سازه های پارچه ای مناسب چه فضاهایی هستند؟

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

سازه های پارچه ای مناسب چه فضاهایی هستند؟

کدام محیط برای نصب سازه پارچه ای مناسب است؟

با وجود اینکه سالانه ساختمان ها و سازه های متفاوتی ایجاد و طراحی می شوند، در سال های اخیر سبک طراحی سازه های پارچه ای بسیار مرسوم و متداول شده است. برای همین، نصب و برپا کردن آن در مکان های مناسب بسیار حائز اهمیت است و می تواند مزایای بی شماری را با خود به همراه بیاورد. البته نصب این سازه نیز قوانین و مقررات خاص خود را دارد و اغلب برای مکان های خاصی در نظر گرفته می شود.

– محیط های نمایشگاهی

مناسب ترین مکان برای استفاده از سازه های پارچه ای هستند. اگر دقت کرده باشید، بیش تر نمایشگاه های بین المللی مانند نمایشگاه کتاب، لوازم خانگی، محصولات صنعتی، معماری و …. به واسطه سازه پارچه ای ساخته می شوند. نصب و برپایی این سازه ها علاوه بر تغییر در دکوراسیون خارجی، تاثیرات عمیقی نیز در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند.

سازه های پارچه ای

گاهی اوقات، برای برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی، نیاز به برپا کردن سازه های پارچه ای احساس می شود. این دوره ها در مدت زمان کوتاهی برگزار می شوند؛ بنابراین بهترین سازه ای که می تواند در این مواقع برپا شود، سازه پارچه ای است.

– برپایی مدارس در مناطق محروم

در مناطق محروم برای برپایی مدارس از این سازه ها استفاده می کنند. به علت قیمت پایین تری که سازه های پارچه ای نسبت به دیگر انواع سازه دارند، برای ساخت مدرسه های موقت مناسب ترین گزینه ممکن به شمار می روند. همچنین ممکن است عشایر نیز برای زیست موقت در دشت و صحرا، از این سازه ها کمک بگیرند. هنگام بازسازی ساختمان نیز می توانید از سازه پارچه ای استفاده کنید.

سازه های پارچه ای
سازه‌های پارچه‌ای

چند فاکتور که در نصب سازه های پارچه ای باید رعایت کنید

اگر اصول و قواعد نصب سازه پارچه ای را رعایت کنید، مطمئنا هم از نظر زیبایی و هم از نظر ایمنی، ویژگی های بالقوه ای پدید می آید. برای همین توصیه می کنیم با در نظر داشتن این چند فاکتور، مزیت های بیش تری را از نصب این سازه ها به بار بیاورید.

1. اول از هر نکته ای باید بدانید که نصب سازه‌های پارچه‌ای نیز باید طبق اصول و قوانین خاصی انجام شود. برای همین نمی توان بی تفاوت از کنار آن عبور کرد زیرا ممکن است مشکلات و حوادث مختلفی ایجاد کند. برای نصب این سازه ها از سیم و کابل استفاده می کنند. بنابراین هنگام نصب و اتصال این کابل ها به خوبی اتصال ایجاد کنید.

2. باید سعی کنید که از مناسب ترین پارچه برای ساخت این سازه ها استفاده کنید. امروزه بیش ترین پارچه ای که برای این منظور استفاده می شود، پارچه پلی استر است که در عین قیمت ارزان، مقاومت بسیار بالایی نیز دارند. با این حال پارچه های درجه یک پی وی سی بهترین نوع برای ساخت سازه و سایبان های پارچه ای هستند.

3. در بیش تر مواقع، افرادی که در نصب سازه ها و سایبان های پارچه ای حرفه ای و متخصص هستند، می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. بهتر است برای نصب هرچه بهتر این سازه از متخصصان حرفه ای یاری بگیرید. در این صورت از ایمنی سازه اطمینان دارید و بدون هیچ گونه نگرانی می توانید از آن استفاده کنید. با رعایت این چند فاکتور، مطمئنا بهترین شیوه نصب سازه پارچه ای را تجربه خواهید کرد.

نصب سازه
نصب سازه

3 ویژگی مهم سازه های پارچه ای

فکر می‎کنید سقف پارچه ای در بین انواع غرفه و سایبان چقدر محبوبیت دارند؟ اغلب مردم به علت عدم آشنایی با این محصول، از خرید آن صرف نظر و اجتناب می‎کنند. چنین اتفاقی ممکن است این باور را ایجاد کند که سایبان‎های پارچه ای طرفدار چندانی ندارند. بیایید با ما همراه باشید تا با بیان 3 ویژگی مهم از این محصولات، آن ها را به شما بشناسانیم. در این صورت ممکن است شما نیز به خرید آن تمایل نشان دهید و چه بسا آن را جایگزین دیگر سازه ها کنید:

• سبک بودن در عین مقاومت بالا

مهم ترین ویژگی که یک سازه پارچه ای دارد، سبک وزن بودن آن است. در مقایسه با دیگر محصولات مشابه نظیر کاژه یا آلاچیق‎های سنگی، انواع سازه پارچه‎ای می توانند مناسب ترین گزینه باشند زیرا به علت وزن سبک برپا کردن آن ها کار دشواری نیست. دقت کنید که وزن سبک این سازه‎ها به هیچ عنوان مقاومت آن در برابر باد و باران را مخدوش نمی‎کند.

• عدم نیاز به ساخت و ساز طولانی مدت

برپا کردن یک چادر پارچه ای بسیار آسان تر از چیزی است که فکر می کنید. در واقع برخلاف سایر سایبان‎ها، سازه های پارچه ای نصب آسانی دارند و شاید تنها یک داربست آلومینیومی برای ثابت نگه داشتن آنها کافی باشد.

• تنوع در طرح و اجرا

با توجه به قابلیت انعطاف پذیری بالای پارچه، شما قادر هستید که هر طرحی که دوست دارید را برای سایبان اجرا کنید. برای طراحی این سازه ها، از پارچه های منعطف و در عین حال مقاوم استفاده می کنند. می توانید از یک طراح که در این زمینه تخصص دارد بخواهید تا سایبان دلخواه شما را طراحی کند. در این صورت می توانید بی نهایت طرح و مدل را تنها به واسطه پارچه ای مقاوم ایجاد کنید.

انواع کاژه
انواع کاژه
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته