نحوه تعیین رنگ و ابعاد آینه های دکوراتیو در فضای داخلی

فیلم روز

نیاز به مشاوره دارید ؟
همین الان با کارشناسان تماس بگیرید!

اگر شما هم تصمیم گرفته اید از آینه های دکوراتیو در فضای داخلی منزل یا محل کارتان استفاده کنید لازم است نکاتی را در زمینه ی نحوه تعیین رنگ و ابعاد این آینه ها بدانید. در حقیقت همه چیز بر اساس فضای شما و انتظاری که از آن فضا دارید تعیین می شود. در ادامه چهار نکته در این زمینه ذکر می کنیم.

نکته اول: انتخاب فضایی که آینه در آن قرار می گیرد

در اولین مرحله باید فضای آینه را انتخاب کنید. اینکه آینه های دکوراتیو بر روی کدام دیوار منزل یا محل کارتان قرار بگیرند مهم ترین سوالی است که باید به آن پاسخ دهید! دیوار اصلی که بیش از بقیه دیوارها در معرض دید باشد و در عین حال از نور طبیعی هم بهره ببرد (به منظور انعکاس بهتر نور و روشنایی)، بهترین دیوار برای نصب آینه های دکوراتیو محسوب می شود.

همچنین دیوارهای پذیرایی یا روبروی در ورودی و دیوارهایی که بالای آن نورپردازی خاصی صورت گرفته است برای نصب آینه های دکوراتیو بسیار مناسب می باشد.

نکته دوم: انتخاب طرح آینه

انتخاب طرح آینه با توجه به دو موضوع صورت می گیرد. موضوع اول سلیقه شخصی کارفرما و موضوع دوم سبک دکوراسیون داخلی فضای موردنظر می باشد. در صورتی که در طراحی سایر عناصر دکوراسیون داخلی فضا از خطوطی منحنی استفاده شده است بهتر است آینه های دکوراتیو نیز از این دست باشند تا همخوانی و هماهنگی بین عناصر محیط شکل گیرد.

اما در صورتی که در طراحی دکوراسیون داخلی، خطوط شکسته و راست گوشه داریم بهتر است از آینه های دکوراتیو با خطوط مشابه استفاده کنیم تا مجموعه ی دکوراسیون به صورت پیوسته و منسجم دیده شود. بعضا دیده می شود از آینه هایی با طرح متضاد در محیط استفاده می شود. این کار نیاز به دقت و بررسی زیادی دارد.

نحوه تعیین رنگ و ابعاد آینه های دکوراتیو در فضای داخلی
نحوه تعیین رنگ و ابعاد آینه های دکوراتیو در فضای داخلی

 

ابعاد آینه با توجه به محیط

نکته سوم: انتخاب ابعاد آینه

انتخاب می شود. گاهی بهتر است از آینه های دکوراتیو در ترکیب با کنسول دیواری استفاده کنید پس می توانید نیمی از دیوار را با آینه بپوشانید یا از آینه های کوچکتر استفاده کنید تا ترکیب مطلوبی با کنسول ایجاد شود. اما هنگامی که مانعی جلوی دیوار وجود ندارد می توانید از آینه های دکوراتیو قدی بر روی دیوار استفاده کنید، به صورتی که از کف تا زیر سقف ادامه داشته باشد. در این صورت فضا به طرز شگفت آوری بزرگتر و وسیع تر به نظر خواهد رسید. بسیاری از معماران معروف از این شیوه برای بزرگ نشان دادن فضاهای کوچک استفاده می کنند.

نکته چهارم: انتخاب رنگ آینه

اگر می خواهید فضایتان مدرن و سبک دیده شود، می توانید از آینه های دکوراتیو با آینه بدون رنگ و ساده استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید فضای منزلتان مجلل تر و لوکس تر باشد، می تواند از آینه های دکوراتیو رنگی با رنگ های آبی تیره، بژ، برنزی، طلایی، دودی و غیره استفاده کنید. آینه های دکوراتیو طرح ونیزی و یا آنتیک گزینه ی بسیار خوبی برای فضاهای سبک کلاسیک و ویکتوریایی هستند. این آینه ها حس و حال قدیمی اما لوکسی به فضا بخشیده و میان طرفداران سبک کلاسیک از محبوبیت ویژه ای برخوردارند.

 

 

امتیاز شما چیست؟

مطالب مرتبط با این نوشته