هر بنایی هنگام بازسازی ساختمان، اجرای دکوراسیون داخلی یا پس‌از رسیدن به مرحله نازک‌کاری با گچ‌کاری سروکار پیدا خواهد کرد، بنابراین دانستن قیمت و کارشناسی گچ‌کاری ساختمان جزئی از بررسی‌های هزینه‌ای انجام‌گرفته در ساختمان محسوب می‌شود. عوامل مختلفی در تعیین قیمت گچ‌کاری در ساختمان تاثیر گذار هستند، که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

مجموعه کاژه با دارا بودن افراد متخصص، تیم حرفه‌ای و استفاده از مواد اولیه مرغوب در اجرای کار خود، در نظر دارد به منظور جلب رضایت کلیه کاربران، کاری بدون نقص، با کیفیت بالا و با قیمتی بسیار مناسب در اختیار کارفرمایان قرار دهد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت گچ‌کاری و گچ‌بری ساختمان

قیمت و کارشناسی گچ‌کاری ساختمان با توجه به این که به‌صورت متری، واحدی یا روزمزد محاسبه شود، متفاوت خواهد بود. هر یک از این سه نوع محاسبه بر اساس وسعت، حجم، متراژ و درجه سختی کار و نوع گچ‌کاری انتخاب می‌گردند. در ادامه به بیان عواملی که در تعیین قیمت گچ‌کاری و گچ‌بری تاثیر گذار هستند، خواهیم پرداخت:

– محل گچ‌کاری یا گچ‌بری و شهر مورد نظر

در شهرهای بزرگی از جمله تهران به دلیل وسعت شهر و قیمت بالای دستمزد کارگران، هزینه بالای حمل‌ونقل و مصالح، قیمت گچ‌کاری و گچ‌بری به نسبت شهرهای کوچک‌تر افزایش پیدا خواهد کرد. در مکان هایی که بافت قدیمی و دور از مرکز شهر داشته و دسترسی کارگران و استادکاران به مصالح، امکانات و وسایل نقلیه سخت باشد، قیمت دستمزد گچ‌کاری و گچ‌بری نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

بازسازی ساختمان های قدیمی، صرف زمان و توان زیاد

بازسازی ساختمان های قدیمی، صرف زمان و توان زیاد

– حجم و متراژ کار

برای کارهای وسیعی که متراژ بالا دارند، قیمت و کارشناسی گچ‌کاری ساختمان به‌صورت متری محاسبه‌ می شود. اما در کارهای متراژ پایین ازجمله تعمیرات، بازسازی ساختمان و تعمیر دیوارهای ترک‌خورده و ریخته، به دلیل آنکه وسعت کار پایین بوده و از طرفی درجه سختی کار بالا بوده و زمانی که برای این تعمیرات لازم می باشد، زیاد بوده و از آنجایی که این گونه بازسازی ها به تیشه کاری، زیربنا سازی و بتونه‌کاری نیاز دارند، قیمت گذاری آن ها به‌صورت توافقی و براساس نظر کارشناسانه استادکار تعیین می‌شوند.

– میزان پیچیدگی گچ‌بری و گچ‌کاری

برخی از بناها دارای طراحی خاصی بوده و از معماری به خصوصی در ساخت آنها استفاده‌شده است، گچ‌کاری این بناها نیاز به استادکار حرفه‌ای داشته و همچنین زمان زیادی برای اجرا می‌برند و به همین دلیل دستمزد آن‌ها نیز افزایش پیدا خواهند کرد.

– میزان مهارت استادکار

هرچه که سابقه، مهارت و کیفیت کار استاد گچ‌کار بیشتر بوده و رضایت خاطر مشتریان بیشتری در کارنامه کاری او به ثبت رسیده باشد، دستمزد آنها افزایش یافته و هزینه گچ‌بری و گچ‌کاری توسط آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد، اما لازم به ذکر است که انتخاب این اساتید برای اجرای گچ‌کاری ساختمان ، سبب صرفه‌جویی در هزینه و زمان کارفرمایان خواهد شد.

– نوع ابزار و لوازم مورد نیاز

انجام گچ‌کاری و گچ‌بری نیاز به ابزار، لوازم و مواد اولیه مشخصی دارد، اما انجام بعضی از پروژه‌های بزرگ که در ارتفاع انجام‌گرفته یا در شرایط خاصی هستند، نیاز به ابزار و لوازم اضافه تری پیدا می کند که تهیه آن‌ها برعهده کارفرما می‌باشد. از جمله این لوازم مورد نیاز، داربست می باشد که کارفرما وظیفه دارد با آماده سازی سریع آن، استاد کار را در شروع به موقع پروژه یاری رساند.

سپردن کار گچ‌کاری و گچ‌بری به استادکار حرفه ای و انجام کار منحصر به فرد و چشم نواز

سپردن کار گچ‌کاری و گچ‌بری به استادکار حرفه ای و انجام کار منحصر به فرد و چشم نواز

در مجموع تعیین قیمت و کارشناسی گچ‌کاری ساختمان و برآورد هزینه نهایی آن پس‌از بازدید فرد متخصص و استادکار و حضور او در محل و انجام بررسی ‌های لازم، به‌صورت دقیق انجام خواهد شد.

مناسب ترین قیمت و کارشناسی گچ‌کاری ساختمان در کاژه

اگر برای انجام پروژه گچ‌کاری ساختمان خود به‌دنبال مرکز و مجموعه‌ای هستید که با تیم تخصصی خود کاری با سرعت بالا و با کیفیت بی‌نظیر در اختیار شما قرار داده و از طرفی قیمت و کارشناسی گچ‌بری ساختمان را در پایین‌ترین حد ممکن نگه دارد به مجموعه کاژه اعتماد کنید.

در مجموعه کاژه روزانه ده‌ها پروژه تجاری، ساختمانی و مسکونی از نقاط مختلف کشور به ثبت رسیده و سفارشات بسیاری برای این شرکت ارسال می‌شوند. مجموعه کاژه با انجام پروژه‌های بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخلی با بروزترین، زیباترین و باکیفیت‌ترین طرح‌ها و انجام مراحل نازک‌کاری ساختمان از صفر تا صد در خدمت شماست. این مجموعه کلیه خدمات خود را به همراه نمونه پروژه‌های انجام‌گرفته تا به امروز، در وب‌سایت خود به نمایش گذاشته ‌است، تا بدین‌ترتیب هم حسن‌نیت خویش را به کارفرمایان نشان دهد و هم این که دست آن‌ها را در انتخاب باز گذارد.