طراحی و ساخت نورگیرهای شیشه ای متناسب با معماری ساختمان

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

نورگیرهای شیشه ای که به عنوان پوشش سقف در بسیاری از ساختمان ها کاربرد دارند در معماری مدرن و کلاسیک دارای جایگاهی ویژه می باشند. نکته حائز اهمیت در کاربرد این نوع از سقف توجه به نوع معماری ساختمان است. به هر میزان که تناسب استفاده از نورگیرها با طرح های مختلف از جنس شیشه متناسب با معماری ساختمان باشد و از نظر سایر وسایل کاربردی ساختمان برای استفاده از این نوع سقف هماهنگی وجود داشته باشد در نهایت یک زیبایی بی نظیر و یک اثر هنری منحصر به فرد برای ساختمان به وجود خواهد آمد. انواع نورگیرهای شیشه ای که با طرح ها و تکنیک های مختلف ساخته و اجرا می شوند را می توان در ساختمان های مختلف استفاده کرد و کاژه در این باب ارائه دهنده انواع مناسبی از این نورگیرها با کیفیت مرغوب و مورد نظر مشتریان می باشد.

طراحی و اجرای انواع نورگیرهای شیشه ای برای ساختمان

توجه به نوع پوشش سقف به عنوان یکی از موارد مهم در ساختمان مطرح می باشد و استفاده از نورگیر برای این منظور برآورده کننده میزان نور مناسب و مورد نیاز است از این رو تنوع در طراحی نورگیرهای شیشه ای را برای سقف می توان به صورت یک حرفه تخصصی مشاهده کرد. به هر میزان که طراحی و در نهایت اجرای سقف شیشه ای برای ساختمانی با معماری خاص به شکل حرفه ای تر صورت بگیرد یک اثر زیبای هنری که در نهایت عایق مناسبی نیز می باشد به وجود می آید. ساخت این نوع از نورگیرها با جنس شیشه به عنوان یک عنصر متمایز جهت فراهم کردن میزان نور مناسب در فضای ساختمان های مختلف می باشد.

استفاده از نورگیرهایی با جنس شیشه برای ساختمان

هر نوع ساختمان با کاربری متفاوت به عنوان یک ساختمان اداری، تجاری، مسکونی و یا ساختمان های عمومی قابلیت استفاده از سقف هایی از جنس شیشه را دارند و از آنجایی که استحکام نورگیرهای شیشه ای در حد مطلوبی می باشد می تواند به راحتی جایگزین سقف هایی از متریال های دیگر شود. انواعی از این نورگیرها به عنوان یک عنصر متفاوت عایق مناسبی برای نور، حرارت و صدا می باشند و اگر به شکل درست برای ساختمان انتخاب شوند در نهایت زیبایی منحصر به فردی ایجاد می کنند. نورگیرهای سقفی از جنس شیشه با تکنیک های متفاوتی از جمله استیند گلس و تیفانی نیز اجرا می شوند که برای بسیاری از ساختمان ها پرکاربرد می باشند.

انواع مختلف نورگیرهای شیشه ای

سقف هایی که از جنس شیشه به عنوان نورگیر به کار می روند برای قسمت های مختلف یک ساختمان کاربرد دارند و به دلیل کاربرد گسترده این نوع از نورگیر می توان ابعاد و اندازه های مختلفی از آن را با طراحی متفاوت تهیه و استفاده کرد. ساخت این نورگیرها با توجه به نوع استفاده و کاربری آن در طرح های مختلف ارائه می گردد.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته