کابینت آشپزخانه عنصری مهم در دکوراسیون داخلی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

انتخاب کابینت آشپزخانه عنصری مهم در دکوراسیون داخلی

در معماری و طراحی داخلی تمام عناصر اصلی و جزئیات نقشی تعیین کننده دارند. در تمام سبک های معماری نیز این مساله اهمیت دارد. به طور مثال کابینت آشپزخانه عنصری مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می شود.

منظور از معماری مدرن، شیوه جدید ساخت و ساز منازل مسکونی است. حتی زمانی که خانه ای دارای حیاط باشد در کنار هم طراحی و ساخته می‌شوند. البته طراحی با محوریت حال یا نشیمن انجام می شود.

این سبک ساخت و ساز باعث شده است که در طراحی و دکوراسیون داخلی تمام عناصر به یکدیگر گره بخورند. آشپزخانه نیز از این امر مستثنا نیست. به ویژه اینکه مدل اپن یا جزیره‌ای با استقبال بیشتری روبه رو شده است. حتی در بازسازی ساختمان نیز از این طرح‌ استقبال بیشتری می‌شود.

انتخاب کابینت و پیروی از قوانین با نمایش خلاقانه

هر پروژه اعم از نوسازی یا بازسازی ساختمان، بر یک اصل مهم استوار است. این اصل مهم خواسته کارفرما می باشد. به عبارت دیگر مهندس معمار یا دکوراتور آن چیزی را می سازد که شما بخواهید. بنابراین ابتدا مهندس یا متخصص طراحی داخلی به خواسته های شما به صورت کلی گوش می دهد.
سپس بر اساس داده های فنی، مهندسی و اصول زیبایی شناسی دکوراسیون داخلی را برای شما اجرا می‌کند. اصول زیبا بخشی فضا و دکوراسیون داخلی باید بر اساس یک سبک خاص مشخص شوند. سبک مورد نظر را کارفرما انتخاب می کند، سپس مهندس معمار آن را به مرحله اجرا می رساند. دو سبک کاملا شناخته شده کلاسیک و مدرن نام دارند.

یادآور می‌شویم که کابینت آشپزخانه عنصری مهم در دکوراسیون داخلی است. عنصری به وسعت یک تابلوی بزرگ که هر روز با آن تعامل دارید.
بنابراین اول باید طرحی را که دوست دارید انتخاب کنید. دوم پیرو سبکی باشد که برای بخش ها و لوازم دیگر منزل انتخاب کرده‌اید (چیدمان داخلی).
البته سبک های متنوع تری مانند نئوکلاسیک، مینیمال، رستیک یا سبک سنتی ایرانی را می توان نام برد. امروزه این سبک ها نیز طرفداران خاص خود را دارند.

در ادامه ملاک های مهم برای انتخاب کابینت آشپزخانه را بیان خواهیم کرد.

قوانین انتخاب کابینت آشپزخانه
ملاک های مهم برای انتخاب کابینت آشپزخانه

رنگ،صدرنشین به عنوان ملاک انتخاب

کابینت آشپزخانه عنصری مهم در دکوراسیون داخلی است که باید با توجه به معیار های مناسب طراحی شود. این المان مهم را می توان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.

  • نماینده سبک دکوراسیون: اولین و مهمترین ملاک این است که رنگ، نماینده سبک دکوراسیون است. به عنوان مثال رنگ قهوه ای با تناژهای روشن تا تیره، سبک کلاسیک یا رستیک را تداعی می‌کند. رنگ‌های خنثی و روشن مانند سفید هویت سبک مدرن را دارند و تداعی می کنند.
  • بزرگتر نشان دادن فضا: هدف از انتخاب رنگ مناسب برای کابینت بزرگتر نشان دادن فضا است. در طراحی دکوراسیون سعی بر آن است که بتوان با رنگ ها فضا را بزرگتر و روشن تر از آن چه که هست نشان داد. به دلیل اینکه منازل آپارتمانی متراژ کمی دارند و نور طبیعی بسیار کمی در فضا منعکس می شود. بنابراین می توان از رنگ های روشن مانند سفید و مرمری، سفید و طلایی، سفید و طوسی استفاده کرد. همچنین سفید با رنگ های فانتزی روشن مانند آبی فیروزه ای، بنفش و طوسی بسیار ایده آل هستند.

بنابراین توصیه مهندسان معمار این است که ابتدا رنگ و سپس جنس را انتخاب کنید. رنگ های روشن برای متراژ کم و رنگ های تیره برای آشپزخانه بزرگ انتخاب هوشمندانه و قانونمندی است.

  • متریال باکیفیت: خوشبختانه متریال های نوین و باکیفیت مانند mdf، upvc، ورق های گلس، فلز و چوب در بازار وجود دارند. این متریال ها در انواع سبک های نامبرده شده استفاده، طراحی و تولید می شوند. حتی می توانید برای ساخت کابینت مدرن با ظاهری خنثی و چشم‌نواز از چوب استفاده کنید.

المان های زیباسازی برای کابینت آشپزخانه عنصری مهم در دکوراسیون داخلی

در حال حاضر برای زیباسازی، کابینت آشپزخانه عنصری مهم در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. ایده‌های نوآورانه و خلاقانه بسیاری وجود دارد که به زیباسازی کمک می کنند. زیباسازی به این دلیل اهمیت دارد که تمام زوایای آشپزخانه در معرض دید همگان قرار دارد.

  • المان دستگیره: برخی با اجرا و انتخاب دستگیره و بعضی با حذف آن تمایل به زیباسازی دارند. دستگیره های فلزی، شیشه ای، الماسی و… را می توان نام برد.
  • درب های شیشه ای: در برخی طراحی ها، درب شیشه ای شفاف یا رنگی را استفاده می کنند. در نتیجه دکوری ها را در آن جایگذاری می‌کنند. به زیبا سازی فضا کمک بیشتری می کنند.
  • المان نورپردازی: استفاده از نورپزداری یک ایده شگفت انگیز و در عین حال ارزان است. می توانید از نوارهای روشنایی led یا smd به صورت من مخفی در ردیف های پایین و بالا استفاده کنید. این امر بر روی تمام قسمت های دکوراسیون های داخلی تاثیر می گذارد.
  • طراحی متفاوت: قسمت های بیرونی که در معرض دید بیشتر قرار دارند را به گونه ای متفاوت طراحی کنید. از این قسمت به عنوان کتابخانه یا دکوری استفاده نمایید.

فقط کافی است شما بخواهید، متخصصان و مهندسان کاژه رویای شما را به بهترین شکل ممکن می سازند. یک بار برای همیشه انتخاب خود را به ما بسپارید. رضایت و خواسته شما هدف ماست.

کابینت آشپزخانه عنصری مهم در دکوراسیون داخلی
المان های زیباسازی برای کابینت آشپزخانه
امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته