معماری نور و شیشه (استیند گلس) موزه ای در بوداپست

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

تکنیک استیند گلس یکی از تکنیک های رایج برای طراحی شیشه با عناوین مختلف به عنوان شیشه های تزیینی است که کاربرد آن متنوع بوده و برای پوشش سقف نیز مناسب می باشد. این تکنیک به عنوان یکی تکنیک های جالب در طراحی شیشه برای معماری مدرن با استقبال زیادی روبرو شده و کاربردی گسترده برای تزیین درب و پنجره همین طور سقف بناهای مختلف دارد.

در ساختمان های متعدد با کاربری متفاوت تجاری، مسکونی و یا ساختمان های عمومی می توان کاربرد شیشه را به شکل خاص در قسمت های مختلف برای بهره مندی از میزان نور مطلوب مشاهده کرد. تکنیک استیند گلس برای طراحی شیشه در ساختمان های مختلف از جمله موزه کاربرد دارد که نمونه ای از آن را می توان در موزه بوداپست مشاهده کرد.

تکنیک استیند گلس برای طراحی سقف موزه

معماری نور و شیشه با فراهم نمودن میزان نور کافی در فضا و زیبایی بخشیدن به محیط یکی از انواع روش های معماری است و برای انواع ساختمان ها و مکان های عمومی از جمله انواع موزه پرکاربرد می باشد. موزه بوداپست یکی از موزه هایی است که هنر معماری به کار رفته در آن با تکنیک استیند گلس برای طراحی سقف آن را تبدیل به جاذبه ای دیدنی کرده است. شیشه های طراحی شده با این تکنیک شیشه های تزیینی و لوکس می باشند که منقوش بوده و هنر دست در طراحی آنها نقش ویژه ای دارد. این اثر هنری با ظرافت خاصی ساخته می شود تا فضایی دلنواز ایجاد شود.

کاربرد شیشه های استیند گلس

شیشه هایی که با روش های مختلف طراحی می شوند به عنوان زینت بخش درب و پنجره و سقف ساختمان ها کاربرد دارند. شیشه های استیند گلس نیز از این قاعده مستثنی نبوده وحس و حال متفاوتی در محیط پدید می آورند. این شیشه های طراحی شده رنگی برای عبور نور به میزان کافی دارای قابلیت گسترده ای هستند. این نوع از شیشه ها به عنوان شیشه های لوکس تزیینی برای بنا و ساختمان های لوکس استفاده می شوند.

استیند گلس به عنوان یک عنصر تزیینی

اگر به سقف موزه بوداپست نگاهی بیفکنیم متوجه زیبایی منحصر به فرد آن خواهیم شد که این زیبایی و ظرافت مدیون استفاده از شیشه های تزیینی استیند گلس بوده و با روشی حرفه ای و ماهرانه سقف را مزین نموده در نتیجه در تلطیف نور نقش موثری دارد. این شیشه ها به عنوان یک عایق بسیار مطلوب در برابر عوامل محیطی عمل می کنند و در صورت صدمه قابل تعمیر هستند. این شیشه های مقاوم فضای خشک و یکنواخت را تبدیل به فضایی باشکوه کرده اند. انواع شیشه های تزیینی استیند گلس با کاربری متفاوت و جنس مرغوب توسط شرکت کاژه ارائه می شود.

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته