طراحی سقف کاذب شیشه ای برای منازل

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

طراحی سقف کاذب شیشه ای برای منازل

سقف کاذب شیشه ای به عنوان یکی از عناصر زیباسازی ساختمان ها به ویژه منازل لوکس کاربرد دارد که با استفاده از شیشه های مرغوب با تکنیک های متفاوتی قابل نصب و اجراست. امروزه با پیشرفت صنعت ساخت و ساز به کارگیری انواع سقف کاذب شیشه ای با هدف نورپردازی مناسب در منازل و ایجاد زیبایی در محیط گسترش یافته است. با توجه به این که نورپردازی نقش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های مسکونی ایفا می کند و بسیاری از این ساختمان ها با توجه به شرایط ساخت از نور طبیعی بهره مند نیستند از این رو کاربرد سقف کاذب شیشه ای عاملی مهم در تامین نور محسوب می شود.

 

طراحی سقف کاذب شیشه ای برای منازل
طراحی سقف کاذب شیشه ای برای منازل

 

کاربرد سقف کاذب شیشه ای

بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی منازل به منظور جلوه بخشیدن به فضای داخلی با طراحی جالب سقف کاذب شیشه ای در قسمتی از اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و یا سرویس بهداشتی فضایی مدرن و متفاوت را در منزل ایجاد می کنند . انواع سقف کاذب شیشه ای دارای تنوع در طرح و رنگ می باشند و از نظر وزنی دارای انواع سبک و سنگین با توجه به ابعاد سقف و نوع شیشه به کار رفته هستند. برای انواع سقف کاذب شیشه ای که از وزن بالایی برخوردارند تمامی موارد ایمنی جهت زیرسازی و اجرای آنها باید به شکل تخصصی صورت بگیرد.

 

طراحی سقف کاذب شیشه ای برای منازل
طراحی سقف کاذب شیشه ای برای منازل

 

طراحی انواع سقف کاذب شیشه ای

برای طراحی مناسب شیشه های بک لایت برای سقف کاذب توجه به عواملی از قبیل نوع منزل مسکونی، مساحتی که قرار است سقف کاذب در آن اجرا شود، برآورد هزینه و تکنیک مناسب برای اجرای سقف کاذب ضروری می باشد. طراحی جالب سقف کاذب شیشه ای در منازل با طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و کلاسیک انجام پذیر است. طراح با توجه به فضای داخلی منازل مختلف از انواع سقف کاذب شیشه ای با طراحی ویژه بر روی شیشه سقف کاذب و نور پردازی متفاوت جلوه ای زیبا به فضا می بخشد. برخی از اتواع سقف کاذب شیشه ای در نوع متحرک نیز ساخته و اجرا می شوند و قابلیت کنترل از راه دور را دارند اما با هزینه ای بیشتر نسبت به انواع سقف کاذب شیشه ای ثابت قابلیت اجرا دارند. در این خصوص کاژه ارائه دهنده طرح های مناسبی از سقف کاذب شیشه ای برای قسمت های مختلف منازل می باشد.

 

بک لایت شیشه طراحی شده
بک لایت شیشه طراحی شده

 

مزایای استفاده از سقف کاذب شیشه ای برای منازل

مهم ترین مزایای اجرای سقف کاذب در منازل شامل: امکان عبور نور طبیعی، صرفه جویی در میزان مصرف انرژی و دارای مقاومت در برابر ضربه و طول عمر بالا است. البته زیبایی منحصر بفردی که این نوع سقف در محیط ایجاد می کند بسیار چشمگیر است.

 

بک لایت شیشه ای
بک لایت شیشه ای

 

ایده های متفاوت برای سقف کاذب شیشه ای ( بک لایت )

در طراحی بک لایت شیشه ای طرح دار با توجه به محل نصب آن در منزل ایده های مختلفی وجود دارد . که با طرح های هندسی متفاوت و رنگ های متنوع اجرا می گردد.

 

5/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط با این نوشته