مدل عنکبوتی از شیشه‌های تزئینی استین گلس

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

مدل عنکبوتی از شیشه‌های تزئینی استین گلس

شیشه‌های تزئینی در طراحی داخلی مدرن اهمیت و کاربرد بسیاری دارند. وجود شیشه‌های رنگی با قاب‌های متفاوت در معماری کهن ما رواج بسیار داشت و قدما از این تکنیک برای تزئینات داخلی بناها استفاده بسیار می‌کردند تا با رنگ آمیزی و فرم دهی نور در بناها به تعریف خاصی از زیبایی دست پیدا کنند.

در چند دهه غیبت هنر معماری و معماری داخلی به عنوان هنری زیبایی شناسانه، معماری منازل به سمت عاری شدن از زیبایی‌ها و استفاده حداقلی به عنوان سرپناهی برای زندگی پیش رفت؛ اما مدتی است، این هنر به جایگاه اصلی خود بازگشته و به عناصر زیبایی شناسانه به اندازه مواردی چون استحکام و راحتی بنا اهمیت می‌دهد. در حال حاضر معماری داخلی از مهم‌ترین و پر رونق ترین بخش‌های معماری محسوب می‌شود و به آن اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود.

شیشه تزئینی استین گلس - مدل عنکبوتی
شیشه تزئینی استین گلس – مدل عنکبوتی

همراه این چرخش هنر معماری، تکنیک‌های جدید با بهره گیری از شیوه‌های سنتی ابداع یا از فرهنگ‌های دیگر به عاریت گرفته شد. در این میان شیشه‌های تزئینی جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون و هنر طراحی داخلی پیدا کردند.
استیند گلس تکنیکی برای ساخت شیشه‌های تزئینی است که در آن انواع شیشه‌های رنگی، رنگ شده، سند بلاست، اسید شور و غیره با مفتولی فلزی مخصوص کنار هم با یک نقشه‌ای که از قبل طراحی شده و طبق آن نقشه شیشه‌ها برش خورده و کد گذاری شده‌اند، کناره هم طبق الگو مونتاژ می‌شود. محصولات ساخته شده با این تکنیک معمولا از جلوه و زیبایی خاصی برخوردار هستند و با توجه به کاربرد فلز در شیار های بین شیشه ها از امنیت کافی هم برخوردار هستند.

شیشه تزئینی استین گلس - مدل عنکبوتی
شیشه تزئینی استین گلس – مدل عنکبوتی

شیشه تزئینی استین گلس در  معماری داخلی اروپا رواج بسیار داشته و دارد؛ اما به تازگی توسط متخصصان داخلی به عرصه معماری داخلی ما نیز وارد شده و از آن استفاده می‌شود. استفاده از این شیشه‌ها در درب لابی، پنجره‌ها، سقف‌های نورگیر شیشه‌ای و گنبدهای شیشه‌ای در ایران صورت می‌گیرد و مورد اقبال هم واقع شده است.

شرکت کاژه در این امر به صورت تخصصی و حرفه‌ای فعال است و به واسطه حضور هنرمندان و متخصصان این عرصه توانسته به موفقیت‌های بسیاری هم دست پیدا کند.

شیشه تزئینی استین گلس - مدل عنکبوتی
شیشه تزئینی استین گلس – مدل عنکبوتی

شیشه تزئینی استین گلس که در تصویر ملاحظه می‌کنید، محصولی است که از تکنیک استیند گلس بهره گرفته و قادر است نسبت به پوشانندگی و پر کردن فضاهای لخت در معماری داخلی مورد استفاده قرار گیرد. این شیشه تزئینی می‌تواند در بخش‌های داخلی و یا خارجی بنا به اشکال مختلف استفاده شود. مدل‌های تارعنکبوتی، بال پروانه، جوراب رنگی و غیره از اقسام مختلف محصول ساخته شده با تکنیک استیندگلس است که می‌تواند به فراخورتم طراحی داخلی و دکوراسیون در نظر گرفته شده استفاده شود.

شیشه تزئینی استین گلس - مدل عنکبوتی
شیشه تزئینی استین گلس – مدل عنکبوتی
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته