سقف نورگیر شیشه ای گنبدی شکل

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

سقف نورگیر شیشه ای گنبدی شکل نمونه ای مناسب از ابزارهای کاربردی به عنوان پوشش سقف بناهای مختلف می باشد که در زمان های مختلف توانسته است شکوه و زیبایی را در مکان های عمومی به وجود آورد. سقف نورگیر شیشه ای به شکل گنبدی که در گذشته بیشترین کاربرد را برای ایجاد جذابیت سقف مساجد و کلیساهای مختلف ایفا می کرد، امروزه کاربردی گسترده در تمامی بناهای مدرن دارد.

طراحی ساختمان با سقف نورگیر شیشه ای

امروزه برای ایجاد زیبایی بیشتر  در دکوراسیون انواع ساختمان ها جهت طراحی سقف نورگیر گنبدی شکل از تکنیک شیشه های تزیینی استیند گلس و تیفانی به طور همزمان استفاده می شود. ترکیب شیشه های استیند گلس و تیفانی موجب تنوع در طراحی و ساخت شیشه های رنگی و تراش خورده برای ساخت نورگیر گنبدی شکل می شود. شیشه های مخصوص برای سقف های نورگیر بهتر است دارای جداره های مناسبی باشند تا عایق بندی به طور کامل صورت گیرد. ارائه انواع باکیفیت از شیشه های نورگیر برای طراحی یک سقف شیک و بادوام به شکل های مختلفی صورت می گیرد. شرکت کاژه انواع متفاوتی از این سقف های نورگیر شیشه ای را با طراحی مناسب و دلخواه مشتریان عرضه می کند.

ساخت و اجرای سقف نورگیر شیشه ای

شیشه های مختلف برای نصب و اجرای تخصصی برای عبور نور مطلوب در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند و انواع گنبدی شکل از این سقف های نورگیر به دلیل شکل ظاهری متفاوت مورد استقبال قرار گرفته اند. آب بندی کامل برای انواع مناسب از سقف های شیشه ای سبب جلوگیری از ورود گرد و غبار به فضای داخلی ساختمان می شود. هدف از ساخت سقف نورگیرگنبدی شکل از نوع شیشه ای استفاده از نور طبیعی به شیوه مطلوب و تلطیف شده می باشد که تا حدود زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

طراحان سقف های نورگیر از نوع شیشه ای برای ساخت انواع سقف نورگیر شیشه ای گنبدی شکل عوامل مختلفی را در نظر می گیرند که از مهم ترین آن ها توجه به ابعاد و اندازه سقف بنا، استفاده از رنگ مناسب، به کارگیری شیشه های مقاوم و مستحکم برای افزایش طول عمر مفید سقف گنبدی می باشد. سقف نورگیر شیشه ای گنبدی شکل را می توان به دو صورت متحرک و ثابت در مکان های مختلف مورد استفاده قرار داد. امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی پشت بام و پاسیو منازل و انواع پاساژ ها و مراکز خرید از انواع سقف نورگیر گنبدی شکل تیفانی و استیند گلس یا انواع ساده استفاده می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته