؟

شاید بعد از چند سال، ناگهان به خود بیایید و ببینید خانه‌ای که ساکن آن هستید کهنه و قدیمی شده و نیازی مبرمی به بازسازی دارد. در این صورت احتمالاً مترصد رسیدن فرصتی می‌مانید که بتوانید با نوسازی خانه، در همان جایی که دوست دارید زندگی کنید.

احساستان را کاملاً درک می‌کنم. ظاهرِ خانه‌ای که من امروز در آن زندگی می‌کنم هیچ شباهتی به‌ روز اولی که آن را خریدیم، ندارد. از آن روزها، کاغذ دیواری گل‌دار، کاشی‌های صورتی و فرش پشمی سبزرنگ را خیلی خوب به خاطر دارم. تصویر زیر، نمایی از آشپزخانه همان خانه است. عکسی که نگاه کردن به آن برایم بسیار نوستالژیک است.

داشتن یک آشپزخانه رؤیایی برای بسیاری از ما یک آرزوی بزرگ است. دوست داریم آشپزخانه ما نیز شبیه تصاویر اینستاگرامی باشد؛ یا حداقل ظاهر شکیل و مدرنی داشته باشد. افراد زیادی را می‌شناسم که برای بازسازی آشپزخانه‌های قدیمی یا حمام‌های کوچک خانه خود، سال‌های زیادی پس‌انداز می‌کنند. آن‌ها صبورانه با زندگی در خانه‌ای که ظاهرش را دوست ندارند کنار می‌آیند؛ با این امید که بالاخره روز تغییر فرا خواهد رسید. به‌هرحال این یک ایده قابل‌احترام است.

اما اگر بدانید بدون بازسازی‌های پرهزینه هم می‌توانید نمای خانه را کاملاً متحول و به‌روز کنید چطور؟ آیا حاضر نیستید به جای خرج مبالغ سنگین در چند سال بعد، همین امروز و با هزینه‌ای اندک، این تغییر را ایجاد کنید؟ شما می‌توانید با پیاده‌سازی چند ایده کاربردی و ارزان، نمای مدرنی به منزلتان بخشیده از و همین امروز از سکونت در آن لذت بیشتری ببرید. این یعنی همان زیباسازی خانه با هزینه کم!

شاید بپرسید مگر می‌شود؟ البته که می‌شود! وقتی افراد زیادی توانسته‌اند این کار را انجام دهند، چرا شما نتوانید؟ یکی از این افراد، خودِ من هستم! وقتی عکس‌های قبل و بعد خانه‌ام را پس از پیاده‌سازی ایده‌هایم به دیگران نشان می‌دهم، شگفت‌زده می‌شوند. آن‌ها باور نمی‌کنند این خانه شیک و مدرن، همان خانه کهنه و قدیمی باشد. پس اجازه دهید 10 ایده ساده و کاربردی را برای زیباسازی خانه (بدون بازسازی) با شما عزیزان در میان بگذارم.

 

1. رنگ‌آمیزی

بدون تردید، بهترین و نزدیک‌ترین راه برای ایجاد تغییر اساسی و زیباسازی خانه، رنگ‌آمیزی است. رنگ‌ها، قدرتمندترین سلاح شما برای زدودن رنگ کهنگی از چهره ساختمان هستند. اما اشتباه نکنید؛ وقتی از رنگ‌آمیزی صحبت می‌کنیم، صرفاً نباید رنگ کردن دیوارها را مدنظر قرار دهیم. بله! شکی نیست که باید دیوارهای خانه را متناسب با سبک و سلیقه خودتان رنگ بزنید و ظاهر نو و تمیزی به آن ببخشید. بااین‌حال، غیر از دیوار، آیتم‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید ظاهرشان را با رنگ‌آمیزی دگرگون کنید. این آیتم‌ها عبارت‌اند از:

رنگ‌آمیزی

کابینت‌های آشپزخانه

شاید تغییرات شگفت‌انگیز نمای آشپزخانه به‌واسطه رنگ‌آمیزی کابینت‌هایش، در منزل دوستان یا اقوام به چشمتان خورده باشد. پس چرا خودتان چنین ایده‌ای را پیاده نمی‌کنید؟

رنگ‌آمیزی کابینت‌های چوبی با رنگ‌های جدید و تازه، راهی عالی برای تغییر کامل نمای آشپزخانه است.

کمد سرویس بهداشتی

کمد سرویس بهداشتی

رنگ‌آمیزی درست مثل کابینت‌های آشپزخانه، به نمای کهنه سرویس بهداشتی منزلتان نیز جان تازه‌ای می‌بخشد. عکس زیر عمق و میزان تغییر در نمای سرویس بهداشتی را بهتر نشان می‌دهد. فوق‌العاده به نظر می‌رسد؛ این‌طور نیست؟!

درها

درها

تعویض درب منزل یک راهکار نسبتاً گران‌قیمت در زیباسازی خانه است. پس این گزینه فعلاً در فهرست اقتصادی و ارزان‌قیمت ما جایی ندارد. در عوض، رنگ‌آمیزی درب، راهکاری عالی برای صرفه‌جویی در هزینه و ایجاد ظاهر شیک و مدرن برای نمای بیرونی خانه است.

شما می‌توانید برای افزایش هر چه بیشتر جذابیت بصری خانه، درهای داخلی را نیز رنگ بزنید. این کار روح و شخصیت جدیدی را در کالبد بنا می‌دمد.

قرنیزها و تزئینات چوبی

قرنیزها و تزئینات چوبی

در این زمینه که آیا باید قرنیزها و تزئینات چوبی را رنگ کرد یا نه، نظرات متفاوتی وجود دارد. بسیاری از افراد، ظاهر کلاسیک تزئینات چوبی را دوست دارند و با پوشاندن زیبایی طبیعی آن‌ها به‌واسطه رنگ‌آمیزی موافق نیستند. اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند که تزئینات چوبیِ کارشده در منزلشان، ظاهر تمیز و تازه‌ای داشته باشد. برای این سؤال که آیا باید تزئینات چوبی را رنگ کنیم یا نه، واقعاً پاسخ قطعی و درستی وجود ندارد. شما در حال تصمیم‌گیری برای خانه خودتان هستید؛ بنابراین در وهله اول باید سلیقه و ترجیح خودتان را در اولویت قرار دهید. باید کاری را انجام دهید که ظاهر خانه را مطابق با خواست شما و اعضای خانواده تغییر دهد.

بااین‌حال، تجربه شخصی به من می‌گوید که رنگ‌آمیزی قرنیزها و تزئینات چوبی با رنگ سفید، فضای خانه را از این رو به آن رو می‌کند! بنابراین اگر به دنبال یک تغییر و تحول اساسی و زیباسازی خانه قدیمی با هزینه کم هستید، این ایده می‌تواند برای شما مناسب باشد. عکس زیر را ببینید تا بهتر متوجه شوید که رنگ‌آمیزی تزئینات چوبی، چقدر می‌تواند تفاوت ایجاد کند.

آیتم‌های درون ساخته (توکار)

آیتم‌های درون ساخته (توکار)

آیا به رنگ‌آمیزی آیتم‌هایی مثل کمدها که به‌طور پیش‌فرض، بخشی از طراحی خانه هستند، فکر کرده‌اید؟ شخصاً از طرفداران پر و پا قرص این آیتم‌ها هستم. بااین‌حال، وجود آن‌ها بعضاً می‌تواند باعث شود که ظاهر خانه قدیمی به نظر برسد. ممکن است اولین ایده شما در ارتباط با آیتم‌هایی مثل کمدهای توکار، حذف آن‌ها باشد. بااین‌حال، قبل از انجام این کار بهتر است ایده رنگ‌آمیزی آن‌ها را امتحان کنید. اگر کمد یا قفسه توکارِ محکم و باکیفیتی دارید که ظاهر خوبی هم دارد، یک لایه رنگ تازه شاید تمام آن چیزی باشد که برای به جلوه آوردن آن لازم است.

کاشی‌ها

کاشی‌ها

بسیاری از خانه‌های قدیمی دارای کاشی‌های بعضاً رنگارنگی هستند که با معیارهای زیبایی‌شناسی امروز، همخوانی ندارند. کاملاً یادم هست که کاشی آشپزخانه ما صورتی و کاشی سرویس بهداشتی آن آبی‌رنگ بود. اگر کاشی‌های خانه شما هم‌چنین وضعیتی دارند، ممکن است به فکر تعویض آن‌ها افتاده باشید. بااین‌حال، تعویض کاشی‌ها، پروژه‌ای نسبتاً بزرگ و گران است که آشفتگی و درهم‌ریختگی زیادی به بار می‌آورد. بنابراین اگر کاشی‌ها سالم بوده و در وضعیت مناسبی هستند، بهتر است به جای تعویض آن‌ها در پروژه زیباسازی خانه، رنگشان کنید.

انجام این کار، ظاهر کاملاً متفاوتی به کاشی‌ها می‌بخشد و کل محوطه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اگر درباره این ایده برای زیباسازی خانه مطمئن نیستید، تصاویر حمام زیر را قبل و بعد از رنگ‌آمیزی با هم مقایسه کنید. همان‌طور که می‌بینید علاوه بر کاشی‌های کف، کاشی‌های دیواری و حتی وان و روشویی نیز رنگ شده‌اند. باورش سخت است که هر دو عکس متعلق به یک حمام باشند؛ نه؟!

کانترها

کانترها

اکثر مردم گمان می‌کنند برای تغییر ظاهر زشت کانتر یا سنگ اپن آشپزخانه و سرویس بهداشتی نمی‌توانند کاری انجام دهند. اما رنگ‌آمیزی در این مورد نیز یک راهکار عالی برای زیباسازی خانه است. رنگ‌آمیزی کانتر واقعاً می‌تواند ظاهر کلی آشپزخانه یا سرویس بهداشتی را تغییر دهد. اگر شک دارید به عکس زیر با دقت نگاه کنید.

شومینه

شومینه‌ها

شومینه‌های آجری، پای ثابت اکثر خانه‌های قدیمی هستند. ممکن است با شومینه منزلتان به این دلیل که نمای اتاق را تاریک و سنگین کرده، میانه چندان خوبی نداشته باشید! اما رنگ کردن آن به‌سادگی می‌تواند اوضاع را عوض کند. افراد زیادی را سراغ داریم که با انجام همین کار ساده، نتیجه فوق‌العاده‌ای از زیباسازی خانه قدیمی با هزینه کم گرفته‌اند.

برای شومینه‌های آجری ایده دیگری هم وجود دارد. به جای رنگ کردنِ کامل آن‌ها می‌توانید با استفاده از روش‌هایی مثل آهک شویی، ضمن حفظ نسبیِ اصالت شومینه‌های آجری، ظاهر درخشان و براقی برایشان ایجاد کنید. این ایده برای خانه‌هایی با سبک روستایی یا ساحلی در مقایسه با رنگ‌آمیزی مستقیم، مناسب‌تر به نظر می‌رسد. چون تنوع رنگی آجر در بافت شومینه نمای خاصی به آن می‌بخشد. مشاهده تصویر زیر، ذهنیت بهتری در این خصوص برایتان ایجاد می‌کند.

وسایل روشنایی

وسایل روشنایی

ما در ادامه به‌طور مفصل‌تر درباره وسایل روشنایی و تعویض آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اما شاید برای تعویض وسایل روشنایی بودجه کافی در اختیار نداشته باشید؛ در این صورت می‌توانید با رنگ‌آمیزی آیتم‌های کهنه و رنگ‌پریده، ظاهر آن‌ها را متحول کنید. فقط باید یک قوطی اسپری رنگ بردارید و آن را روی نواحی موردنظر بپاشید. این کار غیر از یک گردگیری ساده، به آماده‌سازی دیگری نیاز ندارد و انجام آن بسیار آسان هست.

مطمئناً بعد از انجام این کار متعجب می‌شوید که یک رنگ‌آمیزی کوچک چطور می‌تواند یک چراغ روشنایی یا لوستر قدیمی را به جلوه بیاورد. عکس بالا را ببینید!

دستگیره های در

دستگیره‌های در

رنگ‌آمیزی دستگیره‌های در هم حکایتی شبیه به رنگ‌آمیزی وسایل روشنایی دارد. در اینجا هم یک اقدام کوچک، زمینه‌ساز یک تغییر بزرگ می‌شود. البته که تعویض دستگیره‌های در همیشه می‌تواند یکی از گزینه‌های روی میز در بحث زیباسازی خانه باشد؛ اما اگر به دنبال روش سریع‌تر، آسان‌تر و ارزان‌تری برای نوسازی دکوراسیون منزل هستید، می‌توانید دستگیره‌ها را رنگ کنید.

بسیار خب! این‌ها مواردی بودند که می‌توانید با رنگ کردن آن‌ها، نمای خانه را تازه و متفاوت کنید. امیدواریم بعد از مشاهده تغییرات حاصل از رنگ‌آمیزی، شما هم به این نتیجه برسید که چرا رنگ، بهترین دوست شما برای تغییر نمای خانه است؟ بااین‌حال، رنگ‌آمیزی تنها انتخاب شما نیست. حالا بیایید راه‌های ساده دیگر را برای نوسازی خانه قدیمی با هزینه کم بررسی کنیم.

بازسازی ساختمان - کاژه

2. تعویض وسایل روشنایی

تعویض وسایل روشنایی مثل چراغ، لوستر، شعله‌های دیواری و … راهی عالی جهت خلق ظاهری تازه برای خانه شماست. انجام این کار در عین سادگی، تأثیر بصری قابل‌توجهی دارد. می‌توانید کار را با تعویض چراغ‌های ورودی کهنه، لوسترهای اتاق غذاخوری و چراغ‌های سرویس بهداشتی شروع کنید. در مرحله بعد می‌توانید سراغ تعویض چراغ‌های سقفیِ توکار بروید.

3. ارتقای درهای خانه

3. ارتقای درهای خانه

جالب است بدانید که خانه ما در ابتدا دارای درهای ساده و مسطح با دستگیره‌های براق و برنجی بود (تصویر زیر). این ظاهری نبود که برای درهای خانه چندان باب میلمان باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم درهای خانه را با درهای سفید و پنلی جایگزین کنیم. راستش را بخواهید این تغییر، تفاوت بزرگی ایجاد کرد. ناگهان دیدیم که نمای راهروهای خانه دگرگون شده و بسیار تمیزتر و روشن‌تر از قبل به نظر می‌رسند. این دگرگونیِ ظاهری به کل فضای خانه سرایت کرد و آن‌قدر حس خوشایندی داشت که نمی‌توان آن را توضیح داد!

برای اینکه شما هم تجربه مشابهی داشته باشید، لزومی ندارد که همه درهای خانه را عوض کنید. می‌توانید یک یا چند در را عوض نموده و برای بقیه درها راهکارهای قبلی (رنگ‌آمیزی، تعویض دستگیره و …) را پیاده کنید. اضافه کردن نقش و الگو به بافت چوبی درها نیز می‌تواند ایده خوب دیگری برای زیباسازی خانه باشد.

5. تغییر قرنیزها

5. تغییر قرنیزها

خانه ما در ابتدا دارای قرنیزهای کوچک و از جنس چوب بلوط بود. ظاهرش بد نبود اما آن‌قدرها هم تعریفی نداشت. آن‌ها تا حد زیادی با لکه‌های روی کف چوبی ساختمان همرنگ بودند و به‌نوعی با یکدیگر ادغام می‌شدند. بعد از تعویض درهای خانه، تمام تزئینات اطراف درها و همین‌طور قرنیزها را نیز عوض کردیم. به جای مدل قبلی، قرنیزهای بلندتری روی دیوار کار کردیم و روی آن‌ها رنگ سفید زدیم. تفاوت ظاهری، واقعاً محسوس و بزرگ بود.

به‌عنوان یک قاعده کلی در زیباسازی خانه اگر قرنیزهای ساختمان سفید و ساده هستند، معمولاً لازم نیست کاری انجام دهید. اما اگر قرنیزهای خانه (مثل خانه ما) بیش‌ازحد کوچک هستند یا از نگاه شما قدیمی به نظر می‌رسند، قویاً پیشنهاد می‌کنیم آن‌ها را تغییر دهید.

5. تغییر قرنیزها

درباره قرنیزها می‌توانید به اجرای ایده‌های دیگر نیز فکر کنید. یک ایده خوب، اضافه کردن تکه‌های تزئینی کوچک (به اندازه 2.5 تا 5 سانتی‌متر) به بالای قرنیزهاست. با این کار، قرنیزها بزرگ‌تر به نظر می‌رسند. فاصله بین قرنیز تا تکه‌های اضافه‌شده را مثل تصویر بالا می‌توانید رنگ بزنید.

تعویض موکت‌های قدیمی

5. تعویض موکت‌های قدیمی

عمر متداول یک موکت بین 10 تا 15 سال است؛ اگر موکت خانه شما قدیمی‌تر از این باشد، زمان تعویض آن فرا رسیده است. قبل از تعویض موکت‌ها در عملیات زیباسازی خانه، نگاهی به زیر آن‌ها بیندازید تا وضعیت سلامت کف‌پوش‌ها را بررسی کنید. کف‌پوش‌های چوب سخت (Hardwood) نه‌تنها بسیار شیک و شکیل هستند، بلکه تمیز کردنشان نیز راحت‌تر است. علاوه بر این، کف‌پوش‌های چوبی ماندگاری بیشتری داشته و حاوی مواد آلرژی‌زا مانند گردوغبار نیستند.

حواستان باشد تا زمانی که فرش را از جا نَکَنید، نمی‌توانید از وضعیت کف زیر آن مطلع شوید. با این توضیح، این کار تا حدی شبیه یک قمار است! البته با عملیات پرداخت می‌توان ظاهر بیشتر کف‌های چوبی را نوسازی کرد. بااین‌حال در برخی موارد ممکن است چوب در اثر نفوذ آب و رطوبت آسیب جدی دیده باشد. در چنین موقعیت‌هایی چاره‌ای جز تعویض کف‌پوش وجود ندارد. در این صورت می‌توانید سراغ کف‌پوش‌های جدید بروید. اگر می‌خواهید ظاهر کف خانه بسیار به‌روز و مدرن باشد، کف‌پوش‌های وینیل لوکس احتمالاً بهترین گزینه‌های روی میز هستند.

تعویض موکت‌های قدیمی

6. تعویض ترموستات، کلیدها و پریزهای برق

تا همین چند سال قبل، رنگ عاجی (سفید مایل به زرد) یک رنگ بسیار پرطرفدار در خرید کلید و پریز بود. اما امروز که رنگ سفید به انتخاب نخست اغلب خریداران تبدیل شده، عاجی شاید کمی کهنه و حتی چرک به نظر برسد. خبر خوب این است که برای تعویض کلیدها و پریزها در راستای زیباسازی خانه، لزوماً نباید یک برق‌کار حرفه‌ای باشید! تعویض کلید و پریز قدیمیِ عاجی رنگ با مدل‌های سفید جدید، شاید در نگاه اول تغییر چندان بزرگی نباشد؛ اما خواهید دید که همین تغییر ظاهراً کوچک چطور می‌تواند ظاهر جدیدی به اتاق‌ها بدهد.

تعویض موکت‌های قدیمی

در مورد ترموستات‌های قدیمی نیز بهترین کار، تعویض آن‌هاست. این ترموستات‌ها نه‌تنها ظاهر کهنه‌ای دارند بلکه به دلیل فناوری قدیمی و سیستم آنالوگشان می‌توانند هزینه‌زا باشند. شما می‌توانید این ترموستات‌ها را با مدل‌های جدید و قابل‌برنامه‌ریزی جایگزین کنید و در فرایند زیباسازی خانه با یک تیر، دو نشان بزنید. به این ترتیب هم منزلتان نمای بهتری پیدا می‌کند و هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی زیادی می‌شود.

7. تعویض شیرآلات

7. تعویض شیرآلات

وجود شیرآلات قدیمی در حمام و سرویس بهداشتی، به‌سرعت ظاهر آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این شیرآلات باعث می‌شود که نمای کلی فضا، کهنه و سالخورده به نظر برسد. پس بهتر است هر چه سریع‌تر مدل‌های جدیدتر را جایگزین آن‌ها کنید. تعویض شیرآلات یک به‌روزرسانی آسان در بحث زیباسازی خانه است که تفاوت ملموسی در ظاهر کلی ایجاد می‌کند. این کار نیازی به لوله‌کشی ندارد و با داشتن کمی مهارت فنی، خودتان هم از عهده انجام آن برمی‌آیید.

اگر شیر آب حمام یا سرویس بهداشتی خانه، تک سوراخ است، باید به دنبال یک جایگزین تک سوراخ برای آن باشید. به عبارت دیگر، باید شیری پیدا کنید که دارای پیکربندی و ساختار مشابهی با شیر فعلی باشد. اگر تعویض شیر آب برایتان کار دشواری به نظر می‌رسد، این ویدئوی ساده اما کاربردی را تماشا کنید.

زینت کاری

8. زینت کاری

اضافه کردن جزئیات منحصربه‌فرد به یک اتاق مثل طرح‌های گچ‌بری، قرنیزهای پنجره‌ای یا روکوب‌های چوبی، یک ایده بسیار جذاب برای زیباسازی خانه و افزودن شخصیت به آن است.

اگر این جزئیات از قبل در خانه شما وجود دارند، حتماً آن‌ها را برجسته کنید تا بهتر به چشم بیایند. برای این منظور، یک رنگ‌آمیزی ساده کفایت می‌کند. در صورت فقدان این جزئیات، خودتان می‌توانید آن‌ها را به خانه اضافه نموده و نمای آن را متحول کنید. در بازار، پنل‌های روکوب آماده در مدل‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارند که گزینه‌های خوبی برای تغییر نما هستند. در تصویر بالا می‌بینید که نصب چارچوب‌های تزئینی روی دیوار، چه جلوه خوبی به اتاق غذاخوری داده است.

تعویض دستگیره‌ها

9. تعویض دستگیره‌ها

اگر کابینت‌های زیبا، تمیز و خوش‌رنگی دارید و تمایلی به رنگ زدنشان ندارید، می‌توانید نسبت به تعویض دستگیره‌ آن‌ها اقدام کنید. این یک پروژه آسان و درعین‌حال ارزان در زیباسازی خانه است که واقعاً هیچ بهانه‌ای برای انجام ندادنش وجود ندارد!

درباره دستگیره‌های در نیز می‌توانید همین کار را انجام دهید که قبلاً هم اشاره کوتاهی به آن داشتیم. اگر فکر می‌کنید تعویض دستگیره‌های در، تأثیر زیادی روی ظاهر خانه ندارد، به تصویر زیر نگاه کنید!

دستگیره‌های در

10. تغییر پوشش روی پنجره‌ها

هیچ چیز به اندازه پوشش قدیمی روی پنجره‌ها، ظاهر یک اتاق را کهنه نشان نمی‌دهد. بنابراین اگر مدت‌هاست که پرده‌ها یا نورگیرهای سنگین و تیره را در اتاق آویزان کرده‌اید، وقتش رسیده آن‌ها را بردارید.

شما باید آن‌ها را با پوشش‌های شیک، شکیل و مدرن جایگزین کنید. با این کار علاوه بر اینکه نور طبیعی بیشتری وارد اتاق می‌شود، ظاهر اتاق نیز جلوه چشم‌نوازی پیدا می‌کند. بنابراین شک نکنید که تعویض پوشش روی پنجره‌ها، ارزش سرمایه‌گذاری را دارد!

تغییر پوشش روی پنجره‌ها

سخن آخر

تا قبل از خواندن این مقاله، احتمالاً گمان نمی‌کردید که برای زیباسازی خانه با هزینه کم، این همه راهکار آسان و درعین‌حال مؤثر وجود داشته باشد. بااین‌حال یک نکته را نباید فراموش کنید. آن هم این است که انجام این اقدامات به زمان نیاز دارد. این تغییرات، یک‌شبه رخ نمی‌دهند و گاهی ممکن است اجرای همه آن‌ها، چند سال طول بکشد. مطمئن باشید که اگر شما هم دست به کار شوید، خواهید دید که نتیجه این تغییرات ساده، چقدر خوشایند و تأثیرگذار است.

آیا از نمای فعلی خانه فعلی خسته شده‌اید؟ آیا رنگ کهنگی به چهره خانه نشسته؟ آیا حس می‌کنید ظاهر منزلتان در سبک‌های قدیمیِ متعلق به دهه‌های گذشته گیر کرده؟ برای تغییر این شرایط و زیباسازی خانه لزوماً نباید متحمل زحمت زیاد و هزینه‌های سنگین شوید. کافی است محض امتحان، یکی از روش‌های گفته‌شده در این راهنما را امتحان کنید. اگر نتیجه کار باب میلتان نبود (که بعید است، نباشد!)، آنگاه می‌توانید به اجرای عملیات بازسازی خانه فکر کنید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته