ساخت انواع گنبدهای شیشه ای دکوراتیو

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

امروزه ساخت انواع گنبدهای شیشه ای برای تزیین بناهای مختلف با سبک های متفاوت گسترش یافته است و گنبدهای شیشه ای دکوراتیو به منظور ایجاد فضایی لوکس و با شکوه جایگزین گنبدهای آجری شده است. در معماری مدرن برای تزیین ساختمان ها از طرح های گوناگون گنبدهای شیشه ای به منظور ایجاد یک فضای شیک با نور مناسب استفاده می شود.

گنبدهای شیشه ای دکوراتیو

برای ساخت انواع گنبدهای شیشه ای دکوراتیو که به عنوان پر طرفدارترین گنبدهای تزیینی در مکان های عمومی پر کاربرد می باشد از انواع شیشه های مقاوم با بافت و رنگ متنوع استفاده می شود. تنوع در طراحی انواع گنبد های شیشه ای دکوراتیو دست طراحان را برای ساخت انواع متفاوت آن باز می گذارد.

طرح های اجرایی متفاوتی برای ساخت انواع گنبدهای شیشه ای وجود دارد که با سیستم های مختلفی ساخته و مونتاژ می شوند. تنوع رنگ شیشه برای گنبدهای شیشه ای در طرح های مختلف جهت سقف انواع فضا مورد استفاده قرار می گیرد. انواع متریال برای ساخت گنبدهای شیشه ای وجود دارد که جهت فضای داخلی و سقف انواع اماکن مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین ویژگی گنبدهای شیشه ای دکوراتیو ایجاد فضایی با ابهت و بزرگ، مقاومت بالا در برابر ضربه، زیبایی خیره کننده، استفاده از قطعات کوچک شیشه، وزن سبک و امکان نصب آسان آن می باشد.

از انواع گنبدهای شیشه ای که در معماری اسلامی جایگاهی ویژه دارد و قدمت آن به قرن ها پیش باز می گردد گنبد شیشه ای تیفانی می باشد. به منظور ایجاد درخشش در انواع گنبدهای شیشه ای از جمله گنبد تیفانی از رنگ های مختلفی استفاده می شود تا با تابش نور خورشید فضایی زیباتر نمایان شود. انواع گنبدهای شیشه ای تیفانی و استیند گلس با هر فرم و قوسی که ساخته شود برای استحکام بیشتر به لته های مختلف تقسیم می شود و از شیشه هایی با قطعات کوچک که طرح و رنگ متنوعی دارند استفاده می شود.

کاژه ; سازنده سقفهای نورگیر دکوراتیو

استفاده از گنبدهای شیشه ای دکوراتیو به عنوان سقف

انواع گنبدهای شیشه ای در فضای خارجی و داخلی، فضای بزرگ و کوچک، آپارتمان ها، مراکز تجاری و اداری کاربردی گسترده دارد. برای هر یک از ساختمان ها، گنبدهای شیشه ای به شکل متفاوتی طراحی می شوند تا نمایی مناسب تر را ایجاد کنند.

گنبدهای شیشه ای که به عنوان سقف دکوری مورد استفاده قرار می گیرند علاوه بر ساختار تزیینی به عنوان یکی از ساختارهای مطلوب برای ایجاد نور مناسب در محیط های داخلی اجرا می شوند. ارائه انواع گنبدهای شیشه ای با ساختار دکوراتیو در شرکت کاژه امکان پذیر است از این رو می توان تنوع طرح و رنگ متناسب با سلایق گوناگون را تهیه نمود.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته