شیشه های تزئینی جداکننده فضا

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

شیشه های تزئینی جداکننده فضا

معرفی

شیشه یکی از اولین و اساسی ترین مصالح ساختمانی در هر بنا و ساختمانی از گذشته تا کنون می باشد. به مرور شیشه ها کاربرد بیشتری در معماری و طراحی داخلی پیدا کرده و علاوه بر پنجره ها، توانسته اند در فضاهای مختلف دیگر نیز مورد استفاده قرار گیرند.

شیشه های تزئینی جداکننده فضا به شیشه هایی با ضخامت متفاوت به صورت تایل ، بلوک، اسلب های یکپارچه، جام و غیره گفته می شود که به عنوان پارتیشن یا جدا کننده قابل استفاده، طراحی و اجرا هستند. این شیشه ها علاوه بر تنوع در رنگ، رگه ها، مدل ها و نوع ساخت می توانند هر سلیقه ای را راضی نگاه دارند.

کاربرد

فرض می کنیم شما برای جدا کردن دو فضای متفاوت در دکوراسیون داخلی خانه تان احتیاج به مصالح غیربنایی دارید. مصالحی که بتواند بدون دردسر و نیاز به ملات و غیره و در عین حال به زیبایی در دو بخش از فضای منزل حریم مستقلی ایجاد کند. با استفاده از این شیشه ها می توانید همانند یک اثر هنری، به صورت عملکردی و زیبا دو بخش مجزا درست کنید.

 

شیشه های تزئینی جداکننده فضا
شیشه های تزئینی جداکننده فضا

 

معماران و طراحان داخلی نیز علاقه زیادی به شیشه های تزئینی جداکننده فضا دارند. زیرا استفاده از این شیشه ها باعث تلالوء خاصی در برخورد با نور می شود. همچنین هزینه های ناشی از استفاده ی این متریال در بخش های مختلف نسبت به سایر مصالح بسیار کم تر است.

شیشه مقاوم ترین متریال در برابر خوردگی، سایش، اسیدها، آلودگی و غیره می باشد. این متریال بی نظیر، می تواند علاوه بر استحکام زیبایی بخش هر فضایی باشد.

شیشه های تزئینی جداکننده فضا
شیشه های تزئینی جداکننده فضا

نصب و راه اندازی

نصب و راه اندازی این پنل های شیشه ای بسیار ساده و راحت می باشد. نیروی متخصص برای چیدمان یا نصب آن ها نیاز نیست و به علت تنوع رنگی هر بلوک شیشه ای، هیچ دو پارتیشنی شبیه هم نمی باشد.

 

شما می توانید علاوه بر استفاده کامل تا سقف، این شیشه ها را تا ارتفاع 2 تا 2.30 متر نیز استفاده کنید. در این حالت عملکرد شیشه های تزئینی جداکننده فضا، فقط بصری بوده و امکان عبور هوا و صدا میسر است. اگر در بالا و یا کنار این بلوک ها نورپردازی شود، بارقه های نور با گذر از میان سطوح شیشه ای بلوک ها می تواند طرحی متفاوت و منحصر به فرد ایجاد کند.

تنوع شیشه های تزئینی جداکننده فضا

به طور کلی رنگ بندی شیشه های تزئینی جداکننده فضا بسیار متنوع است و به عنوان مثال در حیطه رنگ قرمز، رنگ بندی بسیار زیادی از صورتی تا زرشکی با فام های متفاوت وجود دارد. در مورد بقیه رنگ ها نیز این موضوع صادق است. در بحث معماری و طراحی داخلی رنگ بندی یک محصول یا مصالح ساختمانی اهمیت زیادی دارد. مثلا با استفاده از بلوک های شیشه ای به رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی، زرد و مشابه آن می توانید فضایی صمیمی و پویا ایجاد کنید. همچنین با استفاده از بلوک هایی با رنگ های روشن همچون آبی، سبز و مشابه آن می توانید فضایی آرام و دلنشین ایجاد کنید. در نتیجه رنگ بندی این بلوک ها نسبت به فضای پیرامون می تواند تعیین شود و این مقوله یکی از مزیت های آن است.

 

علاوه بر بلوک های رنگی، هر طرح درخواستی کارفرما نظیر طرح های برگرفته از طبیعت یا گیاهان، طرح لوگو یا نشان سازمانی، نقاشی های واقعی یا انتزاعی و غیره قابلیت شکل گیری بر روی شیشه های تزئینی جدا کننده فضا را داشته و می تواند به صورت یک پارچه محدوده مورد نظر را پوشش دهد.

نصب و راه اندازی شیشه های جداکننده
نصب و راه اندازی شیشه های جداکننده

سند بلاست یا ماسه پاشی شیشه ها

همچنین شیشه های تزئینی جداکننده فضا می توانند در بخش هایی سند بلاست یا ماسه پاشی شوند. در این حالت قسمتهای مات، دید را محدود کرده و مناسب فضاهای اداری یا هرجایی که حریم بصری نیاز است می باشد. در اتاق جلسات، مدیریت و معاونت، اتاق فکر و غیره می توان با سند بلاست بخش میانی، دید از راهرو ها را محدود کرده و در عین حال متوجه حضور شخص یا اشخاص داخل فضا شد. به نمونه های زیر توجه کنید. این شیوه در مطب های دندانپزشکی و کلینیک های زیبایی کاربرد بسیار جالبی دارد.

سند بلاست یا ماسه پاشی شیشه ها
سند بلاست یا ماسه پاشی شیشه ها

نوع دیگری از این شیشه ها به صورت آویزی می باشد. در این حالت پنل های شیشه ای جدا کننده به صورت تاشو بر روی یکدیگر قرار می گیرند و یک فضای بسته را به یک فضای باز تبدیل می کنند.

در فضاهای آموزشی کودکان و نوجوانان می توان با ایجاد طرح های کارتونی یا افسانه ای جذاب بر روی این شیشه ها، محیط دلچسب و جالبی را برای آن ها ایجاد کرد. به عنوان نمونه در عکس زیر شخصیت های جالبی بر روی شیشه ها ترسیم شده اند.

طرح های کارتونی یا افسانه ای جذاب بر روی این شیشه ها
طرح های کارتونی یا افسانه ای جذاب بر روی این شیشه ها

بنا به درخواست کارفرما، شرکت سازنده پس از تایید طرح پارتیشن یا جدا کننده، نقشه هایی مطابق عکس زیر تهیه کرده و برای برش و ساب لبه ها به کارگاه مورد نظر اعلام می کند. بر اساس این نقشه ها، شیشه ها به دقت میلیمتر برش داده شده و با استحکام بالا کنار هم فیکس می شوند.

طرح پارتیشن یا جدا کننده
طرح پارتیشن یا جدا کننده

این شیشه ها می توانند با هر متریال دیگری در ترکیب بندی قرار بگیرند. به عنوان مثال می توانند با در چوبی یا فلزی نیز طراحی و اجرا شوند.

در چوبی یا فلزی شیشه های جداکننده
در چوبی یا فلزی شیشه های جداکننده

کاژه اولین و برترین شرکت خدماتی دکوراسیون داخلی

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته

One Response