فواید محوطه سازی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

فواید محوطه سازی

محوطه سازی چیست؟

محوطه سازی یا لند اسکیپ، یکی از مهم‌ترین المان‌های امروزی صنعت ساخت و ساز است.امروزه به دلیل تغییر شرایط زندگی، آپارتمان نشینی و زندگی شهری، دسترسی به فضای سبز به کم‌ترین میزان رسیده است. زندگی شهری هر روز در حال گسترش است، ساختمان سازی به شکل آپارتمان نیز در حال افزایش است. این عوامل باعث می‌شوند نیاز به محوطه سازی بیش‌تر شود. ایجاد لند اسکیپ با به کارگیری بهترین ابزارهای ساخت و ساز، این روزها یکی از عوامل زیبا سازی صنعت ساخت و ساز است.

لند اسکیپ علاوه بر ایجاد فضای سبز، کاشت گیاهان مختلف، و استفاده از گل‌ها موارد دیگری را نیز شامل می‌شود. در واقع علاوه بر این که شامل ایجاد فضای سبز در محیط ساختمان است، عوامل دیگری را نیز پوشش می‌دهد. ساخت آلاچیق، باربیکیو، آب نما، نهر و برکه از عوامل لند اسکیپ هستند. بر اساس این موارد می‌توان نتیجه گرفت که طراحی‌های مربوط به لند اسکیپ شامل عوامل گسترده‌ای هستند. ایجاد لند اسکیپ دارای اصول و استانداردهای ویژه‌ای است، با رعایت این قوانین محوطه سازی به بهترین صورت انجام می‌شود.

محوطه سازی چگونه تعریف می‌شود؟

لند اسکیپ و محوطه سازی نیز به صورت زیر است. به کار گیری المان‌های مختلف و فاکتورهای گوناگون، جایگذاری آن‌ها به شیوه مناسب، به منظور زیباتر شدن فضای اطراف ساختمان، محوطه سازی گفته می‌شود. لند اسکیپ یکی از شاخه‌های مهم و تاثیر گذار، در زمینه صنعت ساختمان سازی است. ساخت فضای سبز در شهرک مسکونی، در اطراف یک ویلا، و هم چنین در فضای خارجی یک ساختمان، عواملی هستند که تحت عنوان لند اسکیپ، پوشش داده می‌شوند.

محوطه سازی

فواید محوطه سازی

با افزایش روز افزون جمعیت، گسترش آپارتمان نشینی، استفاده از فضای سبز به طور قابل توجهی کم شده است. به منظور جبران دسترسی کم افراد به فضای سبز طبیعی، ایجاد لند اسکیپ گزینه بسیار مناسبی است.

انجام این فرآیند در اطراف ویلا، ساختمان باعث افزایش ارزش ریالی ملک می‌شود. در واقع با انجام این کار، علاوه بر این که فضای ساختمان دلپذیر و مطلوب می‌شود، ارزش آن نیز زیاد می‌شود.

محوطه سازی - کاژه

بخش‌های مختلف طراحی در لند اسکیپ

به منظور محوطه سازی، طراحی‌های گسترده‌ای انجام می‌شود. لند اسکیپ شامل پروژه‌های گسترده‌ای می‌شود. این پروژه‌ها که اغلب به طور گسترده انجام می‌شوند، شامل موارد زیر هستند:

  • پروژه طراحی بام سبز، که به عنوان روف گاردن نیز شناخته شده است.
  • طراحی کردن فضای سبز برای حیاط ساختمان.
  • فضای باز طراحی کردن برای ویلاها.
  • پروژه‌های مربوط به طراحی کردن پارک‌های محلی.
  • و پروژه‌های مربوط به طراحی رستوران‌های روباز.
  • پروژه‌های مرتبط با گالری‌های روباز.

برای انجام هر یک از این طراحی‌ها و پروژه‌ها، به افراد متخصص و هم چنین دانش کافی احتیاج است. هر فرد متخصص در زمینه لند اسکیپ، باید اطلاعات کافی در مورد کار خود داشته باشد. انجام این فرآیند مستلزم شناخت محیط، داشتن خلاقیت در طراحی و استفاده از ابزار مناسب است. خیلی از افراد ممکن است به اهمیت فضای سبز در لند اسکیپ، توجه نداشته باشند، و این موضوع ارزش چندانی برای آن‌ها نداشته باشد.

در صورتی که طراحی‌های مربوط به لند اسکیپ با استاندارد صنعت ساخت و ساز مطابق باشند، باعث اثر مثبت در محیط زیست نیز می‌شود.

یکی از تاثیر گذارترین طراحی‌های لند اسکیپ که در راستای حفظ محیط زیست است، ساخت گالری و رستوران روباز می‌باشد.

این طراحی‌ها در صورتی که با دانش اصولی و توسط افراد متخصص اجرا شوند، تاثیر مثبتی در زیبا شدن محیط دارند.

محوطه سازی

مهم‌ترین نکات در فرآیند ایجاد لند اسکیپ

برای محوطه سازی رعایت چند نکته مهم ضروری است. این نکات را در ادامه مطلب بررسی خواهیم کرد.

انتخاب خاک مناسب

شناخت انواع خاک و توجه به بافت آن، از المان‌های مهم ایجاد لند اسکیپ است. اطلاعاتی که درمورد خاک باید به آن‌ها توجه شود، شامل موارد زیر هستند:

شناخت انواع خاک و میزان مقاومت آن‌ها، میزان نشست خاک، ویژگی‌های خاک در اقلیم متفاوت، میزان حاصلخیزی خاک و موارد این چنینی، اطلاعاتی هستند که باید درمورد خاک به آن‌ها توجه شود‌. شناخت این عوامل به طراح کمک می‌کند، تا سطح سازی، شیب سازی و مسیر سازی را به بهترین نحو انجام دهد.

با رعایت این نکات و داشتن دانش کافی، ایجاد لند اسکیپ نتایج مثبتی خواهد داشت. برای انجام هر گونه بازسازی ساختمان می‌توانید از تجربه گروه کاژه بهرمند شوید.

شناخت مصالح ساختمانی

در هر زمینه‌ای برای رسیدن به نتایج مطلوب باید از بهترین ابزار استفاده شود. یک طراح ماهر در زمینه لند اسکیپ، به خوبی ابزار و وسایل مورد نیاز را می‌شناسد. در واقع برای اجرایی کردن این فرآیند مواد و مصالح زیادی وجود دارند. با پیشرفت تکنولوژی، ساخت متریال نیز هر روز در حال گسترش است. متریال مربوط به لند اسکیپ، که برای کف سازی، ساخت دیواره هوشمند، ایجاد آب نما، و ساخت استخر استفاده می‌شوند، نیز در حال گسترش هستند. هر چه کیفیت این مصالح و متریال بالاتر باشد، ایجاد لند اسکیپ نیز فضای زیباتری را ایجاد می‌کند.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته