شیشه های استین گلس از قرار گرفتن شیشه های کوچکتر رنگی و طرح دار که طبق الگو برش خورده و با مفتولی فلزی بنام لدکیم کنار هم منتاژ میگردند تا یک طرح  از پیش طراحی شده را کامل کنند.

تقریبا میتوان گفت در ساخت شیشه با تکنیک استین گلس محدودیتی به لحاظ طرح و نقش وجود ندارد. از طرح های کلاسیک تا طرح های مدرن قابل اجرا هستند، شرکت کاژه پروژه های بسیاری را با همین روش در سطح کشور و خارج از کشور اجرا نموده است. برای دیدن پروژه های بیشتر میتوانید به صفحه فیلم های پروژه کاژه مراجعه فرمایید و با دقت بیشتر فعالیت این شرکت را مورد بررسی قرار دهید.

به سفارش یکی از مشتریان برای شیشه های رستوران میلاد واقع در شهرستان ابهر شیشه تزئینی استین گلس با الهام از نقوش اورسی ساخته شده که نمونه آن را در شیشه های زیبای مسجد نصیر الملک شیراز مشاهده میکنید.

شیشه های استین گلس رستوران میلاد

در این رستوران به جای شیشه های معمولی از شیشه استین گلس با تنوع رنگی بالایی استفاده شده که در عکس ها و فیلم زیر طریقه نصب و قرار گیری شیشه ها در قاب های از پیش تهیه شده ملاحظه میفرمایید. و همینطور یک بک لایت زیبا از طرح طاووس بر روی شیشه هم برای این رستوران طراحی گردید.

گنبد شیشه ای با شیشه های استین گلس

همانطور که قبلا گفته شد شیشه تزئینی استین گلس کاربرد های فراوانی در صنعت دکوراسیون و معماری دارد، از این شیشه ها در بخش های مختلف ساختمان و با طرح های متنوع میتوان استفاده نمود. یکی از کاربرد های استفاده از این شیشه ها در سقف ها به عنوان نورگیر میباشد از این بین ساخت گنبد شیشه ای با شیشه استین گلس یک اثر هنری بینظیر و خاص به حساب می آید که چشم هر بیننده ای را خیره میکند. گنبد شیشه ای بازار تهران و گنبد شیشه هتل دلفین چابهار دو نمونه از گنبد های شیشه ای اجرا شده توسط کازه میباشند.