طراحی داخلی منزل ؛ ۱۳ ترند برتر سال ۲۰۱۸

الان آن زمانی از سال است که فکر ما به آینده متمرکز می شود. وقتی که بحث طراحی داخلی منزل پیش می آید، تعدادی از جدیدترین ترندها در حیطه طراحی داخلی ظهور می کند. از زرق و برق های دهه ی ۱۹۷۰ گرفته تا پارچه های فلزی تزئین شده، طراحی خانه های پایدار و بافت های ارگانیک را دربرمی گیرد. در این مقاله به تعدادی از ترندهای برتر طراحی داخلی منزل  در سال ۲۰۱۸ اشاره می کنیم.

۱- بنفش تند

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

پنتون آن را رنگ سال ۲۰۱۸ نامیده است. سایه قوی رنگ بنفش باعث می شود مبلمان، نورپردازی و پارچه ها در  طراحی داخلی در طول مدت ۱۲ ماه آینده به خوبی دیده شوند. ممکن است الان از این رنگ خجالت بکشید؛ اما این همان چیزی است که ما در سال گذشته درباره رنگ سبز می گفتیم و الان آن رنگ سبز همه جا هست.

 

۲- کشش و جذابیت دهه ۱۹۷۰

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

محیط های تمیز و مربعی در نیمه قرن، راه را برای دوران شکوهمند گروه های کوکتل و همنشینی ها به سبک قدیمی باز می کند. سبک دهه ۱۹۷۰ در سال جاری بیشتر استفاده خواهد شد ولی نسبت به قبل از سرزندگی کاسته می شود و از رنگ های با شدت کمتر استفاده می شود.

انتظار رنگ بنفش مایل به ارغوانی را هم داشته باشید و شاید کمتر از قبل با رنگ های قهوه ای و زرد چهره روبه رو شوید. همچنین پارچه های پشمالو، الگوهای هندسی، فلزات غنی و منحنی های طرح دار را شاهد خواهیم بود.

 

۳- جنگل عمیق و تاریک

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

طرح و نقش برگ های مناطق گرمسیری و چاپ آن در سال های اخیر یکی از طرح های وِیژه طراحی داخلی منزل بود. این طرح ها تیره تر از قبل طراحی می شوند. پالت ها غنی تر و عمیق تر می شوند. با تنوع بسیار عالی از رنگ ها مثل؛ نیلی و سبک نیمه شب، آن را شبیه الگوهای متراکم الهام گرفته از جنگل تبدیل می کند.

 

۴- قبیله ای مدرن

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

دکوراسیون و طراحی داخلی منزل

طرح های آفریقایی و آزتک برای مدت کوتاهی در طراحی داخلی منزل ظاهر شد این در حالی بود که پارچه ها و قالی های الهام گرفته از بربر هم محبوب شده بودند. در حال حاضر، شور و شوق ما برای الگوهای عجیب و غریب، رویکرد مؤثرتری را دربر گرفته است و به سمت رنگ های سیاه و سفید (نمایش سیاه و سفید تلویزیونی) گرایش پیدا می کند.  باز هم پالت های تک رنگ اشکال و خطوط ساده در یک محیط معاصر، ظاهری هوشمندانه را به نمایش می گذارد.

 

۵- طراحی پایدار و محیط زیست پسند

5- طراحی پایدار و محیط زیست پسند

طراحی پایدار و محیط زیست پسند

طراحی داخلی منزل به شیوه محیط زیست پسند و سازگار با محیط امسال جای خود را باز می کند و به شدت به طراحی و محیط زیست پسند بودن آن تمرکز می کند. اسباب اثاثیه ساخته شده از چوب های تایید شده توسط سازمان استاندارد جنگل و نقش آن در مدیریت پایدار، پارچه های ساخته شده از متریال آلی و پنبه در کنار قطعات تزیینی و لوازم جانبی ساخته شده از مواد بازیافتی عمده ترین فاکتورهای این ترند خواهد بود.

 

۶- بازگشت بامبو

بازگشت بامبو

بازگشت بامبو

در این ترندی که بحث می کنیم، هم به ایده دهه ی ۱۹۷۰ نزدیک است و هم با ایده محیط زیست پسند بودن طراحی داخلی ارتباط دارد. چوب بامبو و اثاثیه ساخته شده با آن می تواند عجیب غریب و فریبنده باشد و اگر در ساخت با آن چوب گرایشی به صرفه جویی داشته باشیم، کاربرد آن در طراحی حسی دهاتی و سبک مینی مالیسم خواهد داد. حتی برای طبیعی جلوه دادن طراحی داخلی نیز فرصت بسیار عالی است.

 

۷- ایده کورکینگ

 ایده کورکینگ

ایده کورکینگ

طرح یا جنس چوب پنبه ای بلوطی یکی دیگر از ایده های دهه ی ۱۹۷۰ ای و دوست دار محیط زیست است. پوشش سخت، طبیعی و ضد میکروبی این متریال گزینه ی بسیار ایدال برای کف اتاق ها و سالن است. حتی در پانل های دیواری و بسیاری از جاهای دیگر نیز  می تواند استفاده شود. آرایه ها و الگوهای طبیعی موجود عمق و علاقه را در طرح ایجاد می کند.

 

۸- شکوه سرد

طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی منزل

سنت سابی وابی ژاپنی زیبایی ناقص را تکریم می کند.از آن جایی که دنیا برای الهام گرفتن به شرق چشم می دوزد. از این رو فراوانی مواد اولیه را برای رسیدن به یک طراحی داخلی عالی نیاز خواهیم داشت. این نگاه همه اش درباره بافت ها در شکل کتان و جامه ی زبر؛ چوب بری، سرامیک های دستساز، دیوارهایی با متریال خرد شده گچ و سیمان است.

 

۹- سبک ممفیس

سبک ممفیس

سبک ممفیس

گروه ممفیس در سال های ۱۹۷۰ پیشگامان جریان پست مدرن بودند. سبک عجیب و غریب آن ها دوباره در طراحی خانه ها متجلی می شود. به دلیل این ایده و رنگ خوش طبع در بخش پنتون، شرکت های تاثیرگذار در طراحی داخلی انتظار این را دارند که طرح ها در سال ۲۰۱۸ مورد تمسخر مردم شود.کی می دونه!  به آن مبل پلاستیکی با رنگ زشت در حال جنب و جوش نگاه کنید.

 

۱۰- کوچک ولی کاملا خوش ساخت

 

کوچک ولی کاملا خوش ساخت

کوچک ولی کاملا خوش ساخت

افزایش قیمت مسکن ممکن است علاقه بیشتر ما را به سوی فضاهای کوچک هدایت کند. اما این بدان معنی نیست که طراحی داخلی منزل ما خوب نباشد. بدین سبب طراحان داخلی باید تمام تلاش خود را انجام دهند و حتی ۱ سانتی متر از خانه را هم از دست ندهند. طراحی انعطاف پذیر و اتاق های چند کاره که به راحتی از اتاق خواب به اتاق نشیمن، اتاق مطالعه، محل غذاخوری تبدیل شود در دستور کار طراحان قرار می گیرد.  

 

۱۱- جایگزین های مقرون به صرفه

جایگزین مقرون به صرفه در دکوراسیون

جایگزین مقرون به صرفه در دکوراسیون

 

در شرایط نابسامان اقتصادی ترمیم خانه با هزینه های کم، مستعد داشتن فکری مبتکرانه است. طوری که با متریال کم هزینه طرح های منحصربه فردی را بتوان ساخت. جاگزین های مقرون به صرفه چوب مثل فیبر و تخته چند لای در سال جاری می تواند گزینه ی مناسبی باشد. خصوصا در آشپزخانه تمام کار را ساده و زیبا نشان می دهد. حتی استفاده از متریال غیرمعمول جلوه ی خاصی به طراحی داخلی می دهد.

 

۱۲- سبک های بتنی

گلدان های بتنی

گلدان های بتنی

در کنار مواد خاکی، دیگر چیزی که از ملزومات طراحان است مواد بتنی است. در سال ۲۰۱۸ شاهد مزین شدن طراحی داخلی له حس صنعتی را لمس خواهیم کرد. علاوه بر کف و انبار ها در دیگر فضاها هم طرح الهام گرفته از بتن را خواهیم دید. حتی لوازم تزینی مورد استفاده در طراحی داخلی ممکن است از جنس و طرح بتنی باشد.

 

۱۳- همیشه سبز

 

ترند همیشه سبز

ترند همیشه سبز

همانطور که به یاد داریم پنتون رنگ “سبزی” را رنگ سال ۲۰۱۷ نامیده بود. این رنگ در اغلب اجزای طراحی داخلی منزل به خوبی ظاهر شده است. در سال ۲۰۱۸ هم این رنگ استفاده خواهند شد ولی رنگ سبز استفاده شده مثل مریم گلی و آواکادو کمی ملایم تر خواهد بود.

 

مقالات خواندنی:

دکوراسیون هنری

راهنمایی هایی برای طراحی و نصب آینه در دکوراسیون داخلی

۱۰ ایده برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی منزل

خرید آینه و نصب روی دیوار؛ دکوراسیون با آینه انعکاسی از ترند جدید ۲۰۱۸

استفاده از شیشه های استیند گلس در طراحی دکوراسیون داخلی

۱۲ مدل جدید برای طراحی دکوراسیون داخلی در بهار و تابستان امسال ۲۰۱۸

شیشه های استیندگلس و دکوراسیون داخلی

شیشه های استیندگلس و دکوراسیون داخلی