عایق کاری استخر با استفاده از انواع ایزوگام

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

عایق کاری استخرها

استخرها از جمله مکان هایی هستند که پیوسته در خطر پوسیدگی بر اثر رطوبت یا گل و لای می باشند. استفاده از ایزوگام برای آب بندی و عایق کاری استخرها، یکی از روش هایی است که متخصصان فعال کاژه در زمینه بازسازی ساختمان، پیشنهاد می کنند. البته روش های دیگری نیز برای عایق کاری استخرها وجود دارند. به طور مثال می توان به عایق کاری استخرها با استفاده از کاشی و مواد نانو اشاره نمود. بی تردید استفاده از این روش ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. ما در این مقاله به عایق کاری استخرها با استفاده از انواع ایزوگام خواهیم پرداخت. همچنین به مزایا و معایب استفاده از این روش اشاره می کنیم. در نهایت نکاتی را که قبل از عایق بندی استخرها باید به آن ها توجه کرد، ذکر خواهیم نمود. پس با ما همراه باشید.

اهمیت عایق کاری استخرها با استفاده از ایزوگام و مزایای آن

استخرها به دلیل طبیعت کاربردی خود، پیوسته در معرض انواع آلودگی های گیاهی و غیر گیاهی هستند.. بنابراین برای جلوگیری از وقوع نشت آب در استخرها، از انواع ایزوگام برای عایق کاری سطوح داخلی و دیواره های استخر استفاده می شود.

وجود مواد اولیه با کیفیت نظیر پلیمرها در ساختار انواع ایزوگام ها، باعث شده تا این عایق های حرارتی مناسب آب بندی فضاهای استخری باشند. چرا که مقاومت و انعطاف پذیری این عایق ها، مانع از نفوذ و نشت آب به دیواره های کناری و زیرین استخر می شود. از جمله مزایای دیگر این روش از عایق کاری، امکان تمیز سازی آسان استخر پس از عایق کاری است. به ویژه که اکثر اوقات برای عایق کاری استخرها از انواع طرح دار این عایق ها استفاده می شود. پاکسازی و گند زدایی از این عایق ها در مقایسه با انواع دیگر عایق ها به مراتب آسان تر است.

ایزوگام و اهمیت عایق کاری استخرها بوسیله آن
انواع ایزوگام و عایق کاری استخرها

نکاتی که قبل از عایق کاری استخرها با استفاده از ایزوگام لازم است رعایت شود

معمولا پیش از هر نوع اقدامی جهت عایق کاری سطوح، اقداماتی جهت آماده سازی آن سطوح لازم است. در عایق کاری استخرها با استفاده از ایزوگام نیز لازم است تا نکات زیر به خوبی رعایت شوند:

  • توجه به نوع خاک موجود در منطقه قرارگیری استخر یکی از دلایلی که موجب ایجاد پوسیدگی در دیواره های استخر می شود، املاح و مواد شیمیایی موجود در خاک آن است. بنابراین پیش از عایق کاری لازم است به نوع خاک موجود در فضاهای اطراف استخر توجه شود.
  • قبل از شروع عایق کاری استخر با استفاده از ایزوگام، دیواره های سیمانی استخر را کاملا خشک سازید. چرا که وجود رطوبت موجب آسیب به بافت های عایق پس از نصب شدن می شود.
  • برای نصب ایزوگام در استخر، لازم است تا فضای درونی استخر از هر گونه آلودگی پاکسازی شود. باقی ماندن گیاهان یا برگ درختان در استخر می تواند موجب آسیب به دیواره استخر شود.
  • قبل از اجرای ایزوگام در استخر، نزدیکی استخر به منطقه آب های زیرزمینی به دقت بررسی شود. چرا که در صورت مجاورت استخر با آب های زیرزمینی دارای املاح فراوان، لازم است تا از انواع مقاوم تر این عایق ها استفاده گردد.

نحوه عایق کاری استخرها با استفاده از ایزوگام

نصب ایزوگام در استخرها تفاوت هایی با نصب این عایق در سایر سطوح دارد. به طور مثال سطوح پشت بام ساختمان ها در اکثر مواقع کاملا صاف است. حال آن که دیواره های استخری زوایای 90 درجه ای را با سطوح آن ایجاد می کنند. از این رو می توان گفت که عایق کاری استخر کار چندان راحتی نیست. برای عایق کاری استخر معمولا از ایزوگام های طرح دار استفاده می شود. چرا که این عایق ها زیبایی خاصی را به فضاهای استخر می دهند. بنابراین با استفاده از این عایق ها و دستورالعمل هایی که متخصصان اجرای ایزوگام در استخر دارند، عمل نصب عایق در این سطوح انجام می شود.

عایق کاری استخر با ایزوگام
نحوه عایق کاری استخرها با ایزوگام

جمع بندی نهایی

همانطور که اشاره کردیم، استخرها سطوحی هستند که بیشترین سطح تماس با آب را دارند. از این جهت لازم است که دیواره های آن ها در برابر انواع آلودگی ها و هر گونه احتمال نشت و نفوذ آب، مقاوم شود. لذا برای این کار از انواع ایزوگام های طرح دار و ساده استفاده می شود. ضروری است که قبل از اجرای عایق بر روی سطح مورد نظر استخر، از متخصصان فعال در این زمینه راهنمایی به عمل آید.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته