شیشه دودبند و الزامات آن در ساختمان

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

شیشه دودبند و الزامات آن در ساختمان

با پیشرفت علم و تکنولوژی و پرجمعیت شدن شهرها، آپارتمان نشینی بیشتر در بین مردم رواج یافت. مشکلات ناشی از این مسائل باعث شد که افراد بیشتر به امنیت و آسایش خود اهمیت بدهند. پارتیشن شیشه ای علاوه بر امنیت، زیبایی و نورگیری فراوانی به دکوراسیون داخلی ساختمان می بخشد. امروزه ساخت شیشه دودبند نیز جزئی از طراحی و بازسازی ساختمان است. فراهم کردن امنیت ساختمان باعث شد ساخت شیشه دودبند و الزامات آن در ساختمان اجرا شود.

شیشه دودبند چیست؟

علت اصلی طرح دودبند و اجرای الزامات آن در ساختمان، ایجاد مانع با پارتیشن شیشه ای بین طبقات است که از ورود دود و آتش به دیگر واحدها هنگام آتش سوزی جلوگیری می کند. این شیشه دودبند ها مانع خفگی ناشی از دی اکسید کربن نیز می شوند که معمولا در راهرو مسیر آتش سوزی را مسدود می کنند.

دودبند کردن با روش های مختلفی در طراحی ساختمان اجرا می شود. استفاده از پارتیشن های شیشه ای برای دودبند کردن بهترین گزینه است. علاوه بر آن از روش های دیگری همچون درب های فلزی که ضد حریق هستند نیز استفاده می کنند.

شیشه دودبند در واقع پارتیشن شیشه ای درب دار است که درب ورودی واحدها و هم چنین اتاق آسانسور از پله ها را نیز جدا می کند. این نوع درب ها می توانند از نوع ریلی، لولایی، اسپایدری و … باشند. البته بعضی افراد از نوع اتوماتیک می پسندند.

مزایای شیشه دودبند

شیشه دودبند ها مزایای خاص خود را دارند و افراد زیادی این روزها به این محصول روی آوردند. در این مطلب با چند مورد از مزایای شیشه دودبند آشنا می شوید.

  • ضد حریق است و آتش نمی گیرد
  • عایق صوت، سرما و گرما است و در انرژی صرفه جویی می شود.
  • شفاف است و نور طبیعیه زیادی به ساختمان وارد می شود.
  • مانع ورود اشعه UV به ساختمان می شود.
  • برای طبقات و واحدها امنیت ایجاد می کند و برای آن ها حریم خصوصی فراهم می کند.
  • از ورود گرد و خاک به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

قوانین نصب شیشه دودبند

برای ساختمان های از دو طبقه به بالا استفاده از شیشه دودبند واجب است‌. برای ساختمان های با طبقات بیشتر استفاده از دودبند شیشه ای و فلزی ضد حریق الزامی است.

قوانین نصب شیشه دودبند

پارتیشن شیشه ای چیست؟

پارتیشن شیشه ای فضای داخل ساختمان را تفکیک می کند. این روش بیشتر در دکوراسیون داخلی ساختمان های اداری کاربرد دارد و کمتر برای منازل مسکونی استفاده می شود. در بازسازی ساختمان ها می توانید با ساخت اتاقک های شیشه ای، اتاق کنفرانس یا … نظر مشتری ها را به سازه ی خود جلب کنید.

پارتیشن شیشه ای فضای جذابی به داخل ساختمان های اداری می بخشد. این پارتیشن علاوه بر زیبایی ظاهری باعث می شود تسلط کافی بر دیگر نقاط ساختمان داشته باشید. پارتیشن شیشه ای عایق گرما و سرما است و در برابر ضربه مقاوم است. این خدمات توسط شرکت هایی همچون شرکت کاژه انجام می شود. کاژه دکوراسیون داخلی ساختمان از جمله پارتیشن شیشه ای را طراحی می کند.

پارتیشن شیشه ای در دو نوع دو جداره و تک جداره تولید می شود و توسط کاژه اجرا می شود.

انواع پارتیشن شیشه ای

امروزه طراحی پارتیشن شیشه ای بروزی در کشور انجام می شود و دارای کیفیت بسیار خوبی است. پارتیشن هایی که امروزه کاربرد زیادی دارند پارتیشن شیشه ای- آلومینیومی، پارتیشن شیشه ای فریم لس و پارتیشن ام دی اف هستند. این پارتیشن ها به صورت دو و تک جداره برای آپارتمان ها طراحی می شوند. پارتیشن های شیشه ای فریم لس در کمترین زمان نسبت به بقیه طراحی و ساخته می شوند.

قیمت پارتیشن ها به عوامل زیادی بستگی دارد. در قیمت آن ها مواد مصرفی، نوع مدل و نحوه نصب موثر است.

پارتیشن شیشه ای دارای چه رنگ بندی هایی است؟

پارتیشن های شیشه ای در انواع رنگ ها طراحی می شوند. این تنوع رنگ در لولا، دستگیره، فریم آلومینیوم و شیشه ها نیز وجود دارد. در ساخت پارتیشن های شیشه ای معمولا از رنگ های مشکی، نقره ای، سفید و خاکستری برای یراق آلات استفاده می کنند که بسیار پرفروش هستند. این رنگ ها بیشتر بر اساس سلیقه افراد انتخاب می شوند. البته بعد از طراحی و نصب پارتیشن ها می توانید از هر نوع فیلم رنگی یا شیشه های رنگی برای پارتیشن استفاده کنید.

پارتیشن شیشه ای - کاژه

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته