کابینت آشپزخانه مدرن؛ سبکی ساده اما پرطرفدار در دکوراسیون داخلی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

کابینت آشپزخانه مدرن

گستره نفوذ طراحی و سبک مدرن در هر چیزی که اطراف شما قرار دارد، انکارناپذیر است. حتی کابینت آشپزخانه مدرن نیز به طور گسترده در طرح های مختلف طراحی و ساخته می شود. این سبک متعلق به اوایل قرن 20 میلادی می باشد.

در سبک مدرن، هدف بهبود سبک زندگی با تاکید بر کاربردی بودن تمام اِلمان های اطراف می باشد. در واقع در سبک مدرن، جزئیات که جنبه تزیینی دارند حذف شده اند. از طرفی مهندسان معماری نیز همگام با خلق این سبک، علم و فناوری را با آن تلفیق کرده‌اند. در نتیجه متریال ها و مصالح نوینی را برای این سبک، طراحی و تولید می کنند. نکته مهم این است که سبک مدرن را نباید با سبک معاصر اشتباه بگیرید.

کابینت آشپزخانه مدرن، برابری کاربرد و سادگی

نکته ای که درباره توصیف کابینت آشپزخانه مدرن باید گفت مربوط به ظاهر آن است. البته نوع طراحی و ساخت کابینت، وزن، رنگ، ابعاد و… در انواع سبک ها قابل اجرا می باشد. البته نمی‌توان انکار کرد که امروزه سبک مدرن بسیار محبوب شده است و طرفداران بسیاری دارد.

در سبک مدرن طرح ‌ها و نقوش پیچیده و شلوغ وجود ندارد. درب ها و بدنه کابینت بسیار ساده و بدون نقش ساخت می شوند. درب ها کاملاً ساده، مسطح و بدون کنده کاری طراحی می‌شوند. در سبک مدرن برای طراحی از خطوط صاف و هندسی استفاده می کنند. خطوط ساده و صاف مرز بین فضای کابینت‌ها را مشخص می‌کنند. گاهی طراحی آنقدر ساده می شود که حتی دستگیره ها نیز حذف می‌شوند. بنابراین درب‌ها را مگنت دار طراحی می کنند. دستگیره ها نیز بدون نقش نگار و معمولاً به رنگ سفید یا نقره ای می باشند.

سبک مدرن نقطه مقابل سبک کلاسیک قرار دارد. سادگی هویت و مشخصه اصلی سبک مدرن می باشد. این سبک بدون تزیین و لوازم غیر ضروری طراحی می شود که از شلوغی سبک کلاسیک کاسته شده است. در ادامه ویژگی‌های مهم برای انتخاب کابینت آشپزخانه مدرن توضیح داده می شود.

 

کابینت آشپزخانه مدرن، برابری کاربرد و سادگی

 

سبک مدرن، تصویر خیره کننده‌ای از سادگی و ظرافت

در بازسازی ساختمان و البته آشپزخانه باید ابتدا سبک مورد نظر را انتخاب کنید. برای بازسازی آشپزخانه بعد از انتخاب سبک، به سراغ معیار های دیگر می روید.

ملاک های مهم برای انتخاب کابینت آشپزخانه مدرن به شرح زیر می باشد:

رنگ، مشخصه اصلی هر سبک:

در هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه مدرن، طیف رنگ بسیار مهم است. در این سبک فقط از رنگ های خنثی استفاده می شود. بیشتر به صورت تک رنگ طراحی می شوند. رنگ هایی مانند سفید، سنگی، صدفی، خاکستری روشن و تیره، مشکی، کرم، طوسی روشن و… را می‌توان نام برد. این رنگ ها تناژ های ملایمی هستند که سادگی، لطافت و تازگی را تداعی می‌کنند.

اهمیت حضور رنگ های خنثی در سبک مدرن در واکنش به رنگ‌های گرم و تیره در سبک کلاسیک به وجود آمده است. دلیل دیگر برای استفاده از رنگ های خنثی در سبک مدرن این است که به خوبی خود را در فضا نشان می‌دهند. از طرف دیگر رنگ های گرم و تیره به نوعی نماد تجمل و شلوغی هستند.

جنس کابینت آشپزخانه مدرن:

مهندسان معماری برای سبک مدرن از متریال های متنوعی با مواد اولیه نوین و صنعتی استفاده می‌کنند. در ساخت کابینت آشپزخانه مدرن متریال های مانند mdf، pvc،upvc، ممبران، هایگلاس، فلز، شیشه و.. کاربرد فراوانی دارند.

تمام این مواد به صورت مات و براق طراحی و ساخته می شوند. البته معمولاً بدنه مخفی و توکار اکثر کابینت ها از جنس فلز گالوانیزه (ضد زنگ) ساخته می شوند. این متریال ماندگاری بسیار بالایی دارد. از سنگ های مرمریت و… نیز برای سطح کابینت های پایینی استفاده می کنند. همچنین برای سطح اپن و کانتر نیز قابل استفاده است.

طراحی و ساخت کابینت:

برای ساخت و بازسازی فضاهای مختلف دنیای بی نهایتی از طرح وجود دارد. بازسازی و طراحی آشپزخانه ابتدا به سلیقه شما و سپس به ذوق هنری معمار بستگی دارد. در زمان طراحی استفاده بهینه از فضا در اولویت قرار دارد.

حتی در بعضی قسمت ها برای بازسازی ساختمان در آشپزخانه می توانید از کف تا سقف را به صورت یکسره کابینت نصب نمایید. فضاهای بسیار بزرگ و جادار را به وجود می آورید. معمولاً کابینت های بالایی تا سقف امتداد دارند. برخی برای زیباتر شدن از درب های شیشه ای تیره یا شفاف استفاده می کنند.
برای زیباتر شدن فضا می توانید از اِلمان نورپردازی به صورت مخفی استفاده کنید. قطعا می توانید منظره ای خیره کننده را در آشپزخانه تان به وجود بیاورید.

یک تغییر ایده آل و چشم نواز می تواند تا سال ها حس رضایت شما را به همراه داشته باشد. این حس رضایت زمانی حاصل می شود که متخصصین حرفه ای کار بازسازی را برای شما انجام دهند. کاژه در حرفه خود از بهترین و مجرب ترین متخصصین کمک گرفته است. ما در کنار اعتماد شما توانسته ایم جزو بهترین ها در حرفه خود باشیم.

 

سبک مدرن در دکور کابینت آشپزخانه

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته