ساخت انواع آلاچیق در محوطه سازی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

ساخت انواع آلاچیق در محوطه سازی

اصول ساخت انواع آلاچیق در محوطه سازی

محوطه سازی یکی از اساسی ترین طراحی‌های معماری امروزی است. در مقاله امروز قصد داریم اصول ساخت انواع آلاچیق، در محوطه‌سازی را بررسی کنیم. در این مقاله قرار است به این موضوع بپردازیم که متناسب با محوطه حیاط و باغ ویلا، چه نوع آلاچیقی باید ساخته شود. به احتمال زیاد شما در محوطه‌ پارک‌ها و باغ‌های بزرگ، اماکن تفریحی انواع آلاچیق‌ها را دیده باشید. همان طور که می‌دانید این آلاچیق‌ها در انواع مختلف و با استفاده از متریال متفاوت طراحی و اجرا می‌شوند. آلاچیق یکی از المان‌های مهم و کاربردی در زمینه لند اسکیپ است.

برای این که تجربه خوبی در رابطه با ساخت محوطه داشته باشید، توجه به المان‌های مختلف در طراحی لند اسکیپ را حتما در دستور کار قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با ساخت محوطه، بازسازی ساختمان می‌توانید از تجربیات و مهارت‌های گروه مهندسی کاژه استفاده کنید. گروه مهندسی کاژه با استفاده از تکنولوژی نوین صنعت ساخت و ساز، امروزه برای بازسازی ساختمان از به روز‌ترین ایده‌ها استفاده می‌کند.

انواع آلاچیق و استفاده از آن در لند اسکیپ

محوطه سازی یکی از بخش‌های تخصصی معماری است. این بخش شامل عناصر و المان‌های زیادی است. آلاچیق نیز یکی از این عناصر مهم است که برای استفاده از آن در ایجاد لند اسکیپ، نیاز به دانش و مهارت کافی دارید. در واقع برای تنظیم هر یک از المان‌های محوطه سازی اصول و قوانین ویژه‌ای باید رعایت شوند. آلاچیق نیز از جمله عناصری است که در کنار داشتن کاربرد فراوان، باعث بهبود منظره و نمای ساختمان هم می‌شود. ساختار آلاچیق به گونه‌ای است که تقریبا در تمام فصول سال قابل استفاده است.

آلاچیق یکی از بخش‌های محوطه است که فضای صمیمانه‌ای ایجاد می‌کند، تا اعضای خانواده و دوستان دور هم جمع شوند. این بخش از لند اسکیپ هم چنین در نورپردازی محوطه تاثیر زیادی دارد. در محوطه کلی ساختمان، اجرا کردن بخش‌های مختلف لند اسکیپ کارایی و زیبایی محوطه را دو چندان می‌کند. هنگام اجرایی کردن آلاچیق در محوطه باغ و ویلا باید به استانداردهای ساخت محوطه توجه کنیم. در ادامه این استانداردها را بررسی خواهیم کرد.

آلاچیق در طرح‌ها و ابعاد گوناگون ساخته می‌شود، هم چنین برای ساخت این وسیله از متریال مختلف استفاده می‌شود. شما با داشتن یک آلاچیق مناسب در محوطه‌ی خانه‌تان می‌توانید یک فضای مناسب برای استراحت داشته باشید. امروزه با افزایش تنوع ایده پردازی در لند اسکیپ، و بهبود صنعت معماری، ساخت محوطه‌ی زیبا کاری آسان است. این پیشرفت در زمینه محوطه سازی باعث می‌شود بتوانید المان‌های متنوع را به حیاط منزل اضافه کنید. آلاچیق در سبک‌های گوناگون طراحی و اجرا می‌شود. پرگوها، مدرن، سنتی، قابل حمل انواع مختلف آلاچیق هستند که در محوطه باغ و ویلا‌ها و اماکن تفریحی، اجرایی می‌شوند. برای ساخت هر یک از این مدل‌ها از متریال و مصالح متفاوت استفاده می‌شود. در ادامه جزئیات ساخت و طراحی آلاچیق را بررسی خواهیم کرد.

آلاچیق سنتی

آلاچیق سنتی

برای ساخت آلاچیق سنتی و استفاده از آن در ایجاد لند اسکیپ، اغلب از چوب استفاده می‌شود. ساختار این نوع آلاچیق دارای اضلاع منظم است و از اصول هندسی منظم برای ساخت آن الگو برداری می‌شود. سقف این نوع از آلاچیق در اشکال مختلف طراحی می‌شود. سقف آلاچیق سنتی اغلب به شکل شیروانی طراحی می‌شود. جنس سقف‌ این آلاچیق نیز اغلب از چوب، نی، الیاف طبیعی، سفال و … است.

شما می‌توانید بر اساس سلیقه‌ی شخصی، طراحی فضای محوطه ساختمان مورد نظر، و ابعاد محوطه نوع آلاچیق را انتخاب کنید. نکته بسیار مهم این است که موقعیت قرار گرفتن آلاچیق را کجای محوطه در نظر می‌گیرید. آلاچیق باید در محلی قرار بگیرد که زاویه دید مناسبی به محوطه داشته باشد، اطراف آن موقعیت مناسب جهت ایجاد فضای سبز هم وجود داشته باشد.

محوطه سازی - کاژه

مهم‌ترین بخش ساخت آلاچیق

یکی از مهم‌ترین بخش‌های ساخت آلاچیق سقف آن است. هنگام استفاده از آلاچیق در محوطه سازی، باید دقت داشته باشید که جنس سقف آن مناسب شرایط جوی محل زندگی شما باشد. برای مثال اغلب در شمال کشور از پوشال‌های گیاهی برای سقف آلاچیق استفاده می‌شود. برای این که بتوانید از فضای سبز اطراف منزل خود به بهترین صورت استفاده کنید، در طراحی آلاچیق که نقش مهمی در این موضوع دارد، دقت کافی داشته باشید.

آلاچیق در هر مدل و ابعادی که باشد و برای ساخت آن از هر متریالی که استفاده کرده باشید، باید در مقابل تابش نور خورشید، بارندگی و برف بتواند از افراد محافظت کند. با رعایت اصول محوطه سازی و استفاده از المان‌های مناسب، فضای منزل شما قطعا دلپذیرتر و مطلوب‌تر خواهد بود. توجه کنید که بدنه آلاچیق و سقف آن علاوه بر داشتن طرح و شکل ظاهری مناسب، ماندگاری بالایی هم داشته باشد. اجرایی کردن هر یک از طرح‌های لند اسکیپ مستلزم صرف هزینه است. با انتخاب مصالح با کیفیت و طرح مناسب، از هدر رفتن سرمایه‌ خود جلوگیری کنید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته